• Reklama

Umi Touch, czyli 3gb ram i bateria 4000 mAh za 140$

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Umi Touch, czyli 3gb ram i bateria 4000 mAh za 140$

Postprzez schreder » wtorek, 26 kwietnia 2016, 00:10

Witajcie, otrzymałem od firmy Umi ich najnowsze dziecko czyli telefon o nazwie Umi Touch. Dzięki ich uprzejmości mogłem stworzyć dla was tę krótką recenzję.

1. Specyfikacja techniczna
Pod koniec ubiegłego roku na stronie Umi pojawiła się informacja o tajemniczym „Apollo Project” wraz z odliczaniem. Projekt ten polegał na tym, że Internauci mieli sami poprzez głosowanie wybrać większość podzespołów nowego telefonu, który dziś znamy pod nazwą Umi Touch. W głosowaniu wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy internautów z czego wyniki możecie zobaczyć na zdjęciu zamieszczonym poniżej.
Obrazek
Telefon znany wtedy jeszcze jako „Apollo” miał zostać wyposażony w
a) ośmiordzeniowy procesor firmy MediaTek,
b) 3 GB pamięci RAM + 16 GB pamięci ROM,
c) wyświetlacz o rozdzielczości FullHD o przekątnej 5,5”,
d) aparat 13 megapixeli wyprodukowany przez firmę Sony,
e) czytnik linii papilarnych umieszczony z przodu urządzenia,
f) baterię o pojemności 3900 mAh przy zachowaniu maksymalnej grubości telefonu 8,2 mm,
g) w pełni metalową obudowę
h) Androida 6.0 po wyjęciu z pudełka,
i) i to wszystko w cenie 149$.

Czy Umi udało się stworzyć telefon dokładnie tak, jak go zaprojektowali Internauci? I tak i nie (choć nie znaczy to, że jest gorszy – wręcz przeciwnie, ale o tym za momencik). Procesor użyty w Umi Touch to MediaTek MT6753, czyli dokładnie taki jaki znajdziemy w Meizu M2 Note (i na szczęście w tej recenzji zamieszczę porównanie do tego telefonu jak i nieco starszego LG Nexus 5), ale według programu CPU-Z taktowanie maksymalne rdzeni wynosi 1,5 Ghz w przeciwieństwie do 1,3 Ghz w Meizu M2 Note co oznacza, że jest to fabrycznie podkręcony procesor o nazwie MediaTek MT6753T. Telefon tak jak wynikało z głosowania jest wyposażony w 3 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci ROM (z możliwością rozszerzenia kartą microSD do 128 GB), wyświetlacz FullHD 5,5”, aparat 13 megapixeli firmy Sony IMX328, czytnik linii papilarnych umieszczony z przodu urządzenia, metalową obudowę oraz baterię, która z 3900 mAh finalnie wzrosła do 4000 mAh. Urządzenie można obecnie kupić w cenie około 149$. Warto zaznaczyć również, że telefon obsługuje LTE działające na paśmie 800 Mhz co jest rzadkością w Chińskich telefonach, co z uwagi na sprzedaż tego pasma operatorom może być w niedalekiej przyszłości bardzo przydatne.

Jak widać firma Umi postanowiła całkowicie zastosować się do wyników głosowania poza małymi, lecz miłymi zmianami takimi jak nieco większa bateria. Można by się tylko przyczepić do procesora, że nie jest to sprawdzony Helio X10, ale w tej cenie wybór tańszego modelu procesora jest w pełni zrozumiały, a i sam procesor powinien zapewnić odpowiednią wydajność. Czy tak będzie? Tego dowiecie się w dalszej części recenzji.

2. Zawartość zestawu
Telefon otrzymujemy w czarnym pudełku, a w nim oczywiście telefon, a także krótką instrukcję obsługi, kabel usb, ładowarkę (na szczęście wersję europejską, więc nie musimy się bawić w przejściówki), a także „szpilkę” do wyciągania tacki SIM. Jestem nieco zawiedziony dołączoną ładowarką, bo mimo tego, że telefon ma tak dużą baterię to ładowarką ma moc tylko 1A, przez co telefon od zera do pełna ładuje się nią około 4 godziny. W moim egzemplarzu w paczce znajdowały się również dwa małe pudełka z dwoma etui do telefonu: jedno to plastikowe etui „plecki”, a drugie to etui z klapką. Ponadto w metalowej „puszce” dostałem szkło hartowane wraz z dwoma ściereczkami do jego montażu. Nie dość, że telefon tani to jeszcze nie muszę wydawać pieniędzy na etui i szkło. Nieźle…
Przygotowałem dla was filmik, na którym pokazuje zawartość całego zestawu:
https://www.youtube.com/watch?v=bzFCj3tjQQc

3. Wykonanie
Telefon jest naprawdę dobrze wykonany i sprawia świetne wrażenie. Frezy wykonane wokół ekranu jak i przycisku „Home” nadają uroku i sprawiają, że telefon wygląda na droższy niż wygląda. Obudowa nie trzeszczy, wszystko jest dobrze spasowane. Środkowy przycisk ma dość długi i głośny skok, ale podobnie jest w Meizu M2 note, więc pewnie telefony z takim przyciskiem tak mają (przyzwyczaiłem się do tych z Nexusa 5, które są po prostu wyświetlane na ekranie). Przyciski głośności jak i przycisk „Power” są dobrze osadzone, nie ma problemu z „lataniem” przycisków na boki jak to bywało w np. Nexusie 5. Jedyne zastrzeżenie jakie mogę mieć do jakości wykonania jest nieszczęsna tacka na karty SIM, która gdy jest w telefonie jest super, ale gdy się ją wyjmie to część za którą ją wyciągamy jest jakoś dziwnie wykonany, że „lata” mocno na boki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. Wyświetlacz
Duży wyświetlacz sprawia bardzo dobre wrażenie wizualne. Zaokrąglone krawędzie sprawiają, że mało kto uwierzyłby, że ten telefon kosztuje zaledwie 150$. Ramki dookoła ekranu nie są duże, w tej cenie nie wymagałbym mniejszych. Kąty widzenia są dobre, nieco gorsze niż w LG Nexus 5, ale na naprawdę akceptowalnym poziomie. Ekran jest jasny, ale podobnie jak w przypadku kątów widzenia, maksymalna jasność ekranu jest nieco mniejsza niż w LG Nexus 5 co powoduje gorszą widoczność na słońcu. Zastrzeżenie mam do jasności minimalnej, która moim zdaniem jest zbyt duża przez co włączając ekran w środku nocy lub używając go w ciemnościach możemy odczuwać dyskomfort. Jeśli chodzi o reakcję ekranu na dotyk to nie mam zastrzeżeń. Jeśli chodzi o funkcję multitouch to ekran jest w stanie obsłużyć jednocześnie pięć palców. Na dole ekranu znajdują się dwa podświetlane przyciski dotykowe, do których nie mam żadnych zastrzeżeń, gdyż działają bardzo dobrze i łatwo w nie trafić.

5. Wydajność i system
Telefon od razu po wyjęciu z pudełka działa pod kontrolą Androida 6.0 i natychmiast po włączeniu otrzymałem komunikat o dostępnej aktualizacji OTA i po jej instalacji pojawiła się druga, którą też zainstalowałem. System nie ma wbudowanych chińskich aplikacji, które spowalniają telefon i dlatego działa on bardzo szybko i sprawnie. Telefon odpala aplikacje nieco wolniej niż Nexus 5, nic się nie przycina, system wygląda na bardzo dobrze zoptymalizowany. Co prawda nie używam masy aplikacji, ale najwięksi zamulacze, czyli Facebook i Messenger ciągle sobie pracują w tle. Z 3 GB pamięci RAM wolne zazwyczaj mam 1,4-1,6 GB. I to prawdopodobnie ta duża ilość ramu sprawia, że telefon nie „ubija” aplikacji i włączone są one bardzo szybko. Umi dodaje jednak aplikacje takie jak Menadżer aplikacji (ten sam co w Cyanogenmod), Dyktafon (też z CM), aplikację do robienia kopii zapasowych (o dziwo jest po polsku). W systemie dodane jest także kilka przydatnych funkcji takich jak obsługa gestów (np. położenie telefonu na ekranie wycisza dzwonek lub wyłącza budzik), menu z funkcjami dotyczącymi ekranu (np. dwukrotne kliknięcie w wygaszony ekran włącza go, narysowanie literki „C” na wyłączonym ekranie włącza kamerę, przeciągnięcie od dołu do góry palcem na ekranie budzi telefon i wiele wiele innych). Dodatkowo mamy tu dodatki takie jak np. Turbo pobieranie, które po włączeniu przyśpiesza pobieranie plików przez Wifi za pomocą transmisji danych. Są tu też takie dodatki jak funkcja, która wyświetla na naszym ekranie „kulkę”, którą można rozmieszczać w rogach ekranu (coś jak dymek z Messengera) po kliknięciu, którego pojawiają nam się skróty do aplikacji, które możemy dowolnie konfigurować.
Poniżej zamieszczam parę zrzutów ekranu z systemu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na Umi Touch, LG Nexus 5 oraz Meizu m2 note przeprowadziłem testy w programie Antutu Benchmark oraz Geekbench 3.

Obrazek

Jak widać na powyższych screenshotach najwyższy wynik w teście wielu rdzeni uzyskał właśnie Umi Touch, po nim delikatnie słabiej czterordzeniowy LG Nexus 5, a na samym końcu Meizu m2 note. Test jasno wskazuje, że układ Snapdragon 800 mimo swoich lat i połowie mniejszej ilości rdzeni nadal „daje radę”. Jasno widać też wyższość procesora zastosowanego Umi do tego z Meizu ( który jest taki sam, ale Umi ma o 200 Mhz większe taktowanie na każdym rdzeniu).
Obrazek
Test w programie Antutu Benchmark pokazuje, że Umi z 3 GB RAM osiąga całkiem dobry wynik w teście graficznym. Jak i w Geekbench 3 tak i tu zestawienie wygrywa Nexus 5, ale jest to na pewno zasługa znacznie wydajniejszego układu graficznego Adreno 330, który zapewnia znacznie lepszą wydajność od Mali-T720. Co prawda ja sam nie gram w mocno wymagające gry, ale pobrałem gry Asphalt 8 oraz Dead Trigger 2 i niestety czasem zdażały się zauważalne spadku FPS (szczególnie w Asphalt 8). Nie wiem dlaczego aż tak niski wynik osiągnął Meizu m2 note (i dlaczego brak jest wyniku testu 3d), ale szczerze powiedziawszy telefon strasznie muli – trzeba wziąć pod uwagę, że Meizu to telefon mojej siostry, która ma na telefonie okropny bałagan i gdybym ja go używał to podejrzewam, że jakość pracy by była tylko delikatnie gorsza niż na Umi. Porównując te dwa telefony tak jak są to Meizu okropnie przegrywa z Umi poprzez częste ścinki.

Przechodząc do meritum – Umi Touch do normalnej pracy, przeglądania stron, grania w proste gry zapewnia naprawdę dobrą wydajność. Brak tu zacinek czy innych problemów. Mimo teoretycznie niższej wydajności w benchmarkach porównując pracę LG Nexus 5 i Umi Touch na tę chwilę mogę powiedzieć, że lepiej działa Umi, gdyż 1 GB RAM więcej naprawdę pomaga, bo aplikacje są trzymane w tle i telefon nie musi ciągle ich odpalać od nowa. Porównując Meizu i Umi mogę powiedzieć, że Umi go zjada na śniadanie (ale tak jak wspominałem, jest on bardzo zaśmiecony i nie mam na to wpływu). Podejrzewam, że jest to częściowo wina nakładki Flyme, która niestety zamula telefon jak każda nakładka.

6. Aparat
Tylna matryca telefonu to 13-megapixelowa Sony IMX328 (f/2.0"), którą obsługuje niestety zwykła, przerobiona aplikacji znana z wielu chińskich telefonów. Tylna matryca to 5-megapixelowa matryca Hynix Hi553. Zarówno tylna jak i przednia kamera jest wyposażona w diodę doświetlającą - tylna w dwie diody o dwóch kolorach, zaś przednia tylko jedna, białą dioda.
Obrazek

Co do jakości zdjęć wykonywanych tylną kamerą to moim zdaniem pomimo zastosowania dobrej matrycy jakość jest tylko nieco lepsza niż w standardowych chińskich telefonach. Poniżej wrzucam kilka ujęć wykonanych przez Umi Touch, LG Nexus 5 i Meizu M2 Note, żeby każdy sam ocenił jakość zdjęć. Ze swojej strony mogę tylko dodać, że autofocus działa w miarę dobrze, brakuje mu trochę do Nexusa 5, ale prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że Nexus ma optyczną stabilizację obrazu (która jest naprawdę super wynalazkiem).
Gnom (Umi)
Obrazek
Gnom (Nexus 5)
Obrazek
Gnom (M2 Note)
Obrazek
Liść (Umi)
Obrazek
Liść (Nexus 5)
Obrazek
Liść (M2 Note)
Obrazek
Kwiaty (Umi)
Obrazek
Kwiaty (Nexus 5)
Obrazek
Kwiaty (M2 Note)
Obrazek

Teraz jeszcze kilka dodatkowych zdjęć wykonanych przez Umi Touch (pierwsze to zdjęcie bez włączonego trybu HDR, a drugie z włączonym trybem HDR):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Film wykonany za pomocą tylnej kamery:
https://youtu.be/xD-RW417Aws

Zdjęcia wykonane przednim aparatem:
Obrazek
Obrazek

7. Audio

Głośnik urządzenia jest umieszczony na tylnej klapce przez co położenie telefonu na równej powierzchni powoduje tłumienie dźwięku. Sam dźwięk wydobywający się z głośnika jest bardzo głośny i czysty nawet na najwyższej głośności. Co do jakości dźwięku to wydaje mi się, że to po prostu standardowy dźwięk, nie ma co się zachwycać, ale i nie można narzekać. Dźwięk na słuchawkach jest poprawny, nie widzę różnicy pomiędzy jakości dźwięku gdy źródłem jest mój Nexus 5 lub Umi Touch.

8. Telekomunikacja
Mimo tego, że cały telefon wykonany jest z metalu to jakość sygnału GSM jest całkiem dobra, porównywalna do tego z LG Nexusa 5. Jeśli chodzi o zasięg LTE to w moim mieście niestety jest nieco gorszy w Umi niż w Nexusie z uwagi na brak pasma 2100. Warto sprawdzić w Internecie na jakim paśmie w waszym mieście operator nadaje sygnał, bo jeśli będzie to tylko pasmo 2100 to niestety z LTE sobie nie skorzystacie. Warto zauważyć, że rzadkością w chińskich telefonach jest pasmo LTE 800 Mhz i 2600 Mhz, które obecnie jest mało wykorzystane z uwagi na to, że pod koniec roku 2015 dopiero operatorzy wykupili koncesje na te pasma. Gdy operatorzy wprowadzą już do swoich nadajników te pasmo to wtedy zasięg i transfery mogą być naprawdę dobre. Chciałem sprawdzić szybkość LTE jaką da radę osiągnąć Umi, ale niestety sieć jest w moim mieście tak obciążona, że maksymalnie osiągam 17 mb /s, które wieczorami spada do max 2 mb/s pobierania. Zaznaczam, że nie jest to wina telefonu tylko obciążenia sieci Play.

Zasięg wifi jest podobny do tego jaki mam w Nexusie 5 (który jest cały z plastiku, więc teoretycznie powinien lepiej łapać sygnał). Muszę tylko dodać, że bardzo szybko telefon łączy się z wifi co czasem sprawia problem Nexusowi. Poniżej zamieszczam Speedtest uczelnianego wifi, który pokazuje, że Umi bez problemu korzysta z pełnej prędkości wifi.
Obrazek

Jakość rozmów jest bardzo dobra, lepsza niż w Nexusie 5. Nie wiem czy ma to wpływ, ale przy dzwonieniu przy numerze telefonu jest ikonka z napisem „HD”, a tego nie ma w Nexusie. Nieco gorzej sprawa wygląda z tym jak mnie ludzie słyszą, bo gdy pytałem czy mnie dobrze słyszą to odpowiadali „całkiem dobrze, ale nieco trzeszczy czasem”. Nie wiem czy to wina telefonu czy zasięgu (który przez wyżej opisany brak pasma LTE skakał sobie z LTE na 3G i na odwrót).
W telefonie zrobiłem test oraz porównanie działania modułu GPS w Meizu, Umi i Nexusie. Dokładność i ilość wykrytych satelit w ciągu minuty od włączenia lokalizacji oraz programu do pomiaru możecie zobaczyć i porównać na zestawieniu poniżej:
Obrazek

W trakcie nawigacji w każdym z tych trzech telefonów nie było problemów z zanikiem sygnału GPS.
Jeśli chodzi o zasięg wifi to jest on mniej więcej taki sam jak w Nexusie 5, czyli moim zdaniem całkiem ok. Szczególnie, że obudowa telefonu jest cała metalowa. Telefon bardzo szybko nawiązuje połączenie z wifi i jest ono stabilne.
Bluetooth również pracuje stabilnie z moim Mibandem i nie zanotowałem żadnych problemów.

9. Bateria
Bateria ma pojemność 4000 mAh i patrząc po wadze urządzenia jestem w stanie w to uwierzyć. Jak to się przekłada na czas pracy na jednym ładowaniu? Moim zdaniem dość przeciętnie. Telefon od 100% do 5% działał ponad dobę bez ładowania przy włączonym ekranie ponad 5h w ciągle włączonym Wifi i transmisją danych (czasem wyłączałem ją na krótki czas). Telefon znajdował się w trybie 3G, bo u mnie w mieście tak jak już wspominałem Play nadaje na nadajniku 2100 LTE, którego nie posiada ten telefon i gdybym ustawił tryb LTE to telefon ciągle starałby się szukać anten i tym samym pobierał na to energię. Dwu godzinny test baterii w programie PCMark pobrał 17% baterii. Oznacza to, że telefon mógłby wytrzymać na tym teście (który symuluje przeglądanie strone, edytowanie tekstu itp.) około 10 godzin, ale im bliżej do końca baterii tym wydaje mi się, że szybciej jej ubywa więc obstawiał bym solidne 8h przeglądania Internetu czy oglądania filmów. Jest to solidny wynik, podobny do Redmi 3, więc według mnie bateria ma realną pojemność, ale niestety coś niestety pobiera baterię w „standby” (choć nie tragicznie). Przy moim użytkowaniu 2 dni bez ładowania z 5h włączonego ekranu było normą. Podejrzewam, że zostanie to poprawione w przyszłej aktualizacji i wtedy wyniki będą jeszcze lepsze, choć ja w sumie jestem zadowolony nawet z tych, bo mój Nexus 5 mi połowy tego nie wytrzymywał.
Poniżej zamieszczam statystyki baterii:
Obrazek

10. Czytnik linii papilarnych
W przycisk Home został wbudowany czytnik linii papilarnych. Zakodowanie odcisku palca jest bardzo proste i szybkie. Co do działania czytnika to niestety nie jest już aż tak dobrze. Czasem zdarza się, że czytnik nie rozpozna palca, ale zauważyłem, że dzieje się to głównie gdy dotknę czubkiem palca. Gdy dotykam go opuszkami to praktycznie nie ma problemu z odblokowaniem ekranu. Nakręciłem krótki filmik, na którym zobaczycie jak działa opisywany czytnik:
https://www.youtube.com/watch?v=rgvdbWg3cno

11. Podsumowanie
Umi Touch to telefon, który łączy w sobie trzy bardzo ważne rzeczy: dobre wykonanie, dobrą specyfikację i niską cenę. Telefon ten możemy kupić za około 140$ co daje nam około 550 zł. (bez VAT) za świetny telefon. Ma on co prawda parę bolączek, ale prawdopodobnie zostaną one zlikwidowane w kolejnych aktualizacjach. Umi nie ma zbyt dobrej opinii, ale wydaje mi się, że tym modelem planuje to zmienić, gdyż telefon ma takie podzespoły jakie miał mieć, oprogramowanie jest ogólnie dość dopracowane i wszystko działa dobrze. Warto też wspomnieć, że tuż po wyjęciu z pudełka mogłem zainstalować dwie aktualizacje OTA, a czuję, że to nie koniec. Ja ze swojej strony polecam ten telefon, gdyż za te pieniądze ciężko o coś o takich parametrach i wykonaniu.

Zapraszam do komentowania i zadawania pytań, na które postaram się odpowiedzieć w wolnej chwili. Zainteresowanych zakupem telefonu odsyłam na stronę www.umidigi.com, gdzie możecie znaleźć listę autoryzowanych sprzedawców tego modelu wraz z linkiem do oferty.

Pochwały przyznane za posta: 6
Ostatnio edytowano wtorek, 26 kwietnia 2016, 00:50 przez schreder, łącznie edytowano 1 raz
schreder

Pochwały: 13

Reklama

Re: Umi Touch, czyli 3gb ram i bateria 4000 mAh za 140$

Postprzez areq1987 » wtorek, 26 kwietnia 2016, 00:37

A czy jest sensor magnetyczny? Ze screenow cpu-z wynika ze nie ma ale chcialbym sie upewnic?
areq1987
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez schreder » wtorek, 26 kwietnia 2016, 09:38

areq1987 napisał(a):A czy jest sensor magnetyczny? Ze screenow cpu-z wynika ze nie ma ale chcialbym sie upewnic?

A jak to sprawdzić ? Raczej jak CPU-Z tego nie widzi to czuję, że nie ma. Dodaje jeszcze screenshot z AIDA64
Obrazek

I dodaję też zdjęcie makro
Obrazek
schreder

Postprzez tpawel » wtorek, 26 kwietnia 2016, 14:09

Cos mi tu nie pasuje. PLAY tam gdzie ma LTE2100 ma też LTE1800
Co do baterii to widzę że tyłka nie urywa jak na taką pojemność. 5h SoT to trochę mało jak na taką baterię
tpawel
VIP

Pochwały: 40

Postprzez schreder » wtorek, 26 kwietnia 2016, 15:37

tpawel napisał(a):Cos mi tu nie pasuje. PLAY tam gdzie ma LTE2100 ma też LTE1800
Co do baterii to widzę że tyłka nie urywa jak na taką pojemność. 5h SoT to trochę mało jak na taką baterię

No masz rację. Tylko, że telefon obsługuje 1800, 2600, 800 Mhz, a mój Nexus 5 nie ma 800 ale ma 2100 i stąd lepszy zasięg. Tu w Umi brak 1800, więc mi ściągał tylko 2100, a z tego co wiem (ale pewności nie mam) to im niższa częstotliwość tym lepszy zasięg, ale słabszy transfer.

Co do baterii: Policz sobie na podstawie wyniku benchmarka ile by telefon wytrzymał jakbyś go używał ciągle (bez leżenia telefonu). Problemem jest to, że coś pobiera zbyt dużo energii w trybie czuwania. Gdy to poprawią powinno być bardzo dobrze, choć dla mnie i ten wynik był niezły. Cześć winy ponosi pewnie procesor Mediateka, gdyby dali Snapdragon 616 jak w redmi 3 to Umi w połączeniu z czystym androidem prawdopodobnie by go zjadał na śniadanie (i pod względem wydajności i baterii).
schreder

Postprzez drosophilia » wtorek, 26 kwietnia 2016, 23:39

Witam.
Mam prosbe abys po zrobieniu zdjecja sprawdzil czy przy powiekszeniu tez wystepuje u Ciebie szumy, ktore niestety ale bardzo obnizaja jakosc zdjec.
drosophilia

Postprzez schreder » środa, 27 kwietnia 2016, 00:56

drosophilia napisał(a):Witam.
Mam prosbe abys po zrobieniu zdjecja sprawdzil czy przy powiekszeniu tez wystepuje u Ciebie szumy, ktore niestety ale bardzo obnizaja jakosc zdjec.

Poniżej wrzucam link do paczki zdjęć wykonanych Umi, więc możesz sam powiększyć jak chcesz i porównać :)

Link: http://www80.zippyshare.com/v/6DMVmhzb/file.html
schreder

Postprzez jerzyjerzy » środa, 27 kwietnia 2016, 11:14

Według specyfikacji na stronie UMI, UMI Touch ma następujące częstotliwości robocze:

GSM 850/ 900/ 1800/1900 (B5, B8, B3, B2) WCDMA 900/ 2100 (B8, B1) LTE FDD 1800/ 2600/ 800 (B20, B3, B7) - http://www.umidigi.com/page-UMITouch_Specification.html

Więc nie ma LTE 2100, tylko 1800.

Notabene, nie mam żadnych problemów z odbiorem LTE w Play, chociaż oczywiście są miejsca, w których działa tylko 3G (na przykład u mnie w domu :mrgreen: ).
jerzyjerzy

Pochwały: 9

Postprzez tpawel » środa, 27 kwietnia 2016, 11:34

Tyle że brak obsługi lte2100 nie wpływa na mniejszy zasięg bo obsługuje lte1800, które ma lepszą propagacje fal radiowych
tpawel
VIP

Pochwały: 40

Postprzez kosmodrom » środa, 27 kwietnia 2016, 13:12

Witam,

Nowy na forum ale obecny juz kilka lat - nie mam w zwyczaju logowania i zabierania głosu, tym razem jednak musze zrobic wyjątek.

Skradam się od tygodnia do Umi Touch, dziwnym jednak trafem los albo inna siła wyższa skutecznie mi to uniemożliwia - gearbest i igogo po kilku straconych dniach zrobiło mi refund po tym jak okazywało się że moje zamówienie jest back ordered i może będzie dostepne za 10 dni, albo i nie ..ale to temat na inną część tego forum. Ogólnie nie polecam sieci gearbest za ich support i kłamstwa w kwestii dostępności towaru.

Czas ten mogłem poświęcić na obserwowanie forum i skarg userów Umi Touch i ...chyba robi się coraz gorzej. Pytanie do autora recenzji powyżej:
Czy przedni przycisk naprawdę jest tak toporny i czuć że za kilka miesięcy sie rozsypie? (często)
Czy występuja przebarwienia na ekranie, plamy spowodowane temperaturą słuchawki? (często)
Czy zasięg rzeczywiście jest taki paskudny? (rzadko)
Czy kamera / aparat działa wolno? (często)
Czy czytnik palucha działa jak chce (często)

Źródła problemów:
http://community.umidigi.com/forum.php? ... typeid=160
https://www.youtube.com/watch?v=_OT86neHCqM

Dobra recenzja i porównanie kilku konstrukcji: https://www.youtube.com/watch?v=3qs-FborAoA ..co raz mocniej skłaniam się ku K6000 Pro, boje się tylko że jego support i "community" jest jeszcze gorsze niż Umi, poza tym, na uj mi bateria 6000 i ćwierć kilo w kieszeni? :/

Dzieki za odpowiedź
k.
kosmodrom

Postprzez drosophilia » środa, 27 kwietnia 2016, 14:48

1. przedni przycisk nie jest toporny, aje jego skok jest dosc duzy i dziala mechanicznie
2. przebarwien nie zauwazylem po 3 dniach uzytkowania
3. zasieg jest ok, ale to zalezy przeciez gdzie mieszkasz
4. tak, spust migawki dziala wolno
5. tak, czytnik linii papilarnych dziala slabo niestety.

To sa opisy mojego tel. Twoj moze to miec lub nie miec, moze tez miec niestety inne dolegliwosci.
drosophilia

Postprzez kosmodrom » środa, 27 kwietnia 2016, 14:58

Dzięki! Przycisk, spust migawki i ten czytnik palucha sprawia że chyba dobrze się stało że moje zamówienia poszły do kosza - jeśli by ten przycisk zdechł to w gruncie rzeczy telefon kaput (mam to samo w starym SGS Plus i SGS2, button home ledwo zipie i można osiwieć przez to..)

W takim razie powęszę jeszcze za K6000 Pro. To nagły strzał który pojawił mi się na horyzoncie, wygląda troche jak Umi Touch Deluxe z ochroną przed wodą i kilkoma duperelami na plus.. Jedynie te gabaryty chore są. Jeśli masz jakieś uwagi do K6000 Pro, podziel się :)

Pozdr.
kosmodrom

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin