• Reklama

Uszkodzony przycisk wstecz i HOME w M2 mini

Uszkodzony przycisk wstecz i HOME w M2 mini

Postprzez zenon12345 » niedziela, 10 kwietnia 2016, 13:03

No i stało się... :-(

wczoraj wracając do domu (po imprezie) wyjąłem Meizu z kieszeni aby odpisać na sms, niestety padał deszcz i chyba woda musiała sie dostać do tego przycisku. Jak wiadomo przycisk jest 2-funkcyjny, wciśniecie to HOME, dotknięcie to "wstecz"
Oczywiście odrazu wyłączyłem tel i jak wróciłem do domu to dmuchałem suszarką letnim powietrzem ale to chyba nic nie dało.
W tej chwili w 9 na 10 podejściach nie działa klawisz dotykowy wstecz,
HOME też czasami nie reaguje :(
Dodam, że posiadałem szkło ochronne i case, ale i tak to nic nie dało bo w szkle jest otwór na ten właśnie przycisk

Tragedia.. telefon kupiłem jakoś zaraz po premierze chyba pod koniec sierpnia na geekbuying.com

do tego także USZKODZONY jest APARAT, od 2-3miesiecy pojawiła sie czarna plama na matrycy aparatu, zawsze jest w tym samym miejscu, widoczna na zdjęciu -> https://zapodaj.net/2af217daf87db.jpg.html
nie wiem czy to wada matrycy czy po prostu jakiś paproch sie dostał? w Polsce by to gdzieś zrobili?

teraz moje pytanka
1. Znajomy ma też Meizu m2 mini które rozwalił (ekran całkiem pękł, a ogolnie telefon działa)
czy gdzieś w Polsce jest serwis Meizu który zrobił by z dwóch telefonów jeden? żeby prze-lutowali kamerkę no i ten przycisk?

jeśli nie to:

2. Co z gwarancją? odsyłał ktoś do geekbuying.com?
czy Meizu M2 mini posiada ten pasek który pod wpływem wody zmienia kolor i wtedy nie uznaliby gwarancji?
czy ktoś wie w którym miejscu on możę sie znajdować?
czy jak zobaczą te dwie usterki to nie bedą sie szczypać i dadzą nowy telefon? jak myślicie?

czekam na porady
zenon12345

Pochwały: 1

Reklama

Re: Uszkodzony przycisk wstecz i HOME w M2 mini

Postprzez ddr » niedziela, 10 kwietnia 2016, 15:16

I tutaj wkraczam ja :-D. Przycisk mógłbym spróbować wykąpać, a jak to nie pomoże to do wymiany. Jeżeli zamontowali go jak w mx5 to trzeba będzie rozklejać ekran...

A pozostałości drugiego pewnie bym odkupił.

Nalpka znajduje się pewnie na porcie usb.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez zenon12345 » niedziela, 10 kwietnia 2016, 15:42

Obciążyłem telefon żeby się nagrzał od środka + do tego suszarka z letnim powietrzem i widać jakby poprawę.
Przycisk częściej reaguje, ale nie zawsze. Teraz 'wstecz' działa częściej a 'home' rzadziej.
Zobaczymy, może za kilka dni się naprawi :D

a co do aparatu? zrobią gdzieś w PL?

jeśli jesteś zainteresowany kupnem tego uszkodzonego to napisz do mnie na priv (bo ja nie widze takiej opcji)
zenon12345

Postprzez ddr » niedziela, 10 kwietnia 2016, 16:17

W moim podpisie masz link do tematu gdzie jest mój mail, tam skrobnij. Aparat mogę Ci przerzucić z tego rozbitka.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez zenon12345 » poniedziałek, 17 października 2016, 17:12

Odkopię trochę swój temat.

Przycisk wciskany HOME w moim meizu nadal nie działa.
Przycisk dotykowy wstecz działa normalnie.

Teraz moje pytanko, czy istnieje możliwość aby przypisać np. przytrzymanie tego przycisku dotykowego jako akcję HOME a normalne pojedyncze dotknięcie zeby było jako WSTECZ?
jakas apka lub inny sposób?
zenon12345

Postprzez fake4r » poniedziałek, 17 października 2016, 17:15

https://play.google.com/store/apps/deta ... trol&hl=pl
Spróbuj tego typu apek.
Ewentualnie jakbyś chciał to mam przycisk od m2 mini który został mi po demontażu rozbitego ekranu. Oddam za piwo.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez zenon12345 » poniedziałek, 17 października 2016, 17:53

OK, dzięki spróbuje.

Niestety nie podejmę się jego wymiany bo trzeba chyba rozklejać wyświetlacz, a to za duże ryzyko zebym robił to samemu :)

edit. Dzięki za podesłanie tej apki, w sumie jest to co chcialem, nie przeszkadza i mozna ustawic dokladnie pozycje :)
zenon12345

Powrót do Pomoc techniczna