• Reklama

UMi Touch

Re: UMi Touch

Postprzez liske123 » sobota, 14 maja 2016, 22:03

Też się nad tym zastanawiałem. Podobno stosuje się plastik, żeby lepszy był odbiór/zasięg.

A zupełnie z innej beczki - potwornie długo się ładuje ten telefon. Ostatnio, żeby osiągnąć 100% musiałem go wyłączyć bo bym się chyba nie doczekał. Można stosować bezpiecznie jakieś inne ładowarki a nie tylko tą oryginalną? Oryginalna ma chyba 1.0A - a co jakby zastosować taką o większej ilości amperów? Mogło by mieć negatywny skutek na baterie?

Jak sądzicie czy uda się jakoś poprawić czułości ekranu przy kolejnych aktualizacjach czy kwestia wyłącznie hardware'u?
liske123

Pochwały: 1

Reklama

Postprzez szyps » sobota, 14 maja 2016, 23:05

Moja przygoda z Umi Touch jednak nie zakończy się tak szybko jak planowałem.

We wcześniejszych postach pisałem, że ta wielkość ekranu mi nie leży i zamierzałem go sprzedać. Niestety dzisiaj odkryłem coś przez co będę musiał zrezygnować ze sprzedaży. Mianowicie okazało się, że podczas podnoszenia lub odkładania telefonu słychać dziwny dźwięk, coś jakby stukanie. Przy mocniejszym tapnięciu w ekran też to jest.
Kiedy trzęsę telefonem w ręce słychać już wyraźnie, że coś lata pod tylną pokrywą. Moim zdaniem to po prostu źle przymocowana bateria obija się i jest to bardzo irytujące bo każdy ruch telefonem powoduje stukanie. Poważniejsza awaria wynikająca z tej usterki byłaby pewnie tylko kwestią czasu.

Napisałem do TomTop w tej sprawie i zobaczymy jak zareagują. Najchętniej odesłałbym telefon i odzyskał pieniądze.
Następnym razem zastanowię się 10 razy zanim kupię jakikolwiek telefon od Umi.
szyps

Pochwały: 2

Postprzez sephot » niedziela, 15 maja 2016, 10:00

No nic dziwnego, że ci się nie podoba, telefon ma wymiary 154.5x 76 x 8.8mm, optymalizacja wielkości tego telefonu praktyczne nie istnieje...

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
sephot
VIP

Pochwały: 67

Postprzez kosmodrom » niedziela, 15 maja 2016, 11:51

sephot napisał(a):No nic dziwnego, że ci się nie podoba, telefon ma wymiary 154.5x 76 x 8.8mm, optymalizacja wielkości tego telefonu praktyczne nie istnieje...

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

Czytam Was i czytam i jak tak sobie pomyślę że blisko 3 razy jakaś siła wyższa kazała mi anulować moje zamówienia na Touch ..to chyba pójdę do kościoła! Ależ się ciesze z Mi4c który właśnie leży i czeka na cle w WAR ;)

Sorry za offtop!
kosmodrom

Postprzez szyps » niedziela, 15 maja 2016, 12:26

Wydaje mi się, że Umi zrobiło porządną fuszerkę.
Oprócz tego stukania w obudowie o którym pisałem pojawiły mi się plamy na ekranie. Koledzy w postach wyżej już o tym mówili.
Masakra. Nigdy więcej Umi.
http://i.imgur.com/JaRqgfv.jpg
Ostatnio edytowano niedziela, 15 maja 2016, 13:00 przez szyps, łącznie edytowano 1 raz
szyps

Postprzez tpawel » niedziela, 15 maja 2016, 12:52

Tak czytam te wasze posty i ten telefon powinien byc jako modelowy przyklad bezsensu kupna chinczykow w preorderach. Na papierze telefon w tej polce cenowej -ideal. Duza bateria, ekran full hd, w miare wydajny procek,obsluga lte 800- aparat sony,czytnik palucha i metalowa obudowa. Chyba nie potrafilbym stworzyc za tą kase lepszej specyfikacji. Co z tego skoro na etapie montazu popelniono tyle bledow ze ten telefon to jedna wielka porazka. Wychodzi na to ze Umi dopiero uczy sie produkowac telefony, szkoda ze za kase klientow
tpawel
VIP

Pochwały: 40

Postprzez liske123 » niedziela, 15 maja 2016, 13:38

A ja tak czytam i wydaje mi się, że troszkę przesadzacie. To w końcu chińszczyzna z zaskakująco dobrym a nawet podejrzanym stosunkiem ceny do jakości. Ja wychodziłem z takiego założenia i nie jestem rozczarowany. Liczę na to, że kolejne update'y softu wniosą jeszcze sporo poprawek bo na razie to mam wrażenie, że z pospiechu ten telefon działa jakby był w fazie jakiejś stabilnej bety a nie wersji 1.0 :)

pozdrawiam,
liske123

Postprzez szyps » niedziela, 15 maja 2016, 14:13

Soft softem ale on nie ma nic wspólnego ze stukającymi elementami wewnątrz obudowy i przebarwieniami na wyświetlaczu.
szyps

Postprzez liske123 » niedziela, 15 maja 2016, 22:13

No oczywiście, że tak ale nie można też traktować pojedynczego stukania pod obudową jako wadę typową dla produktu (przynajmniej na razie). U mnie nic nie stuka. A stukanie mogło się wziąć chociażby ze sposobu transportu.

Szczerze mówiąc jeżeli chodzi o ten wyświetlacz to gdyby nie czytanie forów i recenzji to sam bym się nie dopatrzył. Teraz świadomy problemu, gdy oglądam pustą białą stronę na dużej jasności ekranu, pod odpowiednio dużym kątem to faktycznie ją widzę, ale przy normalnym użytkowaniu telefonu jest niezauważalna. Mam nadzieję oczywiście, że się nie będzie pogarszać. Ale to jest związane z tendencją do z jednej strony jak największej miniaturyzacji (jak najcieńsze telefony) a z drugiej strony do wkładania jak najmocniejszych podzespołów. Jeżeli gdzieś dodamy oszczędność na najwyższym poziomie to nie ma cudów, gdzieś musi wyjść bokiem. To nie jest Iphone 6 za 3 tyś zł...
liske123

Postprzez liske123 » wtorek, 17 maja 2016, 17:35

Witam,

Próbował ktoś zainstalować nowe oprogramowanie v3.0.3-20160510 ?

Mi się nie udało - dostałem komunikat data corrupt.

podobno sporo poprawiła się jakość wi-fi.

link do oficjalnego forum umidigi:
http://community.umidigi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3074&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D160
liske123

Postprzez XPICK » wtorek, 17 maja 2016, 19:22

Zainstalowałem wersję z 10-tego jednak nie widzę żadnych zmian, chyba jest za wcześnie aby cokolwiek stwierdzić. Należy dodać że na poprzednim sofcie GPS działał poprawnie tak jak i na tym.
Aby można było zainstalować nowy rom przez FOTA musiałem zrobić pełny unroot Toucha, TWRP może zostać bo bez problemu się instaluje. Należy również pamiętać że TWRP w trakcie instalacji jest podmieniane na stockowe recovery, jednak bez problemu można je ponownie podmienić tak jak i z jego poziomu zainstalować SU
XPICK

Postprzez misiog34 » środa, 18 maja 2016, 20:42

U mnie poprawiło się działanie sieci wi-fi: obecnie po wyłączeniu i ponownym włączeniu bez problemu odnajduje sieć(przed zainstalowaniem nowej wersji rom dopiero po ponownym uruchomieniu telefon łączył się z wi-fi)
misiog34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMI