• Reklama

V967s -brak synchronizacji z PC przez bluetooth

V967s -brak synchronizacji z PC przez bluetooth

Postprzez grendel » niedziela, 17 listopada 2013, 02:51

Witajcie. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tego zupełnie niezłego smartfona. Nie jestem zwolennikiem umieszczania swoich danych, plików, kontaktów etc. we wszelkiego rodzaju chmurach, Dropboch, Gmailach itp. Wolę to robić na swoim sprzęcie. Stąd dotychczas synchronizowałem kontakty z telefonu, kalendarz, połączenia, wiadomości itp. na netbooku przy użyciu WiFi i programu MyPhone Explorer (kiedyś program ten służył wyłącznie do telefonów Sony i chyba Sony Ericsson). Obecnie obsługuje również sprzęt innych producentów a jest całkiem sympatyczny, całkowicie PL i można przez niego wejrzec nawet w pamięć wewnętrzną smartfona. Teraz do sedna: w najbliższym czasie pozbędę się netbooka. Będę musiał przerzucić się z synchronizacjami na PC. A tam WiFi nie ma. Więc kupiłem adapter bluetooth. I zaczęły się schody. Niby ZTE jest widoczny, ale nic nie można z nim zrobić bo pojawia się komunikat: "Wybrane urządzenie nie ma uruchomionej obsługi portów szeregowych".
W menu ustawień BLUETOOTH w ZTE nie znalazłem nic na temat aktywacji portów szeregowych. Na załączonych screenach widać, że tego problemu nie ma z telefonem mojej żony (Samsung Ace 2, widoczny jako GT-i8160).
c.jpg

Ki czort? Jak to ugryźć? Niby się połączył i jest widoczny

e.jpg

ale nic nie można przesłać, bo komunikat jest taki

f.jpg
grendel
AKTYWNY

Pochwały: 7

Reklama

en.001phone.cn=

Re: V967s -brak synchronizacji z PC przez bluetooth

Postprzez grendel » poniedziałek, 18 listopada 2013, 01:38

Cóż, trochę mnie smuci ten brak odzewu. Mam tela z Chinatronic, z ich softem. Oto screen mojej maszyny
screen.png

Wiem, że sporo osób kupowało stamtąd. Naprawdę nikt nie ma takiego problemu z tym portem szeregowym? Przypominam, że nie chodzi o połączenie i wymianę plików z innym telefonem, lecz z PC-em lub netbookiem z podłączonym przez USB modułem bluetooth.

Oprócz opisywanego w poście powyżej braku możliwości synchronizacji w MyPhone Explorer, nie mogę też odebrać ani wysłać przez bluetooth żadnego pliku. Może to wina właśnie softu (chociaż nie chciałbym nic zmieniać, bo jestem w tych tematach zielony). A może gdzieś po prostu w ustawieniach trzeba odznaczyć te usługę portów szeregowych?
grendel
AKTYWNY

Postprzez zriel » poniedziałek, 18 listopada 2013, 03:11

Może po prostu nowe smartfony nie obsługują starego standardu(choć to dziwne bo kompatybilność wsteczna powinna być zapewniona) , twój ZTE ma BT 3.0 A2P ,sprawdź jaki standard obsługuje twój adapter i ewentualnie spróbuj jakąś apkę do zarządzania BT na Google Play znaleźć. A tak wogóle to po kiego Ty kupowałeś ten adapter BT? przecież WiFi dongle(na kluczu USB) to koszt ok 30 zł...
Edit : być może ten port COM jest zarezerwowany na teethering(udostępnianie połączenia internetowego z sieci 3G) po BT czego starsze smartfony mogą nie mieć.Ewentualnie zobacz czy w jakichś opcjach developerskich lub w zabezpieczeniach nie masz czegoś poblokowanego. Możliwe też że żeby zajżeć do środka musisz mieć po prostu roota.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez grendel » poniedziałek, 18 listopada 2013, 17:13

To tak nie do końca z tymi "starymi" fonami jest. "Stary" Samsung Ace 2 (GT-i8160) łączy się z netbookiem przez bluetooth bezproblemowo. Co do naszych słuchawek ZTE 967 to obsługują one z tego co pamiętam wg specyfikacji chyba już bluetooth v. 3. Ale to nie oznacza, że nie obsługują v. 2 - a taki właśnie jest ten mój adapter.
Napisałem do Chińczyka o tym problemie i sympatyczny Pan przysłał mi paczkę ZIP ze sterownikami:

00.widok folderu.JPG

Jak widać, jest tam również opis instalacji w pliku tekstowym:
Windows ACM COM port driver for Android Release Note V1.1136.0

Installation:
1. Please update Microsoft Hotfix KB943198 for windows XP;
2. It is better to update your windows XP to SP3;
2. Then install ACM driver using Android_Gadget_CDC_driver.inf.

Ale niestety nie mam zielonego pojęcia jak instalować pliki z rozszerzeniem .inf Przy apce Androida wystarczy wybrać plik z rozszerzeniem .apk A tu? :?: :oops:

A zawartość folderu "android_gadget_cdc_driver" wygląda tak:

02.gadżet cdc driver.JPG

I z moją wiedzą (a właściwie jej brakiem) jestem bezradny.... Help, help :oops:
grendel
AKTYWNY

Postprzez grendel » poniedziałek, 18 listopada 2013, 23:52

zriel napisał(a): Może po prostu nowe smartfony nie obsługują starego standardu.... Twój ZTE ma BT 3.0 A2P ,sprawdź jaki standard obsługuje twój adapter i ewentualnie spróbuj jakąś apkę do zarządzania BT na Google Play znaleźć. A tak wogóle to po kiego Ty kupowałeś ten adapter BT? przecież WiFi dongle(na kluczu USB) to koszt ok 30 zł...

Zakupiony adapter bluetooth ma specyfikację: v1.2/2.0/2.1 EDR
Więc chyba z ZTE V967s powinien współpracować, bo jego specyfikacja to: Bluetooth v2.0,A2DP Bluetooth Stereo
A apką z Google Play jest m.in. MyPhone Explorer Client.

Odnośnie zakupu tego adaptera - zakupiłem go po pewnej analizie. Nie wszystkie urządzenia i nie we wszystkich miejscach mają dostęp do internetu (to odnośnie sugerowanego przez Ciebie WiFi dongle). A port USB ma praktycznie każde urządzenie. I wówczas żadnych problemów z przesyłem plików przez BT nie ma. Podłączam adapter BT USB do jakiegoś obcego urządzenia, paruję go z moim smartfonem i gitara gra. I ten sposób działa jak widać na przykładzie Samsung Ace 2. Hmm, ale nie na przykładzie mojego ZTE... :-(

zriel napisał(a):Edit : być może ten port COM jest zarezerwowany na teethering(udostępnianie połączenia internetowego z sieci 3G) po BT czego starsze smartfony mogą nie mieć.Ewentualnie zobacz czy w jakichś opcjach developerskich lub w zabezpieczeniach nie masz czegoś poblokowanego. Możliwe też że żeby zajżeć do środka musisz mieć po prostu roota.

Mam roota i cwm recovery. Tethering rzeczywiście jest w fonie. Służy do udostępnienia neta przez BT. Ale to nie powinno mieć nic do rzeczy i na pewno nie jest powodem. Powód to - wskazywany i przez Win7 i przez XP brak obsługi portów szeregowych w urządzeniu, czyli w ZTE V967s.
grendel
AKTYWNY

Postprzez zriel » wtorek, 19 listopada 2013, 04:06

To teraz sparuj swój telefon z tym BT dongle i wejdź sobie do menadżera urządzeń w windowsie - powinie Ci się pojawić port acm com od telefonu albo nieznane urządzenie .W obu przypadkach zainstaluj ręcznie sterowniki : kliknij prawym przyciskiem myszy na urządzeniu w menadżerze -> właściwości -> zakładka sterownik -> aktualizuj sterownik -> przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania-> pozwól mi wybrać z listy sterowników-> kliknąć przycisk z dysku -> jak skończy mielić wcisnąć przycisk przeglądaj i recznie wskazać mu plik .inf od tego sterownika i wcisnąć otwórz dalej już będzie z górki - akceptować wszystko i czekać na koniec instalacji sprzętu. Prawdopodobnie będzie konieczny restart komputera. Jeśłi masz windows xp musisz zainstalować wymienioną poprawkę KB943198 chyba że masz zainstalowany service pack 3(SP3) wtedy nie jest to wymagane. Jeśłi używasz Win 7 lub vista morze krzyczeć że sterownik jest niepodpisany lub niezgodny - wybrać wtedy opcję zainstaluj mimo to.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez grendel » wtorek, 19 listopada 2013, 12:56

Mam w kompie WinXP SP3. Telefon sparowałem i jest widoczny na liście. Po kliknięciu na karcie "Właściwości" a następnie "Usługi" w widoku urządzeń BT, przez ułamek sekundy podczas przeszukiwania usług pod telefonem pojawia się napis "Połączono" lecz po bardzo krótkiej chwili znika.

przeszukiwanie sprzętu.JPG

Gdy latarka kończy przeszukiwanie usług, napisu już nie. Nie ma również żadnych usług BT urządzenia.

przeszukiwanie sprzętu a.JPG

Menedżer urządzeń w 'Mój komputer' nie pokazuje sprzętów, o których pisałeś (port acm com od telefonu albo nieznane urządzenie). Widać to na obu screenach. :-(
grendel
AKTYWNY

Powrót do Pomoc techniczna