• Reklama

Umi Rome X - gps problem.

Umi Rome X - gps problem.

Postprzez control » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 08:58

Witam posiadaczy Umi Rome X. Chcę dowiedzieć się jak wam działa GPS w telefonie. Mam problem bo mój w ogóle nie łapie sygnału, a jak już się zdarzy to widzi no max 4 satelity z tym że połączony z nimi jest co kilka sekund i zrywa, nie może utrzymać tych połączeń. Do tego tzw fixa czyli wgl pierwszego satelite widzi po ponad 2 minutach. Używam apki ze sklepu play AndroiTS GPS Test.
Chińczyk mówi że on nie ma cold start jak samsung do którego go porównywałem co powiedzmy że mógł bym zrozumieć ale fakt że jak już się rozrusza to i tak bardzo słabo działa, słabo, mało powiedziane w sumie, na mapach nie da się jeździć bo jedyny komunikat jaki słychać to utracono połączenie gps, to już jest nie do przyjęcia. Waham się czy za dużo oczekuję od tego telefonu za takie pieniądze czy faktycznie mam uszkodzony egzemplarz i powinienem na ali założyć spór.
Jak wam działa GPS?
PS. Jak by ktoś chciał mogę nakręcić i zamieścić filmik jak to wygląda. Jak by ktoś poświęcił chwile i nagrał mi jak jego rome x łapie fixa, a tym bardziej w porównaniu do innego telefonu to byłbym bardzo wdzięczny.
control

Reklama

Re: Umi Rome X - gps problem.

Postprzez hard2code » niedziela, 24 kwietnia 2016, 01:03

Robiłem szybki test i z tego co pamietam to w tym modelu GPS po prostu nie działa :(
Ip5->l920->m7->rn2->z9->g5-UTouch->RN3Pro->Mi5 Kilka słuchawek na zbyciu w dobrej cenie
hard2code

Postprzez zozol123 » piątek, 3 czerwca 2016, 21:46

Nie jest chyba aż tak źle. Dostałem dzisiaj to pudło, ogólnie ok jak za taką kasę, ale GPS nie łapał fixa. Wszystkie porady w stylu "mtk gps fix" nic nie dały a pół dnia w plecy. Pomógł mi dopiero patent z zamianą pliku gps.conf (w /system/etc) ma taki: http://www30.zippyshare.com/v/44380770/file.html. Potrzebny jest root, ale to nie problem. Pierwszego fixa po restarcie łapie w dwie - trzy minuty. Potem w parę sekund.
Rozwiązanie znalazłem tutaj: http://forum.android.com.pl/topic/19951 ... -fixa-gps/
zozol123

Postprzez control » piątek, 3 czerwca 2016, 21:56

Dla potomnych. Ja już nie mam tego telefonu więc nie sprawdzę.
control

Postprzez mruczek66 » piątek, 3 czerwca 2016, 22:31

U mnie wada wyświetlacza. Jak na środku przycisne trochę mocniej to robi się ciemna plama i wyświetlacz w tym miejscu wariuje. Po 3minutach wszystko wraca do normy.
mruczek66
AKTYWNY

Pochwały: 2

Powrót do UMI