• Reklama

Uwaga - nowy sposób oszustwa na Ali.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Uwaga - nowy sposób oszustwa na Ali.

Postprzez pająk38 » 21 sie 2014, o 09:57

Opisze mój przypadek .

Zakupiłem produkt , chińczyk odpisał że nie maja całości zamówienia tylko ok 80% zaproponował że tyle wyślą jak otrzymam przesyłkę to otworze spór i oddadzą część kasy .
Zgodziłem się , czas na wysłanie przesyłki był bardzo długi ponad 20 dni .
Przesyłka przyszła niepełna ale co ciekawe po odebraniu przesyłki czas na dostawę cały czas był odliczany , chińczyk nie wprowadził numeru ani nie reagował na moje wiadomości że przesyłka dotarła . W ostatniej godzinie wprowadził numer było to 19.08 a przesyłkę odebrałem 13.08 więc minęło 5 dni na otwarcie sporu .
I tak zostałem oszukany , bo sporu już nie mogę otworzyć .
pająk38

Reklama

Re: Uwaga - nowy sposób oszustwa na Ali.

Postprzez Libero » 21 sie 2014, o 10:12

Czegoś tu nie rozumiem. Przesyłka przyszła zanim wpisał numer trackingowy? Bo czas na dostawę odlicza dopiero po jego wprowadzeniu i jest to 60 dni.
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Postprzez bartazzz » 21 sie 2014, o 10:17

chińczyk wysłał ale nie zaznaczył że wysłał w systemie więc nie wprowadził numeru.

Strasznie sprytny chinol.

Podaj linka do sklepu
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez pająk38 » 21 sie 2014, o 10:21

Czas na wysyłkę był ponad 20 dni , a czas na dostawę jest 60 dni i ten czas nadal się odlicza pozostało 58 dni , a przesyłkę odebrałem 13.08 .
Po naciśnięciu oupen disput mam takie coś - You can "Open Dispute" 5 days after the seller ships your item(s). If you have any questions about the order, please contact the seller.

Czyli zle zrozumiałem i spór będzie jeszcze można otworzyć - czy jak , bo jeżeli nie można otworzyć sporu to każdy sprzedawca może tak zrobić i żegnaj kaso.
pająk38

Postprzez donaspl » 21 sie 2014, o 10:30

Może mi się wydaje, ale co z tego że teraz dodał nr przesyłki ?? I tak będziesz mógł otworzyć spór. Nie bardzo rozumiem o co chodzi :P
donaspl
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez Libero » 21 sie 2014, o 10:30

Nie wprowadzaj ludzi w błąd!!! Nie możesz otworzyć wcześniej sporu niż 10 dni po zakupie bo taki jest czas oczekiwania na pojawienie się trackingu. I jakie to oszustwo?
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Postprzez donaspl » 21 sie 2014, o 10:34

a pozatym napsiałeś że masz komunikat : "You can "Open Dispute" 5 days after the seller ships your item(s). If you have any questions about the order, please contact the seller."
no to chyba wystarczy to przetłumaczć, jeżeli teraz dodał nr przesyłki to za 5dni możesz otworzyć spór, i gdzie tu oszustwo ?
donaspl
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez bartazzz » 21 sie 2014, o 10:34

najlepiej by bylo gdybyś wrzucił screen ze swojego konta w ali, to by można było cos więcej wywnioskować
bartazzz
VIP

Postprzez Robbo » 21 sie 2014, o 10:42

Po co screen jak wszystko jest jasne. Nie ma tu żadnego oszustwa.
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez qwasek » 21 sie 2014, o 10:50

Otrzymałeś dopiero numer paczki, a paczkę otrzymałeś, a na trackingu masz potwierdzenie otrzymania.
Nie klikaj potwierdzenia otrzymania w zakładce "my orders" bo wtedy już tylko dobra wola gościa, a tak poczekaj te 5 dni na aktywny przycisk "open dispute" i tyle. Otwórz wtedy z nim spór o brakujące itemy, powinieneś dostać zwrot części kasy, tak jak się umówiłeś.
Gość zabezpieczył się w ten sposób żebyś za wcześnie (czyli przed otrzymaniem) nie otworzył sporu. Ot i całe "oszustwo".
qwasek

Telefon:: Lenovo A820
ROM: MIUI

Postprzez bartazzz » 21 sie 2014, o 10:53

qwasek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

dokładnie
ale musicie przyznać że co niektórzy sprzedawcy głowkują :D
bartazzz
VIP

Postprzez pająk38 » 21 sie 2014, o 12:28

To w takim razie mój błąd - pierwszy raz sie z takim czymś spotkałem , że otrzymałem przesyłkę , zanim Chińczyk wprowadził numer.
Prośba do moderatora , proszę skasować temat .
pająk38

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI