• Reklama

V970 nie obsluguje 2 kart jednoczesnie :(

Postprzez arti123 » niedziela, 14 kwietnia 2013, 10:24

Zrobiłem mały eksperyment. Włączyłem neta na karcie Orange i ściąganie. Zadzwoniłem z innego telefonu na drugą kartę z Play, normalnie przerwało ściąganie i połączenie internetowe i pojawiło się połączenie przychodzące (nie było sygnału zajętości).

Z SMSem to samo przerwało połączenie i od razu doszedł po wysłaniu.

Więc ktoś tutaj chyba wprowadza w błąd z tym że nie można odebrać połączenia bądź smsa jak się korzysta z neta na innej karcie.
arti123

Reklama

Postprzez JcL » niedziela, 14 kwietnia 2013, 20:56

Czyli problem opisany w temacie jest jakimś błędem pojedynczego urządzenia ?
JcL

Postprzez arti123 » niedziela, 14 kwietnia 2013, 21:01

Na pewno jest tak, że jak rozmawiasz na jednej to na drugą się nikt nie dodzwoni. Ale to nie ma zastosowania przy korzystania z neta, tzn możesz normalnie surfować i jeśli ktoś dzwoni to przerywa połączenie internetowe, pokazuje ci się ekran że ktoś dzwoni i po zakończeniu rozmowy połączenie internetowe jest wznawiane od razu. W swoim V970 tak mam, działam na romie Bruno z JB.
arti123

Re:

Postprzez resmiki » środa, 7 sierpnia 2013, 21:40

bontek napisał(a):
JcL napisał(a):Witajcie, właśnie zamierzam kupić V970. Posiadam już kartę od Aero2 i teraz doprecyzujmy - jeśli będę połączony z Aero2 i przeglądał internet, to jak ktoś do mnie będzie dzownił na zwykły numer to się nie dodzwoni / smsy nie będą dochodzić ??

Dokladnie tak.
Korzystajac z Aero na jednej karcie druga w tym czasie bedzie nieaktywna i nikt sie nie dodzwoni ani nie dostaniesz smsa

Na pewno ?

Jak sobie słucham radio internetowe i ktos dzwoni albo przysyła sms to przerywa mi transmisje danych, radio milknie, po rozmowie czy odebraniu sms wraca do transmisji i radio gra dalej. Nie spotkałem sie z przypadkiem, zeby z powodu korzystania z netu ktos nie mogl sie do mnie dodzwonic albo przyslac sms.
resmiki

Pochwały: 3

Re: V970 nie obsluguje 2 kart jednoczesnie :(

Postprzez gretgart » środa, 7 sierpnia 2013, 21:45

Mi się jednak wydaje, że dual sim standby działa właśnie tak jak resmiki pisze. Odebrać połączenie/sms możesz i rozłączy wtedy neta na chwile. Nie możesz tylko rozmawiać przez telefon i korzystać z internetu mobilnego jednocześnie.
gretgart

Re: V970 nie obsluguje 2 kart jednoczesnie :(

Postprzez raspo » czwartek, 8 sierpnia 2013, 12:33

Tu nie ma się co wydawać! Transmisja danych na jednej karcie nie powoduje, że na drugą nie można się dodzwonić. Po prostu przesyłanie danych jest zawieszane na czas rozmowy, tak jak napisali poprzednicy. Tu nie ma żadnego problemu. Mnie brakuje natomiast automatycznego przełączania transmisji danych pomiędzy kartami, np. gdy wysyłam lub odbieram MMSa. Zazwyczaj zapominam o przełączeniu się na kartę SIM2 i telefon próbuje wysyłać MMSa z karty Aero co oczywiście się nie udaje. Fajnie by było, jakby konfiguracja obsługi Dual SIM była bardziej rozbudowana, np. żeby dało się ustawić automatyczne przełączanie Internetu na drugą kartę w przypadku wyłączenia jednej. Może kiedyś będę takie funkcje.
raspo

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc techniczna