• Reklama

UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Nowości i ciekawe propozycje z chińskiego rynku telefonów komórkowych

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez basa » piątek, 15 sierpnia 2014, 00:45

bontek napisał(a):Ale refubrished jest nowe :) i ZAWSZE masz na taki sprzet gwarancje bo odnawia to producent.
I gwarancja jest 12 miesiecy...taka roznica...

Tu sie niestety nie zgodze , jak wszyscy wiemy chinczycy podrabiaja wszystko takze slowo refubrished na aliexpress to podrobka slowa refubrished :) Nie myl wiec refurbrishy robionych przez apple , denona , onkyo, ibm czy innych cenionych marek gdzie ten proces faktycznie jest robiony na zachodzie przez autoryzowane serwisy scisle wspopracujace z producentem ; od "refubrisha" pana Xing Li Hou ktory w garazu sklada z odrzutów z fabryki lub rozebranych telefonow niby nowke , jezeli wiec myslisz ze na aliexpress kupujesz refubrisha odnawianego przez producenta to jestes w takim samym bledzie ja ci co mysla ze w chinach na Ali kupuja oryginalne Casio.
Nie mowie ze wszystkie refuby sa do bani i kazdy sie psuje czasem nawet te chinskie czesci lepiej dzialaja niz te chinskie oryginalne :) Fakt jest faktem ze refurbrish nie jest sprzetem nowym jezeli chodzi o bebechy jedyne nowe sa obudowy , czesto zreszta nieoryginalne.
basa
VIP

Pochwały: 74

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez bontek » piątek, 15 sierpnia 2014, 01:12

Nowy w sensie sprzedazowym tak oznacza to producent NOWY REFUBRISHED z gwarancja ale wiadomo ze odnawiany i nie znaczy to ze gorszy ale na pewno tanszy :)

A przedstawiona w moich postach Xperia Z to nie jest zadna podrobka bo bez problemu do takiego
telefonu wrzucisz oryginalny soft producenta przewidziany do tego midelu wiec wszystko jest ok.
Gwarancja tez czesto jest w kraju uznawana ale jak to jest w przypadku tych Xperia Z z Chin
dowiem sie w nast tygodniu jak tylko zalatwie jakis jeden imei z takiego telefonu. Duzo telefoniw
znanych marek jest skladanych w Chinach wiec akurat w tym przypadku refuby Xperia Z sa
oryginalnymi sprzetami by Sony. Nie wiem jak z innymi choc wiem ze Nokia z Ali tez jest
w pelni oryginalnym produktem i wrzucisz bez problemu oryginalny soft. Pozdro

P.S
TAKIE COS ZNALAZLEM - chyba sie zaczelo :)
http://allegro.pl/show_user.php?uid=516 ... _recvd_neg

http://scr.hu/7r2/6sup8

Jak widac, naiwniakow takich jak tych rodem z Amber Gold nie brakuje :)
bontek
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez rk.rk » piątek, 15 sierpnia 2014, 11:59

Pewnie czyta te wasze posty i śmieje.
Kupił kilkadziesiąt sztuk oddzielnie ,na pewno część nie działa prawidłowo.
Nauczony waszymi poradami " jak założyć spór " idzie jeszcze bardziej do przodu.
A sprzedawcę nieźle szantażuje z taką ilością jednakowego towaru.
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez ebola1972 » piątek, 15 sierpnia 2014, 12:31

gorzej jak przytula refundy a kupujący zostaje z wadliwym telefonem i z ręką w nocniku
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Re: Odp: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez INTseed » piątek, 15 sierpnia 2014, 13:39

I tak wracamy do tego że allegro powinno mieć ostrzejszy regulamin.
Ale monopolista NIC nie zrobi z tym bo……… I tutaj niespodzianka: kase mają z niego :) Jak my mamy to ruszyć, jak oni z tym nic nie robią.
Chyba tylko w jeden sposób: myśleć przy kupnie i dawać zawsze odpowiedni komentaż. I nie trzeba tego robić zaraz po otrzymaniu towarów.
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez ddr » piątek, 15 sierpnia 2014, 14:33

Allegro niczym się nie różni od innych serwisów ogłoszeniowych poza tym że zbiera dodatkowo prowizje. Allegro nie posiada ochrony kupujących, tylko idiota skorzystałby z tej parasolki. Obsługa jest beznadziejna, system kulawy, a ich rzekomo "specjaliści" chyba na wiecznym urlopie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez wpc » piątek, 15 sierpnia 2014, 15:27

Jednak trochę się różni :-/
Spróbuj taki wałek zrobić na ebay, szybko Cię wyprostują.
Alledrogo żyje z prowizji, nic nie zrobią z taką aukcją i tak jak piszesz, ''Program ochrony kupujących'' to urban legend, niby jest, ale spróbuj skorzystać.
wpc

Pochwały: 10

Postprzez ddr » piątek, 15 sierpnia 2014, 15:47

Miałem na myśli olx, gumtree itp.
No dobra, jakby pomyśleć to na allegro można licytować.

Zasady allegro i parasolki wykluczają się wzajemnie przez co faktycznie żeby skorzystać z tej nędznej usługi (50% zwrotu za towar niezgodny z opisem, pozdro...) trzeba nieźle się natrudzić. Tu zalecam każdemu bez bawienia się od razu zakładać sprawę cywilną bo to najszybsza i najmniej bolesna droga do odzyskania kasy.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez szymi » wtorek, 19 sierpnia 2014, 00:44

bontek napisał(a):Do Ddr:
To sobie zalatwiaj ze sprzedawca Allegro.
Ja nie widze oszustwa ze strony sprzedajacego.
Ogolnie jesli dales sie komus oszukac to jestes frajerem. Proste.

ty serio czy udajesz idiote? jak na aukcji piszę produkt nowy to ma być nowy, nie używany 1 dzień czy tydzień, nowy... nie jest nowy czyli oszukuję kupujących
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 2

Postprzez Mad_MAX » wtorek, 19 sierpnia 2014, 01:12

wpc napisał(a): ''Program ochrony kupujących'' to urban legend, niby jest, ale spróbuj skorzystać.

Nie korzystaliście to nie wiecie , więc może nie piszcie takich wypowiedzi. Dwa razy korzystałem z tego i dwa razy dostałem zwrot pieniędzy. Pomijam już fakt tego całego Alledziadostwa z tymi ich prowizjami , automatami , zerowymi odpowiedziami i innymi niedorzecznościami , dlatego przestałem korzystać z tego portalu :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Xiaomi Mi MAX :)
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez ddr » wtorek, 19 sierpnia 2014, 01:35

Wszystko fajnie, ale parasolka jest użyteczna gdy np. nie dostaniesz towaru i tak zapewne było w Twoim przypadku, a w innych przypadkach prawo i zasady alledrogo się wykluczają i w pewnym sensie nie masz prawa na skorzystanie z parasolki (wat de fak?). Jedyna opcja to ciąganie po sądach bo ze strony prawnej oszust nie popełnia przestępstw i policja nie może ścigać takich ludzi (yyy, że co?). Ochroną kupujących tego nie nazwę.
Przede mną zostały 2 spory do rozwiązania drogą sądową bo w obu przypadkach nie mogę skorzystać z parasolki, pozdro...
ddr
VIP

Postprzez Czoczo » wtorek, 19 sierpnia 2014, 14:50

Jest dokładnie tak jak pisze @ddr. Ostatnio kupiłem radio, rzekomo nowe, a przyszło używane(i to dość intensywnie- większość przycisków startych). Allegro oczywiście umyło rączki, mimo że sprzedający wprost przyznał, że radio było używane. Jedyną szansą w takim wypadku pozostaje droga sądowa.
Czoczo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowości i warte uwagi telefony z Chin