• Reklama

USB pod PC - tylko ładuje

UMI, Dyskusja o telefonach UMI, problemy, usterki, pomoc.

USB pod PC - tylko ładuje

Postprzez fluent » 11 lis 2016, o 16:38

Cześć
Jak w temacie
Telefon od pewnego czasu, kiedy go podpiąć pod pc, tylko i wyłącznie się ładuje. Pc jakby go nie widział.
Przywróciłem ustawienia fabryczne i przez moment widział, ale zaczęły się instalować sterowniki, instalacja się przerwała, i dupa. Spowrotem nic. Kabel jest si, na pewno to wina telefonu. Tylko czy coś mogę sam z tym zrobić? Ustawić, przestawić? Jakieś sterowniki już pobierałem, instalowałem ale nic to nie daje.
Może ktoś pomoże.
fluent

Reklama

Re: USB pod PC - tylko ładuje

Postprzez zawel » 11 lis 2016, o 19:49

Najprawdopodobniej masz ustawioną opcję że w razie połączenia USB tylko ładuje, musisz ją znaleźć. Zwykle pokazuje się w pasku powiadomień (np. ,,Podłączono urządzenie multimedialne, dotknij aby wyświetlić inne opcje USB'') ale czasem jest gdzieś głębiej, to zależy od ROMu. Słuszną i zbożną opcją jest ,,Urządzenie multimedialne (MTP)''.
Obrazek
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez nahoj1202 » 2 gru 2016, o 20:06

U mnie był ten sam problem. Zmiana na "transfer plików" w menu powiadomień nic nie dała.
Wystarczyło zmienić sterownik i teraz działa bez zarzutów.
nahoj1202

Postprzez ArturW » 6 gru 2016, o 12:16

@nahoj1202 a jak masz ustawioną kartę pamięci? Jako pamięć wewnętrzna czy zewnętrzna?
Ja na początku zainstalowałem kartę jako pamięć wewnętrzną i PC nie widział fona, tylko ewentualnie jako urządzenie multimedialne. Po zmianie trybu pracy karty wszystko jest ok.
ArturW

Postprzez nahoj1202 » 6 gru 2016, o 23:37

ArturW
Telefon mam od tygodnia i nie kupilem jeszcze karty pamięci.
nahoj1202

Postprzez Zovar » 2 sty 2017, o 15:00

Witam, mam UMI MAX i ten sam problem, działa mi tylko tryb aparatu, jakie sterowniki muszę doinstalować i skąd je mogę znaleźć? Zaznaczam, że karty pamięci nie posiadam. Za wszelką pomoc dziękuję ;)
Pozdrawiam.
Zovar

Postprzez nahoj1202 » 3 sty 2017, o 14:23

Wejdź do Menadżena Urządzeń, tam jest kolizja w Urządzeniach Przenośnych. Naciśnij "Aktualizuj Sterownik", "Przeglądaj mój komputer...", "Pozwól mi wybrać...", tam wejdź w Android Phone i wybierz MTB USB Device i naciśnij Dalej.
Problem rozwiązany :)

Na liście sterowników do wybrania nie koniecznie musi się znajdować Android Phone, może być też np. Urządzenie Przenośne lub coś podobnego.
nahoj1202

Powrót do Pomoc techniczna UMIDIGI