• Reklama

Ulefone Paris - wytrzymałość baterii

dyskusja o Telefonach Ulefone, opinie, problemy. pomoc, wsparcie.

Ulefone Paris - wytrzymałość baterii

Postprzez taquito » 29 cze 2016, o 11:25

Cześć, Od niedawna posiadam telefon Ulefone Paris. Od wczoraj mam wrażenie, że czas pracy baterii znacznie się skrócił. Wcześniej gdy z telefonu prawie nie korzystałem bateria bez ładowania mogła wytrzymać nawet dwa dni. Teraz sytuacja wygląda tak, że całą noc telefon był ładowany, o 5 rano go odłączyłem, teraz jest 10ta i mam 64%, a mam go w kieszeni i z niego nie korzystam. Internet wyłączony, GPS, bluetooth też. Wczoraj nawet zainstalowałem program, który miał pomóc w wydłużeniu czasu pracy na baterii, ale wydaje mi się, że nic to nie zmieniło. Program już usunięty, inne programy też pousuwałem. Zastanawiam się czy restart do ustawień fabrycznych może pomóc (lub instalacja bety androida 6) czy zwyczajnie bateria już uległa awarii? Według "licznika" w telefonie, bateria się rozładuje za jakieś 9godzin, więc nawet do późnego wieczora nie dotrwa. Dodam jeszcze, że od początku korzystania z telefonu zauważyłem większy pobór mocy niż moc jaką doprowadza ładowarka. Gdy telefon był mocno obciążony, tj. stream HD na wifi i jednocześnie podłączony do ładowarki sieciowej to bateria "malała". Raz nawet nie zauważyłem jej stanu i telefon się wyłączył (brak komunikatu?).
taquito

Telefon:: Microsoft

Reklama

Re: Ulefone Paris - wytrzymałość baterii

Postprzez pawellabedz » 29 cze 2016, o 13:55

Jeśli masz roota to zainstaluj wakelock detector, jeśli nie wyłącz skaner odcisków palców to powinno pomóc bo skaner może generować olbrzymią aktywność przez co telefon nie przechodzi w głębokie uśpienie tylko w uśpienie z aktywnością procka przy wyłączonym ekranie
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Prestigio

Postprzez taquito » 29 cze 2016, o 15:02

Nie mam roota. Nie mam skanera linii papilarnych.
taquito

Postprzez japan600 » 29 cze 2016, o 16:36

zainstaluj https://play.google.com/store/apps/deta ... py.realgpp i zobacz czy telefon wchodzi w stan deep sleep, jesli nie to masz przyczyny szybko uciekajacej baterii.
japan600

Pochwały: 6
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Postprzez taquito » 29 cze 2016, o 17:39

Apkę zaraz sprawdzę, dzięki.
Co do ładowarki, to zastanawiam się nad kupnem jakiejś z mocą 2A (moja ma 1A), to powinno rozwiązać mój problem z ubywaniem baterii podczas ładowania z obciążeniem. Czy ma to znaczenie jaką ładowarkę kupię? Możecie mi polecić jakąś? Wstępnie oglądałem na znanym portalu aukcyjnym ładowarki i za około 10zł można dostać 2A.

EDIT. Program sprawdzony, Deep Sleep jest i to jako większość czasu. O dziwo telefon aktualnie jest na poziomie 54%, więc powinien wytrzymać do końca dnia bez problemu. Będę go jutro nadal obserwował. Może miał chwilowy kryzys? Hm.
taquito

Postprzez Boomszakalaka » 29 cze 2016, o 17:46

A Paris weźmie w ogóle więcej niż 1A? Ładowarka może ładować nawet z mocą 5A ale jeśli chip przepuszcza tylko 1A to nic to nie da.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez existe » 29 cze 2016, o 17:59

ja przez pare miesiecy walczylem ze swoim samsungiem, ktory nagle nie trzyma nawet 1 dnia
nie pomagala zmiana romow (wersja 4 dzialala najdluzej :-) ) ani kabli ani ladowarki ani baterii
mysle ze niestety nawalil jakis uklad w telefonie i kupilem nowy fon
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez taquito » 29 cze 2016, o 21:39

Boomszakalaka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Hm...myślisz, że znajdę gdzieś pobór mocy tego telefonu? Spróbuję poszukać. Ogólnie ładowarka, którą posiadam to jakiś zamiennik (tak było napisane na stronie, z której kupowałem).
taquito

Postprzez Boomszakalaka » 29 cze 2016, o 21:53

Sprawdziłem, max 1A. Ale ogólnie nie wiem czemu chcesz ładowarkę zmienić, pisałeś w pierwszym poście, że po prostu szybko uciekają procenty, masz jeszcze jakieś problem z ładowaniem? Bo to raczej wygląda na coś z softem, ewentualnie jak wyżej ktoś wspomniał może coś z układem.

Ogólnie potestuj trochę dłużej, będzie więcej wiadomo.

Boomszakalaka
AKTYWNY

Postprzez taquito » 29 cze 2016, o 22:14

Oglądam na telefonie stream i telefon się rozładowywuje, więc podłączam do ładowarki, a on mimo to dalej się rozładowywuje, a wydaje mi się, że ładowarka powinna mu dawać taką moc aby bateria była na tym samym poziomie lub ładowała się. Może jestem w błędzie. Czekam na aktualizację do androida 6. Zapowiadają, że będzie niedługo.
taquito

Postprzez slavo22 » 29 cze 2016, o 22:46

Jeśli możesz to sprawdź jakim prądem rzeczywistym ładuje ta ładowarka, nie program tylko przelotka USB. Możliwe że ładowarka daje max 500mA, wtedy nie doładuje telefonu.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 59
Telefon:: LeEco x600
ROM: Co chwilę inny

Postprzez Boomszakalaka » 29 cze 2016, o 23:30

Dokładnie. Najlepiej kup po prostu porządną ładowarkę.

Boomszakalaka
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Ulefone