• Reklama

UMi Touch

Re: UMi Touch

Postprzez liske123 » środa, 18 maja 2016, 23:38

Udało mi się zainstalować za pocą FOTA po wyjęciu karty SD z telefonu. Nie wiem jaki związek ma jedno z drugim ale działa.
Wydaje mi się, że czuć wyraźną poprawę w jakości używania ekranu dotykowego. Jutro popróbuje wi-fi. Z oficjalnego forum można wywnioskować że w tym updacie nie zostało nic robione w kwestii sygnału GPS, ale odpukać, u mnie nie ma z tym problemu.
Natomiast znikł mi w menu zabezpieczeń wybór odcisku palca... na to konto system informuje mnie, że mam aktywne "ułatwienia dostępu" chociaż aktywne nie są...
No i niestety zero poprawy w kwestii działania aparatu :( Może jakiś inny soft polecacie?
liske123

Pochwały: 1

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez XPICK » czwartek, 19 maja 2016, 13:16

Na razie niestety nie ma alternatywnych ROMów, musimy jeszcze poczekać. Cieszy jednak fakt że jest planowany CM13 dla TOUCHa zresztą tak jak i dla wielu innych MTKów.
XPICK

Postprzez trollasek » sobota, 21 maja 2016, 02:34

zetknął się ktoś gdzieś z problemem włączanego bluetooth podczas wygaszania ekranu?
trollasek

Postprzez dudek81 » sobota, 21 maja 2016, 09:53

U mnie chyba właśnie po ostatniej aktualizacji zaczynają się lekkie kwiatki z bluetooth.

Generalnie czekam na CM.
dudek81

Postprzez liske123 » poniedziałek, 23 maja 2016, 08:52

Mialbym takie pytanie: czy sa jakies apki ktorymi mozna byloby zrobic ze po zablokowaniu ekranu mozna telefon wybudzic w jakis inny sposb niz nacisknie przycisku home albo power? Np poprzez dwukrotne stukniecie ekranu. Chodi o to zeby oszczedzac te dwa nieszxzesne przyciski, szczegolnie home ktorego strach eksploatowac ;)

A drugie pytanie troche analogiczne, czy istnieje jakas apk ktora spelnialaby funkcje "przytrzymania przycisku home" czyli monitorowania aktywnych aplikacji?

Pozdrawiam,
liske123

Postprzez jerzyjerzy » poniedziałek, 23 maja 2016, 10:24

liske123 napisał(a):Mialbym takie pytanie: czy sa jakies apki ktorymi mozna byloby zrobic ze po zablokowaniu ekranu mozna telefon wybudzic w jakis inny sposb niz nacisknie przycisku home albo power? Np poprzez dwukrotne stukniecie ekranu. Chodi o to zeby oszczedzac te dwa nieszxzesne przyciski, szczegolnie home ktorego strach eksploatowac ;)

A drugie pytanie troche analogiczne, czy istnieje jakas apk ktora spelnialaby funkcje "przytrzymania przycisku home" czyli monitorowania aktywnych aplikacji?

Pozdrawiam,

Wybudzanie masz w Ustawieniach ogólnych. Jest kilka opcji do wyboru, np. dwukrotne dotknięcie, przesunięcie palcem z dołu do góry itp.

Odnośnie drugiego pytania - tak, na pewno są, chociaż nie potrafię w tej chwili podać nazw. Najłatwiej się to robi z Xposed, ale niestety Xposed nie działa (jak na razie) z naszą wersją Androida Marshmallow.
Niektóre launchery udostępniają takie skróty. Także Pie Control i inne aplikacje do zastępowania przycisków sprzętowych.
jerzyjerzy

Pochwały: 9

Postprzez liske123 » poniedziałek, 23 maja 2016, 11:32

Hej dzięki za info. Znalazłem to w opcjach "smart wake".

Poszukam dalej apki do menagera aplikacji. :)

pozdr
liske123

Postprzez Ares » poniedziałek, 23 maja 2016, 22:03

No cóż stało się, cała ekscytacja telefonem legła w gruzach jak i opinia o tej marce. Wszystko było pięknie do wczoraj. Podczas ładowania telefonu nastąpiło mocne nagrzanie się ładowarki co wcześniej nie miało miejsca, sytuacja została wykryta dość wcześnie gdy po kilku minutach ładowania miałem na telefonie 78% naładowania z zaledwie kilku procent, kto wie co by się stało gdybym taką ładowarkę zostawił na kilka godzin ... Bateria jak szybko się naładowała tak szybko jej poziom spadł, ładowanie przez kabel USB jak również inne ładowarki nie ładuje telefonu tak jak poprzednio - idzie to dość wolno a bateria nie trzyma jak niegdyś mniemam że została uszkodzona... Jeśli ktoś może przebadać swój egzemplarz programem Ampere (z podłączoną ładowarką oryginalną jak również ładowanie przez port USB z komputera ) lub sprawdzenie stanu baterii po naładowaniu w standardowym odczycie z ustawień to proszę o jakieś dane które stwierdzą czy u mnie się coś posypało. Jeśli ktos zna inny program który potrafi określić poprawność działania baterii byłbym wdzięczny
Obrazek Obrazek[URL=http://images78.fotosik.pl/621/01db9ed4fba0ed2b.png]Obrazek
Ares

Poprzednia strona

Powrót do UMI