• Reklama

vibe x2

Na forum Lenovo znajdziesz informacje jak zmienić ROM, ROOT, uzyskasz pomoc, przeczytasz opinie o o Lenovo S650, Lenovo S660, Lenovo A850, Lenovo s820, Lenovo P760, Lenovo K900, Lenovo vibe X, K910

Re: vibe x2

Postprzez Maltis » sobota, 2 maja 2015, 13:13

Wystarczy gaapsy wgrać. Albo usługi Google ze sklepu Lenovo jeżeli coś takiego tam jest...
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Reklama

Re: vibe x2

Postprzez wodzio » niedziela, 3 maja 2015, 01:19

Może komuś się przyda moje doświadczenie zdobyte zaraz po zakupie VIBE X2 - CU. A więc tak:
- telefon od chińczyka przyszedł z romem w wersji VIBEUI_V2.0_1511_5.22.1_ST_X2-CU. Rom ten posiada multilanguage - w tym język polski (Nie do końca wszystkie opcje są spolszczone) oraz pełen gapps google. Co ciekawe nie są poinstalowane ale są widoczne ikonki. Klikamy np. na konto googla i odpala instalator. Na dokładkę dostajemy cały szereg chińskich aplikacji.
- Roota zrobiłem aplikacją KINGROOT 3.5.0 - wcześniejsze wersje sobie nie poradziły. Aplikacja bardzo prosta - klikamy w ikonkę i .... gotowe.
- Titanium Backup bez trudu można pozbyć się niechcianych aplikacji.
UWAGA!
- Po wejściu w opcję UPDATE pokazuje się komunikat o nowej wersji roma (VIBEUI_V2.0_1503_5.15.1_ST_X2-CU ). Ja się skusiłem i pobrałem - efekt WYWALIŁO WSZYSTKIE apki google i cały pakiet multilangue pozostał jedynie chiński i angielski.
- tutaj z odsieczą przychodzi custom rom do podbrania tutaj: http://www.needrom.com/download/lenovo-x2-cu/ przywracając tym samym ojczysty jeżyk i mnóstwo chińskich apek.
- alternatywą jest zapłacenie 2 USD i otrzymanie gotowego roma z zainstalowanymi aplikacjami google, oczyszczonego z chińskich znaków i zrotowanego z multilangue. Osobiście uważam, że warto było zapłacić. Kwota nie jest obciążeniem dla portfela a znacznie ułatwia i przyspiesza cały zabieg. ROM bazuje na VIBEUI_V2.0_1511_5.22.1_ST_X2-CU i sprawdza się doskonale. Do pobranie z http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-x2-cu-multilang-gapps-root/. Jak na razie działa bardzo dobrze.

Reasumując telefon jest bardzo wdzięczny, działa płynnie, swobodnie i leciutko. Wyświetlacz ma dynamiczny i żywy. Obudowa wykonana z przyzwoitych materiałów. W dłoni leży bardzo dobrze jest cieniutki i świetnie się prezentuje. Szczerze polecam. Uważam go za udany zakup.

Pochwały przyznane za posta: 2
wodzio

Pochwały: 2

Poprzednia strona

Powrót do Lenovo