• Reklama

Ulefone Paris

dyskusja o Telefonach Ulefone be Pro, ulefone be X.

Ulefone Paris

Postprzez marx » niedziela, 6 września 2015, 14:48

Na kilka dni przed premierą Ulefone Paris, otrzymałem oficjalne zdjęcia telefonu, które pokazują nam dosyć smukły telefon o delikatnym zarysie.

Obrazek

Paris jest drugim urządzeniem Ulefone z 5-calowym wyświetlaczem, zaprojektowany aby zadowolić użytkowników którzy obsługują telefon jedną ręką. Przedni panel pokryto hartowanym zakrzywionym szkłem 2.5D Corning Gorilla III generacji, tylna ścianka jest z tworzywa sztucznego, a ramki wykonano ze stopu aluminium-magnez. Ulefone na swojej stronie internetowej pisze, że telefon waży tylko 128g i ma 8mm grubości. Daleko mu do najcieńszych, ale powinien dobrze leżeć w dłoni.
Obrazek
Ulefone Paris ma pracować pod kontrolą Androida 5.1, wyświetlacz ma rozdzielczość HD, napędzany będzie przez 64- bitowy 8-rdzeniowy procesor MTK6753 i wspomagany przez 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej.Miłośnicy zdjęć mają do dyspozycji dwie kamery, 13MP i 5MP,energii dostarczy bateria o pojemności 2250mAh.
Oczekuje się, że można będzie kupić telefon w Chinach już w przyszłym tygodniu.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

żródło: http://ulefone.com/products/paris/features.html
marx
Administrator

Pochwały: 193

Reklama

Re: 5-calowy Ulefone Paris, mamy prawdziwe zdjęcia telefonu.

Postprzez Masiakox » piątek, 18 września 2015, 12:14

Jak myślicie, da rade ten Ulephone nowy? Sprawdzałem już specyfikację, ma 5'' I wszystko, czego mi trzeba - preorder jedynie 129,99 + ewentualne kupony. Rozumiem, że nikt go jeszcze nie posiadał więc ciężko prosić o opinie na teamt tego modelu. Ale może użytkownicy be touch 2 albo be pro się coś wypowiedzą - czy to może być zakup warty wydania tych 120-130 dol? Obecnie kurs dolara spadł mocno i udałoby mi się go wyrwać po ok. 450 zł (bez uwzględnienia VATu), także cena nieziemska :)

ZAPRASZAM do dyskusji :)

EDIT. Jak to jest z procesorem? Widzę sprzeczne informacje w internecie - Mediatek 6735 czy 6753 ? :)
Masiakox

Pochwały: 8

Postprzez eRd » piątek, 18 września 2015, 18:17

Polecam poczytanie tego co dzieje się na fb ulefone, a sporo w kwestii podzespołów się wyjaśni. Wyświetlacz z tego co wiem ma być HD i Ulefone tłumaczy dlaczego nie Full HD i inne takie przykłady są tam uwzględnione.
Jeżeli chodzi o doświadczenia z Be touch 2 to miałem 2 sztuki białą i czarną (szarą). Na papierze wszystko miało być pięknie, ale po okresie preorderów wyszły różne bolączki na jaw, takie jak wątpliwości czy bateria ma 3050mAh czy w rzeczywistości 2550 mAh, procesor 6752 mocno się grzeje (choć jest dosyć wydajny), wielu osobom pojawił się jaśniejszy punkt w prawym dolnym rogu wyświetlacza itp. Wiele rzeczy mógłby poprawić rom, ale niestety wiele osób po dziś dzień czeka, a od lipca pojawił się dopiero jeden update, który w dodatku często powoduje jeszcze większy drenaż baterii. Ogólnie jak dla mnie to coś jak umi zero - piękny, ale z wyglądu i na papierze, a w realu ma swoje bolączki.
Tym bardziej dziwi mnie to, że wrzucają taki Paris na rynek zamiast skupić się na stworzeniu porządnego romu do Be touch 2, ale taka ich filozofia.
Rozważałem jeszcze wtedy Umi Iron, bo też bardzo mi się podobał i z perspektywy czasu nie wiem czy nie jest to lepszy wybór.
W tym momencie bardzo sensowny jest zakup Xiaomi Redmi Note 2, bo bardzo tani i ma porządne wsparcie ze strony Miuipolska.
eRd

Pochwały: 3

Postprzez Masiakox » piątek, 18 września 2015, 18:26

No Redmi Note 2 jest fajny ale nie chcę 5,5''... a z 5'' jest dużo mniejszy wybór na dzień dzisiejszy. Meizu M2 mi się nie podoba, no i co tu robić?
Masiakox

Postprzez eRd » piątek, 18 września 2015, 18:51

To może Xiaomi Redmi 2? :)
eRd

Pochwały: 3

Postprzez clorox » piątek, 18 września 2015, 19:33

Masiakox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

"Ładność" chińskich smartfonów jest bardzo względna. Ważniejsze, żeby bebechy i oprogramowanie były przyzwoite.
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez Masiakox » środa, 23 września 2015, 03:02

Na opisach tego telefonu jest informacja o jakimś Ulauncherze. Z tego co widzę, to poprostu nakladka na androida 5.1 która ma imitować win 10... strasznie mi sie to nie podoba :( Ja nigdy jeszcze w żadne rooty wipe'y itp. się nie bawiłem, myślicie, że będzie się dało raw andka zainstalować bez tego launchera? Jest to moja jedyna przeszkoda na drodze kupna tego telefonu...

Tak to wygląda

Obrazek
Masiakox

Postprzez clorox » środa, 23 września 2015, 08:03

To tylko launcher. Zainstalujesz sobie dowolny inny z Google play.
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez wewsie » wtorek, 6 października 2015, 22:07

W zasadzie nie pytał bym o Ulephony ale akurat trafiłem na dosyć pochlebnąrecenzję
http://www.xiaomitoday.com/ulefone-pari ... owerhouse/
i widzę że faktycznie jest za 129$
Dlatego chciałbym podbić kwestie - jak wygląda jakość ( trwałość) tych słuchawek i czy warto się pakować w niego ( z tego co widzę to z updatami słabo - czy są jakieś niezależne ROmy godne polecenia ?)
wewsie

Postprzez Flyagaric » środa, 7 października 2015, 15:27

Ale nie na Parisa - przecież jeszcze go nawet nie zaczęli dostarczać. Dopiero testerzy go dostali.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez omi » środa, 7 października 2015, 17:27

Tyle, że to ciagle 720p. Zastanawiam się, czy nie lepiej kupić coś mniejszego (wygodniejszego) przy tej rozdzielczości.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez Flyagaric » środa, 7 października 2015, 17:48

@omi
Nie rozumiem - przecież to 5 cali, więc w czym miałoby to 720p przeszkadzać? Taka rozdziałka wygląda świetnie na 5-ciu calach.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Następna strona

Powrót do Ulefone