• Reklama

Urwany kontakt ze sprzedawcą po zapytaniu o dokumentach ?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Urwany kontakt ze sprzedawcą po zapytaniu o dokumentach ?

Postprzez oranos7 » 30 paź 2013, o 13:25

witajcie
Pisałem ze sprzedawcą na temat kupna napędów z aukcji:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 30783.html

Wszystko ustaliliśmy, ale z racji małej ilości opinii (19) wysłałem do niego ostatnie zapytanie czy załączy do paczki wszystkie potrzebne dokumenty wymagane do oclenia towaru w Polsce, oraz poprosiłem o wykaz jakie dokumenty dołączy. Od tej pory minęły 3 dni sprzedawca codziennie loguje sie na konto ale na wiadomość nie odpisuje. Wysłałem nawet ponownie prośbę o odpowiedź. Myślicie, że kombinuje i zaniża koszty albo nie załącza do paczki wymaganych dokumentów ??
oranos7

Telefon:: nokia

Reklama

Re: Urwany kontakt ze sprzedawcą po zapytaniu o dokumentach

Postprzez macieklm » 30 paź 2013, o 13:46

Wejdz na czat i męcz sprzedawce.
macieklm

Pochwały: 2

Postprzez oranos7 » 30 paź 2013, o 15:49

Sprzedawca w koncu odpisał:

"hi dear kamil ,what document you need in your package ? :) i can add it as ur request"

Czy możecie mi napisać jakie dokumenty bedą potrzebne w polsce by nie było problemu w urzedzie celnym? Rachunek za towar (faktura) + jej tłumaczenie na jezyk angielski??
oranos7

Postprzez matlos » 30 paź 2013, o 18:25

oranos7 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a co chcesz kupić na firmę że faktura potrzebna ? w paczce nic nie musi być.

co do tłumaczenia faktur to tłumaczysz fakturę na polski i się pod nią podpisujesz
Wysłane z Nokia 3310
matlos

Pochwały: 6

Postprzez tacim » 31 paź 2013, o 12:33

Hm nigdy nie dostałem jeszcze żadnego dokumentu w paczce :) poza instrukcją w języku krzaczkowatym. Co będziesz potrzebował to fikcję na szybkiego zrobi jaką chcesz. Jak chcesz na firmę to może prościej w RP zakupić. Bo sorki tak OT - przy zakupie za 50-100 zł mamy wymagania jak w sklepie ( bo dlaczego nie) lecz u nich jak widać działa to inaczej. To jest jak z zakupem aut za 8-10 tysi ludzie biegają z miernikami , majstarmi od lakieru, mechaniki itd. bo to ich kasa jest wydawana , ale mnie osobiście to słabi na potęgę. No i możemy to porównać do "Pań Starszych" w sklepie np Biedronka kupujących winogrona a raczej je konsumujących deliberując czy aby nie kwaskowe są hehe sorki ale nie mogłem się powstrzymać.
tacim
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Postprzez dytruff » 31 paź 2013, o 13:42

oranos7 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Commercial invoice, declaration of conformity, SAD w Polsce do zgłoszenia celnego. Wszystko na tip top.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez oranos7 » 31 paź 2013, o 20:38

Juz chyba wszystko dogadałem, na pytanie czy może załączyć fakture + jej tlumaczenie w jezyku angielskim otrzymałem odp:

"ok ,so i know how to do it for u ,no worry ,the package will be arrived safety :)"

Dodatkowo pytanie o certyfikatach dla urzędu celnego otrzymałemm taką odp:

"for this item ,normally cutsom will not ask certificates ,they are safe and without logo"

Więc wyglada na to że wszysko będzie ok.
oranos7

Postprzez dytruff » 31 paź 2013, o 23:01

kolego ile sztuk tego, na firmę czy osoba prywatna?
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez oranos7 » 31 paź 2013, o 23:38

na osobę prywatną, około 180 czipów coolrunner (cool runner) + wysyłka kurierem:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 02592.html

Zamowienie na około 650 $ z kosztami wysyłki. Jak zamówie 50 szt to zjedzą mnie koszty z wysyłką kurierem i taniej wyjdzie mi kupić w polsce
Czyżby za dużo i urząd celny może sie czepiać??
oranos7

Postprzez Kobe8 » 1 lis 2013, o 00:52

takie chipy z Chin to duże prawdopodobieństwo trafienia na podróbkę, nie bez powodu jest on podrabiany jako wersja D, która w oryginalne nie występuje ;-)
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Postprzez oranos7 » 1 lis 2013, o 02:14

Tak wiem, zamawiam dla siebie i znajomego, bo do tej pory kupowałem je w polsce po 26 zł, a tutaj wyjdą mnie około 17-18zł :). A co do Twojego postu tak, coolrunnery rev d to podróbka , bo nigdy nie zostały wypuszczone przez oficjalnego producenta (nie wiem czy mogę je nazwać podróbką jeśli nie ma oryginalnych coolrunerów rev d), tak samo coolrunery rev c (tutaj zgadza sie - producent wypuszczal coolrunery rev c), bo oryginał nie może kosztować 4 dolarów. Ale po co mi oryginały skoro ich zamienniki chodzą idealnie, a kosztuja 2-3 razy mniej ?
Wszyscy zamawiają te chipy do serwisów wiec myślę, że powinny przejść odprawę. Tylko czy ilość jaka zamawiam na osobę prywatną (około 180 sztuk z post fixami) nie sprawi jakiś problemów? Bo jeśli tak to zamówie listem 50 sztuk i jak się skonczą zamówię kolejną partie za pół roku.
oranos7

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI