• Reklama

UMI ZERO Aktualizacja oprogramowania

Dyskusja o telefonach UMI do telefonów UMI

UMI ZERO Aktualizacja oprogramowania

Postprzez isaak » 10 sty 2015, o 16:41

v3.03 https://mega.co.nz/#!TYkGgIIC!8R7nGdxz9 ... Z81_6zyDWA kolejny link bo tamte już padły:)
1)ściągamy plik ota-update.zip i kopiujemy na kartę pamięci
2) Wchodzimy w ustawienia>>informacje o telefonie>>Aktualizacje systemowe i potwierdzamy poprzez kliknięcie w "start update"
Pamiętajmy żeby telefon był naładowany, nie tracimy danych wszystkie ustawienia zastają, życzę miłego aktualizowania.
isaak

Pochwały: 1
Telefon:: 791979790

Reklama

Re: UMI ZERO Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Glinski92 » 10 sty 2015, o 18:08

Mógłbyś napisać gdzie dokładniej skopiować tego zipa? Bo skopiowałem do głównego katalogu gdzie są wszystkie foldery i przycisk był nie aktywny.
Glinski92

Telefon:: UMI

Postprzez TheRaveQ » 10 sty 2015, o 19:46

A co zrobić, jeżeli mam CWM? Ktoś wie, jak przywrócić oryginalne recovery? Jak podłączam telefon do komputera to zaczyna się ładować i nie mogę używać SP Flash tool :/
TheRaveQ

Pochwały: 4
Telefon:: Żodyn
ROM: Także Żodyn

Postprzez tarnak » 10 sty 2015, o 23:02

Prosta sprawa, ściągasz z needrom, np. rom 3.02 z 4/1/2015. Rozpakujesz i używasz sp flashtool do wczytania rom-u, wybierasz tylko recovery (wszystkie mają być odznaczone niż recovery) i flaszujesz. Potem tylko wgranie na kartę pliku ota. Uruchomienie aktualizacji i już.
Metoda działa bo sam tak robiłem.

Musisz wgrać sterowniki preloadera + pdanet. Przy sp flashtool podłączasz wyłączony telefon. Podajesz scatter file, wybierasz co ma byc sflashowane. Zawsze odznaczaj preloader (mozna bricknąć telefon). Naciskasz download, w telefonie naciskasz i trzymasz vol- i naciskasz power. Proces powinien się zacząć i zakończyć okienkiem z zielonym piktogramem. Uruchamiasz i cieszysz się systemem.
tarnak
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: HTC Desire Z
ROM: 2.3

Postprzez TheRaveQ » 11 sty 2015, o 02:44

tarnak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dlaczego o tym nie pomyślałem :?:

DZIĘKUJĘ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
TheRaveQ

Pochwały: 4
Telefon:: Żodyn
ROM: Także Żodyn

Postprzez isaak » 12 sty 2015, o 09:49

W związku z pytaniami zadawanymi jako prywatne wiadomości.
1) telefon musi mieć przynajmniej 50%baterii, najlepiej żeby był pełny.
2) Pliku nie rozpakowujemy, kopiujemy spakowany plik w formie takiej jak go sciągneliśmy.
3) to musi być karta pamięci.
isaak

Postprzez Dablju » 12 sty 2015, o 10:04

@up odnośnie 1) to ja zrobiłem update przy 39%, trwa to dosłownie 3-4 minuty więc nie uważam by to miało jakiś znaczący wpływ na baterię, bardziej chodzi o to by zabezpieczyć maksymalnie użytkownika przed rozładowaniem baterii.
Trochę się "rozglądałem" i co zauważyłem w nowym romie 3.03:
1) zniknęły gesty z pozycji menu - czyżby zrezygnowali ostatecznie z tego rozwiązania?
2) Inteligentny ekran nie działa (działał w ogóle?)
3) w rozwijanym menu pojawiają się dwie nowe opcje - czyszczenie aplikacji oraz oszczędzanie energii
4) dźwięk na słuchawkach jest lepszy, ale bez zdecydowanej poprawy, na 100% głośności dalej charczą basy z tym że teraz zmniejszenie o 1 stopnień powoduje brak charczenia (może minimalnie przy bardzo mocnych basach). Aż dziw że nie można sobie z taką pierdołą poradzić, mi się to nie zdarzyło na żadnym telefonie.
5) wydaje się, że poprawiła się nieco responsywność systemu, w Antutu trochę podskoczył wynik.
6) zdjęcia wydają się bardziej szczegółowe, mniej jest szumów.
Dzisiaj potestuję baterię, zobaczymy czy jest też poprawa.
Wg mnie UMI powinno już skupić się tylko i wyłącznie na Lollipopie, bo te niedogodności na kit kacie są wg mnie akceptowalne a im szybciej zaczną tym lepiej dla nich i dla nas użytkowników. Chyba że mają zamiar bawić się w inew, którzy wypuszczali co miesiąc poprawkę aż doszli do 1.0.13 i w końcu stwierdzili że może jednak kit kat. Oby jednak nie ;)
Dablju
VIP

Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Postprzez paxoom » 12 sty 2015, o 22:54

Zrobiłem aktualizację do 3.03, wszystko przeszło bez problemu, telefon się włączył jednak wyskakuje mi co chwilę "Niestety , aplikacja Usługi Google Play została zatrzymana". Jak jestem w aplikacjach i patrze na uruchomione to w Usługach Google Play znika jeden proces po kliknięciu ok na błędzie, ale po chwili się pojawia i cała akcja się powtarza. Telefon świeży, dzisiaj przyszedł, na poprzednim romie(3.01) nie miałem takich problemów :-/
paxoom

Telefon:: sony

Postprzez isaak » 12 sty 2015, o 23:00

Przywroc ustawienia fabryczne, jak nie pomoże to wgraj sprzez flash toola, chyba ze jeszcze tego nigdy nie robiłeś.
Polecam toturial robienie-backup-tel-umi-zero-i-innnych-na-mtk-t14239.html
Ostatnio edytowano 12 sty 2015, o 23:11 przez isaak, łącznie edytowano 1 raz
isaak

Postprzez paxoom » 12 sty 2015, o 23:10

Dzięki wielkie, wszystko już działa. Myślałem, że coś zrypałem wgrywając nowy rom :-/
paxoom

Telefon:: sony

Postprzez kaczok1 » 13 sty 2015, o 00:30

cos chyba robie zle....
wrzucam niezmieniony plik zip na karte sd. robi mi sie update.... i gdy juz sie telefon zrestartuje to nadal mam wersje 3.01. moze ktos mi pomoc?
kaczok1

Telefon:: taki

Postprzez isaak » 13 sty 2015, o 15:55

Sciagnij plik jeszcze raz, tak z ciekawosci sprawdz czy archiwum przy probie otwarcia nie wywala błedu, jaki masz rozmiar pliku.
isaak

Następna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje