• Reklama

wielki problem z sporem !!!

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: wielki problem z sporem !!!

Postprzez wiatr1 » 8 lis 2013, o 21:16

Jestem w trakcie sporu z „przyjacielem z chin” – towar przyszedł uszkodzony. Najpierw On chyba próbował mnie, odrzucał spór i prosił o akceptacje, a ja dalej swoje modyfikacja, pełny zwrot wpłaty i zwrot uszkodzonego towaru do niego.
Wreszcie ustaliliśmy, podał mi adres, przesyłka już zmierza z naszej stolicy na wschód, ma zwrócić wpłatę i pół kosztów przesyłki jak towar dotrze do niego – zobaczymy.
Ze względu, że jest to mój pierwszy spór i nie chcę czegoś przeoczyć, żeby czasem „przyjaciel” nie pozamiatał tego po swojemu - mam pytanie.
Teraz spór odlicza czas “If the seller does not respond by 3 calendar days 2 hour 6 minute 40 second , the dispute will be closed in your proposal.” Rozumiem że jak sprzedawca nie odpowie to z automatu przechodzą moje warunki sporu
1. Czy wtedy refundacja jest od razu z Aliexpress
2. Czy jak sprzedawca coś jeszcze wymyśli a ja się nie zgodzę to spór samoczynnie przejdzie po 15 dniach pod opiekę rozjemców Aliexpress
3.Czy nie czekać i eskalować spór, przesłać dokumenty do rozjemców Aliexpress – bo teraz faktycznie muszę gdzieś pokazać że towar jest w trakcie zwrotu i mamy ustalenia z sprzedawcą.

Dajcie jakieś wskazówki żeby przewaga była po naszej stronie a nie chińskiej
wiatr1

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo a820

Reklama

Postprzez Robbo » 8 lis 2013, o 21:27

Czekać, jak sprzedawca odrzuci, eskalować.
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez wiatr1 » 8 lis 2013, o 21:32

Robbo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Eskalować jakby co to już mogę bo mam już to aktywne
wiatr1

Postprzez Robbo » 8 lis 2013, o 22:09

No to eskaluj. Nie wiem czemu wszyscy boją się używać sporów...
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez wiatr1 » 8 lis 2013, o 23:02

Robbo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak napisałem to mój pierwszy spór, a jak pierwszy raz to wiesz lepiej dopytać się, żeby coś nie pokręcić
Dzięki za kierunek rano eskaluje spór.
wiatr1

Postprzez wiatr1 » 9 lis 2013, o 10:04

wiatr1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak napisałem to mój pierwszy spór, a jak pierwszy raz to wiesz lepiej dopytać się, żeby coś nie pokręcić
Dzięki za kierunek rano eskaluje spór.

No i nie eskalowałem sporu
"przyjaciel z chin" napisał mi dużymi literami w sporze:
"WE WILL REFUND ALL MONEY TO BUYER WHEN WE GET THE ITEM."
i pojawiła się opcja akceptacji
Zaakceptowałem - podałem numer wysyłki teraz ma 30dni na potwierdzenie
Więc czekam - zobaczymy jak sytuacja się rozwinie
wiatr1

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI