ulepszenie anteny gps

ulepszenie anteny gps

Postprzez secretsanta » 14 wrz 2014, o 12:31

Witam po wakacyjnej przerwie.
Taka obserwacja związana z gps-em. Znudziła mnie raczej słaba dokładność gps-u w moim zopo zp990+ i zacząłem poszukiwania rozwiązania od ustawień i appek. Bez efektu. W końcu rozebrałem swojego fona i powiem szczerze zdziwiło mnie to że mediatek zamontował dwa styki do anteny gps ( zaraz koło obiektywu aparatu) ale producent telefonu użył antenkę tylko na jeden styk.
Przyłożyłem cieniutki miedziany kabelek długi na około 3cm do już używanego styku co dału znaczącą poprawę sygnału gps. Czy ktoś z was bawił się juz tym tematem? A gdyby tak podłaczyć oba styki do jednego drucika?
Zamierzam kupić samoprzylepną taśmę miedzianą i podkleić ją pod ubudowę i wyprowadzić do styków.
Piszcie jeśli robiliście podobne testy.
secretsanta
NewsMan

Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Reklama

Re: ulepszenie anteny gps

Postprzez zawel » 14 wrz 2014, o 20:13

Był już gdzieś taki temat z jakimś jiayu, generalnie idziesz w dobrym kierunku, dolutowanie miedzianej antenki dawało niezłe wyniki. Generalnie biorąc pod uwagę że GPS działa zupełnie dobrze np. w Honorze 3C i Coolpad F1 widać że właśnie jest to problem z antenami.
zawel
VIP

Pochwały: 70
Telefon:: Le Max 2 (x829)
ROM: LOS 16.0

Postprzez secretsanta » 15 wrz 2014, o 07:52

Gdzieś wczoraj wyczytałem jak to jeden z użytkowników zopo napisał do zopomobileshop list w którym dopytuje się dlaczego mediatek przewidział dwa styki do gpsa a zopo użyło innej antenki. O ile dobrze pamiętam (jakoś teraz nie mogę namierzyć tej strony) odpowiedź była taka że z pewnością inżynierowie wiedzieli co robią i tak ma być. Ale wszyscy dobrze wiemy że taka jest cena za kupowanie tańszych produktów-musimy sami je dopracowywać. I być bohaterami w swoim domu ;)
Ponawiam też pytanie: czy oba styki mogą być zlutowane/połączone razem? antena byłaby rodzajem pętli...
secretsanta
NewsMan

Postprzez night95 » 15 wrz 2014, o 08:19

w x7 HD też są dwa styki, ale jak się przyjrzysz to zobaczysz że są połączone do jednego kawałka blaszki więc złączenie ich nic nie przeszkodzi, ja podłożyłem bod oba folie aluminiową bo nie dotykały mi do końca do antenki i też była poprawa sygnału.
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez secretsanta » 15 wrz 2014, o 08:36

Super, dzięki za odpowiedź. Poczekam aż dojdzie moja zamówiona taśma miedziana. zamierzam wyciąć w niej sporą antenkę i podkleić pod obudowę. Telefon z dyndającym drucikiem wygląda raczej kuriozalnie. Jak zrobię to zamieszczę zdjęcia dla potomności.
secretsanta
NewsMan

Postprzez zdzich39 » 15 wrz 2014, o 11:22

secretsanta napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pytanie gdzie zamówiłeś taśmę miedzianą? Myślę, że tą drogą należy iść. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
zdzich39

Telefon:: ZP998

Postprzez secretsanta » 15 wrz 2014, o 12:32

Na aliexpress. 5cm szerokości i 180cm długości. Chyba około 4usd kosztuje.
secretsanta
NewsMan

Postprzez Doman » 15 wrz 2014, o 16:05

Bawilem sie tasma miedziana pod obudowa (Jiayu G4S), ale nie zauwazylem poprawy. Probowalem kleic pod klapka, kolo aparatu, itp. Mod z cienkim drucik i owszem... sygnal rosl w oczach, ale glownie jak sterczal do gory :-D

Kiedys rowniez podparlem sobie telefon na ogrodku o krzeselko do karmienia dla dzieci. Ma to takie okragle metalowe nozki (pewnie jakies aluminum). I tez sie zdziwilem jak sygnal skoczyl bo jeszcze takiego na tym telefonie nie widzialem. Po wzieciu do reki od razu zaczal spadac.

Demontowac anteny nie probowalem, wiec nie wiem jak to tam przymocowali, ale moze cos w tym jest. Czekam na dalesze obserwacje i testy z Twojej strony :)
Doman
AKTYWNY

Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Postprzez secretsanta » 15 wrz 2014, o 20:51

Tak wygląda antenka i styki gps. Styki gps to te dwa przy górnej krawędzi po lewe stronie aparatu.
Obrazek

Obrazek

a tak wygląda tymczasowe rozwiązanie

Obrazek
secretsanta
NewsMan

Postprzez night95 » 15 wrz 2014, o 21:23

w x7HD jest dokładnie tak samo tyle ze pod klapką jest miejsce zeby drucik zawinąć i schować,
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Telefon:: let x690

Postprzez majkel_94 » 15 wrz 2014, o 21:46

Można zrobić świetnego drut moda :D

Wziąć gniazdko antenowe jak do antenek DVB-T w niektórych tabletach. Zrobić dziurkę z klapce, wsadzić tam ten konektorek i przylutować do tego gniazdka :D

Potem w aucie przy uchwycie na telefon zamontować taki kabelek i wtedy przy jeździe autem podpinasz USB i antenę GPS xD
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez secretsanta » 2 lis 2014, o 15:16

A tak prezentuje się homemade antenka gps do zopo zp990+

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A takie są efekty

Obrazek

A wszystko to zwykłe paski folii miedzianej wyciętej z takiej rolki

Obrazek

Mam nadzieję że komuś tym postem pomogłem :-)
Jeśli ktoś z Was wymyślił i wykonał antenę mniej ingerującą w wygląd telefonu zapraszam do podzielenia się z nami efektami.
secretsanta
NewsMan

Powrót do ROM'y i modyfikacje