• Reklama

Vido Mini 3G czy Vido Mini One.

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Vido Mini 3G czy Vido Mini One.

Postprzez Ipkis » poniedziałek, 11 listopada 2013, 23:47

Witam
Do wyboru dwa z pozoru bardzo podobne modele imitujące/naśladujące Ipada mini.

Z jednej strony VIDO MINI 3G:
MINUSY:
- gorsze CPU: MTK8389 Quad Core 1.2GHz
- mniejszy RAM: 1GB DDR3
- gorsza front webcam: 0.3MP
- brak HDMI
PLUSY:
- Adnroid 4.2
- 3G WCDMA 850/900/2100Mhz !!!
- GPS !!

Z drugiej VIDO MINI ONE:
MINUSY:
- brak 3G
- brak GPS
PLUSY:
- lepsze CPU: RK3188 Quad Core 1.6GHz
- większe RAM: 2GB DDR3
- lepsza front webcam: 2MP
- HDMI !

Podsumowując, VIDO MINI ONE to tablet ze wszech miar lepszy od wersji VIDO MINI 3G. Jednakże, brak mu właśnie tych dwóch dla niektórych kluczowych funkcjonalności które ma wersja z 3G i GPS.
Jakie jest wasze zdanie? Czy może różnice w taktowaniu procesora czy wielkości RAM są nieznaczne i nieistotne w porównaniu z możliwościami jakie daje ta potencjalnie słabsza wersja (która ma 3G i GPS), No ale ten brak HDMI kłuje też ciut po oczach.
A może znacie jakieś tablety z podobnej półki cenowej które łączą wszystkie kluczowe dla tych obydwu tabletów funkcjonalności?
Z góry dziękuję za wypowedzi i pomoc.
Pozdrawiam
Ipkis

Pochwały: 2

Reklama

Re: Vido Mini 3G czy Vido Mini One.

Postprzez Goldi69 » środa, 13 listopada 2013, 13:16

Nie wiem czy miales go w reku, ja go 3 miechy temu sprowadzilem dla znajomej, tablecik bardzo fajny. Ja akurat mam iPada, i jakos na iOSie bardziej mi tablety pasuja, ale ten Vido (mini one) jest bardzo fajnie wykonany, nie drogi, ekran nie gorszy jak w iPadzie mini. Jak by ktos sie zastanawial to smialo brac, a 1GB ramu to jak na chile obecna moze wystarczyc, to cholera wie co bedzie za rok. 3G mozna zawsze z telefonu udostepnic wiec dla mnie nie jest to niezbedne
Goldi69

Pochwały: 1

Postprzez Ipkis » czwartek, 14 listopada 2013, 11:06

Goldi69 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki Goldi za odpowiedź. Taka subiektywna ocena po "namacalnym" kontakcie ze sprzętem jest badzo pomocna.
Chyba rzeczywiście mnie przekonałeś. Tymbardziej, że ma to być prezent dla kobiety, a służyć ma głównie przeglądaniu internetu/filmów gdy nie chce się ruszyć 4 liter z łóżka :))

Oglądałeś może na nim jakieś filmy? Zastosowana rozdzielczość jest okey ?

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
Ipkis

Postprzez Goldi69 » czwartek, 14 listopada 2013, 11:27

tak, tam z automatu jak w wiekszosci tabletow masz video wgrane, jakis teledysk ze skośnymi dziewczynkami, kolory i rodzialka naprawde super, nie wiem tylko jak az bateria, bo ja sie z godzine bawilem to z 30% polecialo, wiec zapewne nie bedzie zywotnosci jak w iPadzie mini, ale na bank bedzie zadowolona ;)
Jak dla mnie to on az za cienki i za lekki, z tego co pamietam nie cale 6mm grubosci ma
Goldi69

Pochwały: 1

Postprzez Ipkis » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:30

Goldi, zamówiłem te Vido Mini One.
Jak dojdzie wkońcu tym sweden postem, postaram się zrobić jakąś mini recenzję bo coś mało tu dyskusji nt. tabletów : )
Ipkis

Postprzez marx » środa, 11 grudnia 2013, 22:11

czekam z niecierpliwością na twoja recenzję.

Masz racje mało dyskusji na temat tabletów, pora to zmienić, bo w chinach się ich najwięcej produkuje.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez tommek23 » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 00:40

Ipkis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Módl się teraz, aby nie zatrzymali go na cle. Mnie niestety spotkało to "szczęście". Po przesłaniu wymaganych przez urząd dokumentów, celnicy otwarli paczkę i zarekwirowali zawartość z powodu braku znaków CE :-/

Od siebie mogę tylko dodać, że tablecik wizualnie prezentuje się bardzo ładnie.
Byłem w UC (Poznań) w celu potwierdzenia braku CE. Widziałem tablet. Znaków faktycznie brak :-|
Teraz jest w drodze powrotnej do Singapuru ;-)
tommek23

Postprzez Ipkis » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 13:21

tommek23 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Módl się teraz, aby nie zatrzymali go na cle. Mnie niestety spotkało to "szczęście". Po przesłaniu wymaganych przez urząd dokumentów, celnicy otwarli paczkę i zarekwirowali zawartość z powodu braku znaków CE :-/

Od siebie mogę tylko dodać, że tablecik wizualnie prezentuje się bardzo ładnie.
Byłem w UC (Poznań) w celu potwierdzenia braku CE. Widziałem tablet. Znaków faktycznie brak :-|
Teraz jest w drodze powrotnej do Singapuru ;-)

No to wbiłeś mi gwoździa..
W zasadzie liczyłem się z koniecznością zapłacenia VATu, może troszkę się łudziłem że przy odrobinie szczęścia VAT się ominie. Jednak widzę że problemy mogą być dużo większe... Jak rozumiem chińczyk nie dostarczył żadnych kwitów?
Ipkis

Powrót do TABLETY