• Reklama

Uwalony DG450. Potrzebna Pomoc!

Uwalony DG450. Potrzebna Pomoc!

Postprzez Maltis » 26 gru 2014, o 20:37

Siema!
Kupiłem szwagrowi Doogee DG450 z MTK6582 i po dwóch miesiącach mówi mi że mu nie działa telefon. Przywiózł mi go wczoraj i próbuje z nim coś zrobić.

Telefon nie reaguje na włączenie, nie wchodzi w recovery ani nic -kompletna cegła.

Małe mam doświadczenie w ratowaniu telefonów na MTK i nie daję rady. obejrzałem kilka poradników (https://www.youtube.com/watch?v=hKYH7gkvrvY) Sciągnąłem SP Flash tool 5 i próbuję coś działać. Podłączając telefon z bateria pod kompa rozpoznaje i w menedzerze urządzeń widzę w Poty MTP i LPT - MTK USB Port ale ciągle mi to rozłącza i włącza - próbowałem dogrywać jakieś sterowniki le nie zmienia to nic. Ciągle rozłącza ten port i załącza.

Kiedy podpinam telefon bez baterii bo podobno tak trzeba nic sie nie dzieje - komp w ogóle nie widzi telefonu. Nie wiem czy trzeba cos nacisnąć (próbuje podłączać z wciśniętym vol+ i inne kombinacje ale to nic nie daje - dopiero fon z baterią coś komputer widzi ale to ciągle rozłączanie.

Mógłby mi ktoś pomoc uratować ten telefon? albo rzuci ktoś jakimś linkiem do dobrego tutoriala albo jakiejkolwiek pomocy?
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Reklama

Re: Uwalony DG450. Potrzebna Pomoc!

Postprzez filozof71 » 26 gru 2014, o 22:07

Maltis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Witam,

Nie jestem znawcą i raczej nie będę mógł pomóc. Jednak zawsze przy diagnostyce potrzebna jest pełna informacja o sposobie uszkodzenia. Czy ten Twój szwagier tak sobie go pewnego dnia wyciągnął z kieszeni i mu telefon nie działa czy też coś z nim robił?

pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez Maltis » 26 gru 2014, o 23:29

Dzięki za odpowiedź:)
Szwagier nic z nim nie robił, nawet kabla USB nie rozpakował przez te dwa miesiące:) po prostu mówi że mu sie wyłączył ze dwa razy i padł.. A chce mu naprawić tego fona bo czuję się troszkę odpowiedzialny za chiński zakup.

Będę próbował dalej.
Maltis
VIP

Postprzez johny-b » 30 gru 2014, o 10:53

Ja wczoraj próbowałem go zrootować i też uwaliłem phona, ale nie tak poważnie jak autor wątku. Mnie się udało wejść do recovery, a jak wiemy to już 3/4 sukcesu. w tym telefonie do recovery się wchodzi vol+ i power, a do jakiegoś chinskiego recovery vol - i power. Właśnie tam coś namieszałem. Tam możesz wejść? czy nigdzie ?
johny-b

Telefon:: samsung
ROM: Moonrom

Postprzez Maltis » 30 gru 2014, o 11:08

Coś Ty u mnie jest zero reakcji na probę wejscia w jakiekolwiek recovery;/

A możesz telefon podłączyc bez baterii i z baterią wyłączony do kompa i poszukać w windowsowym menedżerze urządzeń jak komputer rozpoznaje telefon?
Maltis
VIP

Powrót do DOOGEE