• Reklama

Urząd Celny a miejsce zamieszkania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Urząd Celny a miejsce zamieszkania

Postprzez simon17 » 3 lip 2014, o 18:50

Witam mam zamiar zamówić sobie telefon jednak interesuję mnie jedna sprawa mianowicie sprawa Urzędów celnych. Dość sporo nasłuchałem się opini o różnych urzędach celnych( Zabrze :) ) i chciałbym się zapytać czy skoro mieszkam pod Krakowem jest szansa, że moja paczka po drodze zahaczy o jakieś inne WER-y? Jeśli taki temat się już pojawił to z góry przepraszam :)
simon17

Pochwały: 2
Telefon:: brak

Reklama

Re: Urząd Celny a miejsce zamieszkania

Postprzez jack78 » 3 lip 2014, o 19:05

Niestety ja podlegam pod Zabrze i właśnie dostałem zawiadomienie z Poczty Polskiej, że mam dokonać zgłoszenia celnego w oddziale w Zabrzu..
Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć jak to ma wyglądać??
Telefon kosztował 159$ jeśli ma to jakieś znaczenie.
jack78

Postprzez fake4r » 3 lip 2014, o 19:07

fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Maltis » 3 lip 2014, o 19:12

Ja mieszkam w woj łódzkim i podlegam (chyba) pod WER Łódź. Zamawiałem juz dwa telefony z chin (trzeci w drodze) i oba przeszły bez cła. Po drodze zaliczyły tylko WER Wawa i Wer Łodź.

Wydaje mi się, że mam szczęście podlegać pod ten region. Jeszcze nie zanlazłem na forum żadnego narzekania na łodźki WER. Może maja mało przesyłek, a moze im sie nie chce ich sprawdzać. W kazdym razie, jak wiele razy widać tu narzekania na WER Zabrze, tak w ogóle nie zauważam narzekania na Łódź. Bardzo mnie to raduje.

pozdrawiam
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez drago68 » 3 lip 2014, o 19:14

simon17 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeżeli paczka nie trafi do UC to paczka z W-wy jest wysyłana prosto na WER Kraków. Jeżeli UC W-wa zadecyduje, że paczka ma pójść do UC to wtedy jest wysyłana do UC Zabrze, a po zwolnieniu do Krakowa. Niestety Twoja miejscowość podlega pod UC Zabrze.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez simon17 » 3 lip 2014, o 19:23

Czemu pod Zabrze?
simon17

Pochwały: 2
Telefon:: brak

Postprzez drago68 » 3 lip 2014, o 19:58

Też jestem z pod Krakowa i tak jest , że UC Zabrze obsługuje dość duży rejon województw: małopolskie, śląskie, opolskie, niektóre miejscowości świętokrzyskiego i dolnośląskiego.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez jack78 » 3 lip 2014, o 23:50

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czytałem to, nawet 2 razy, ale jest tam taki ogrom informacji, że nim dojadę do końca to muszę zaczynać od początku. :)
Liczyłem że ktoś mi coś podpowie, a nie odeśle do tego tekstu.

tumektumekk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja już też sprowadzałem telefon z Chin i poprzedni przeszedł tylko przez W-we i trafił w moje ręce, teraz niestety miałem pecha i jest na cle :(
jack78

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI