• Reklama

WebMoney - czym się to "je" ?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

WebMoney - czym się to "je" ?

Postprzez gotenks-china » 12 mar 2016, o 00:28

Witam,

Miałbym okazję przywrócić zdalnie telefon do życia przez jednego speca z zagranicy, ale facet chce zapłaty przez WebMoney. Byłem na ichniej stronie i próbowałem znaleźć jak by taka płatność miała wyglądać, ale nie bardzo to całe WebMoney ogarniam.

Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie, i mógłby się podzielić informacjami typu co to jest to całe WebMoney i jak go mniej więcej używać (wpłacać, przekazywać do kogoś, płacić, itd) ?
gotenks-china

Reklama

Re: WebMoney - czym się to "je" ?

Postprzez sephot » 13 mar 2016, o 00:56

Wygląda to na taki "walutomat" tylko , zakładasz konto, podpinasz pewnie kartę lub konto bankowe i wykonujesz przelew na konto osoby której masz przelać pieniążki, zapewne mają konta w każdym banku przyjmują pieniążki np w PLN przewalutują je i przelewają na konto w dolarach czy tem euro czy na inna docelowa walute po jakimś tam kursie + pewnie oplata własna.
Nie łatwiej na PayPal ?
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
sephot
VIP

Pochwały: 90
Telefon:: LeECco

Postprzez existe » 13 mar 2016, o 12:09

a co to za problem, ze mozna go rozwiazac przez internet
zapewne znajdziesz sam takie rozwiazanie lub ktos tutaj ci pomoze
nie kapuje po co placic za przeslanie jakiegos kodu czy cos w tym stylu
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez gotenks-china » 13 mar 2016, o 12:20

sephot napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Od dwóch dni siedzę i czytam o tym WebMoney i stwierdzam, że może to faktycznie jest trochę podobne do walutomatu. Tam są portfele na waluty, które zasilasz (takie jakby konta) i ich używasz - tylko nie wiem jak :). No i nie wiem, a właściwie nie rozumiem, jak zasilić taki portfel kwotą z karty kredytowej. Piszę o karcie, bo przelew nie wchodzi w grę (dolarowy jest zbyt drogi)

sephot napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pewnie, że łatwiej, ale człowiek twierdzi, że u nich z PayPalem jest problem. Nie chce mi się w to wierzyć, ale nie mam na to wpływu :(
gotenks-china

Postprzez gotenks-china » 13 mar 2016, o 12:28

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wiem, że nie kapujesz, bo nie znasz całej spawy :). Niestety, wygląda na to,
że gość jest jedynym, który się ogłasza publicznie, że ma pliki których szukam.
A szukałem nawet na chińskich stronach (swoją drogą, niezły odjazd z ciągłym
tłumaczeniem :)).

Jedyne miejsce, gdzie te pliki KIEDYŚ były to 4PDA. I jedyny gość, który twierdzi,
że je ma nadal i potrafi mi naprawić telefon zdalnie (a telefon jest po całkowitym
brick'u), to właśnie ten gość :).

Gdybym miał te pliki, to bym sobie sam naprawił i nie musiałbym się tak
gimnastykować :)
gotenks-china

Postprzez INTseed » 13 mar 2016, o 12:35

No to napisz jakie pliki to mają być i do jakiego fona. Może ktoś widział je i ci za piwo podeśle ;)
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez gotenks-china » 13 mar 2016, o 12:51

He, he ... dałbym tyle, ile chce ten gość (15$) za te pliki, ale nie ma raczej szans ich znaleźć :(

Telefon Nubia Z5S NX501. Pliki:
8064_msimage.mbn
MPRG8064.hex
NX_501_rawprogram0.xml
patch0.xml
Nubia Tool Studio
pełne stokowe oprogramowanie

Z tych plików udało mi się jedynie znaleźć Nubia Tool Studio, 8064_msimage.mbn i MPRG8064.hex, ale nie wiem czy na pewno dobre. Pełne stokowe oprogramowanie jest nie do dostania, bo nie było nigdy publikowane przez producenta dla tego modelu (w przeciwieństwie do innych Nubii). Plik NX_501_rawprogram0.xml pewnie sam bym sobie mógł stworzyć, ale musiałbym mieć działający telefon, a to jest jeden z najważniejszych plików IMO. O patch0.xml nie mam zielonego pojęcia co to jest i do czego służy, ale też go nie mam ... Tak więc lipa :(
gotenks-china

Postprzez jan1994 » 13 mar 2016, o 15:01

Poszukaj na BAZARZE - są tam ogłoszenia osób, które zajmują się naprawami - nie będę podawać Ci linków bo zaraz ktoś mi powie, że jestem d**. Wiem tyle, że jeśli telefon jest uceglony to połączenie się z nim zdalnie jest niemożliwe.
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: LG
ROM: 226m2

Postprzez gotenks-china » 13 mar 2016, o 16:46

jan1994 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Już próbowałem z niektórymi się kontaktować. Zero odzewu po wysłaniu maila z opisem stanu telefonu :(.
I szczerze mówiąc, nie spodziewałem się niczego innego ...

A jeśli idzie o uceglenie telefonu - to myślę, że nie masz racji. Dzisiejsze procesory można postawić na nogi nawet po tzw. całkowitym uwaleniu. Na pewno można to zrobić z procesorami MTK. Do tej pory myślałem, że Qualcomm'y nie dają takiej możliwości, ale się myliłem - one też mogą być przywrócone do życia jak się ma odpowiednie narzędzia programowe i zwykły PC. Wcale nie potrzeba dio tego JTaga. Czasami trzeba zewrzeć dwa punkty na płytce, ale zwykle nie - zależy od modelu.

Rzecz idzie właśnie o dostęp do takich "właściwych narzędzi programowych". Ci co je mają - mogą "kasować" tych, co ich nie mają :)
gotenks-china

Postprzez Setral » 13 mar 2016, o 22:53

WebMoney działa podobnie jak ePayments, którego miałem okazję użyć. Swoją drogą zauważyłem, że oba to chyba są to jakieś rosyjskie wynalazki. Są to po prostu serwisy transakcyjne nastawione głownie na transakcje elektroniczne. Masz tam swój portfel, możesz zlecać wypłaty/wpłaty, z kart, banków jak i również od innych użytkowników, obsługa wielu walut, możliwość wystawienia kart itd. Taki miks kantoru, banku i PayPala. Tu jest jakaś baza wiedzy http://www.wmtransfer.com/eng/information/wmwallets/index.shtml
Setral
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Postprzez existe » 14 mar 2016, o 12:25

tak mi sie zapaletalo, a ze jest to w temacie pytania, to zacytuje - cytat pochodzi ze strony oamawiajacej anonimowe transfery pieniedzy
pozwolilem sobie tylko na zamaskowanie xxxx pewnnego adresu
=======
Najprostszy i dość uznany system płatności. Zarejestrowany w Belize, założony i prowadzony przez ruską mafię Smile Akceptuje go wiele kasyn oraz bukmacherów internetowych. Poza tym można dzięki niemu płacić w wielu sklepach on-line szczególnie w Azji i krajach byłego ZSRR w tym Rosji a także w niektórych europejskich i amerykańskich. Rejestracja jest bezpłatna. Wymagany jest jedynie poprawny adres e-mail. Następnie można założyć elektroniczną portmonetkę (purse) i wpłacić na nią pieniądze na przykład poprzez zakup karty pre-paid. W Polsce niedostępne oficjalnie, ale można trafić na ogłoszenia sprzedawców. Istnieją też inne sposoby na anonimowe uzupełnienie konta. Jeśli ktoś chce iść bardziej hardkorowo, wówczas łatwo może zweryfikować swoje konto przez stronę https://xxxxxxxxxxxxxxnsfer.com/asp/WMCertify.asp wysyłają spreparowany w Photoshopie skan paszportu i poświadczenie notarialne. Warto mieć też anonimową skrzynkę adresową bo w niektórych przypadkach wysyłają na nią komplet dokumentów. Ogólnie procedura nie jest trudniejsza niż założenie lewizny na Allegro.
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez gotenks-china » 1 kwi 2016, o 14:42

Przesyłam takie krótkie zamknięcie tematu :)

Na WebMoney w Polsce można przelewać kasę tylko z InPay :(. Niestety wojna polsko-rosyjska i tutaj daje znać :(. Na szczęście gość założył PayPal i wszystko poszło odtąd gładko, tzn. - w końcu mam działającą znowu Nubię :).

Gość pracował nad nią zdalnie od 16:00 do 22:20 (z przerwami), a ja byłem jego "rękami" (podłącz telefon, odłącz telefon, podłącz z wciśniętymi odpowiednio przyciskami, itd.) :).

Kilkukrotnie stawiał system od zera i za każdym razem coś było źle z pamięcią. Pomogło dopiero formatowanie "low level" całej pamięci Nubii, wgranie nowej tablicy partycji i na to dopiero wgranie obrazów poszczególnych partycji (w tym tych, do których nawet z niskiego poziomu linuxa - nie ma dostępu). Gość "odtworzył" mi nawet od zera partycję NV z oryginalnym numerem IMEI ( musiałem robić zdjęcie pudełka, bo się uparł :) ). Tak więc, jestem happy :)

A na koniec powiem krótko - wielki człowiek, ten gość :)
gotenks-china

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI