• Reklama

Ulefone Paris

dyskusja o Telefonach Ulefone be Pro, ulefone be X.

Re: 5-calowy Ulefone Paris, mamy prawdziwe zdjęcia telefonu.

Postprzez radmek » niedziela, 1 listopada 2015, 23:07

Nawiązując do powyższego testu czy posiadacze tego telefonu mogą potwierdzić, że kąty wyświetlacza są tak kiepskie i jest niska jakość rozmów? Czy może jednak tester miał wadliwy egzemplarz?
radmek

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez jerzyjerzy » piątek, 6 listopada 2015, 01:33

Widziałem tę recenzję i wypowiedzi tego człowieka kompletnie mnie zaskoczyły. Aż złapałem Paris żony żeby sprawdzić te kąty i te znikające kolory. I to kompletna bujda. NIC TAKIEGO SIĘ NIE DZIEJE NA ŻYWO. To co widzimy na filmie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

To samo z dźwiękiem. Głos podczas rozmowy jest idealny i chyba niezłej wichury by trzeba, żeby go zakłócić.
jerzyjerzy

Pochwały: 9

Postprzez Flyagaric » piątek, 6 listopada 2015, 02:13

jerzyjerzy napisał(a):...
To samo z dźwiękiem. Głos podczas rozmowy jest idealny i chyba niezłej wichury by trzeba, żeby go zakłócić.

Spokojnie. To, że u ciebie jest ok nie gwarantuje, że u innych też. Niestety. Już nas Elephone nauczył, że poszczególne fony mogą się bardzo różnić jakością wykonania. Może się chyba też zdarzyć, że użyją innych części w różnych egzemplarzach.
W budżetowcach, wszystko jest możliwe.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez jerzyjerzy » piątek, 6 listopada 2015, 17:02

Jasne jest, że pojedynczy mikrofon zawsze będzie przejmował jakieś dźwięki z otoczenia, bo inaczej przeczyłoby to prawom fizyki. I oczywiście tester mógł mieć wadliwy telefon, nigdy nie wiadomo.

Zjeżyłem się, bo ten kawałek o kiepskich kątach wyświetlacza to zwykła fikcja (być może wynikająca z interferencji z kamerą???). Mam właśnie przed sobą ten telefon i jakbym go nie obracał, nie widzę żadnego zanikania koloru, przyciemniania, obraz jest idealny prawie do pełnych 180 stopni (może 170?). Więc ten "test" jest zwyczajnie nierzetelny. Nie mam żadnego interesu, żeby przekonywać kogokolwiek do Ulefone Paris, to nawet nie mój telefon, tylko żony, ale takie nieuczciwe podejście mnie irytuje.
jerzyjerzy

Postprzez Flyagaric » piątek, 6 listopada 2015, 17:16

Istnieje też takie prawdopodobieństwo, że gościu jest nierzetelny.
Jak jednak dostał egzemplarz z tak cienkim wyświetlaczem, to chyba powinien reklamowac, bo wydaje mi się to wystarczającą podstawą. Jeśli faktycnzie można dostać tak słaby egzemplarz, to trochę nie najlepiej świadczy o kontroli jakosci ulefonów.
Flyagaric
VIP

Postprzez jerzyjerzy » piątek, 6 listopada 2015, 17:42

Jak dla mnie, to gość się wypowiadał o wyświetlaczu na podstawie filmu, nie mając nigdy w ręku rzeczywistego telefonu. Bo to pokazywane przez niego odwracanie kolorów to efekt interferencji ekranu wyświetlacza z kamerą, którą ten film był nagrywany. Nic takiego nigdy nie widać przy obserwacji jakiegokolwiek ekranu (nie tylko Paris, ale dowolnego ekranu) gołym okiem. Więc to nie jest kwestia lepszej, czy gorszej jakości testowanego egzemplarza, tylko braku takowego, albo lenistwa i składania filmu z cudzych nagrań.
jerzyjerzy

Postprzez sephot » poniedziałek, 9 listopada 2015, 10:19

Za kilka dni będzie niespodziana (nagroda do wygrania) związana bezpośrednio z tym tematem ;), już niedługo umieszczę więcej informacji.
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
sephot
VIP

Pochwały: 70

Postprzez Uwek » poniedziałek, 9 listopada 2015, 13:16

Postanowiłem zarejestrować się na tym portalu aby napisać o moich wrażeniach z ponad miesięcznego użytkowania telefonu ulefone Paris.

Pierwsze wrażenia:
- bardzo ładnie i dokładnie wykończony telefon i w tej klasie cenowej (kupiony za niecałe 500 zł) praktycznie nie do pobicia. Porównując ze zdjęciami z innego wątku na tym forum odnośnie Doogee F3 Pro - obudowa ulefone Paris jest wykonana bardzo dokładnie i bez jakichkolwiek niedoróbek. Metalowa ramka posiada dodatkowo plastikowy rant, który ją otacza i dokładnie przylega od szkła Gorilla. Element ten niezbyt mi się spodobał ale zrozumiałem jego znaczenie po przypadkowym upadku telefonu ... Rant jest elastyczny i zapobiega bezpośredniemu "zderzeniu" szkła z metalową ramką, zwiększając tym samym wytrzymałość samego ekranu.
- ekran bardzo kontrastowy, dobrze i równomiernie podświetlony - opcja minimalnego podświetlenia mogła by być jeszcze ciemniejsza. Kąty widzenia rewelacyjne i praktycznie do 160 stopni nie widać jakiejkolwiek zmiany kolorystyki czy intensywności podświetlenia
- bez problemu wkładamy 2 karty SIM i kartę pamięci micro SD, co przez współdzielenie slotu nie jest możliwe w wielu innych telefonach
- bezproblemowa obsługa 2 kart SIM. W trakcie miesięcznego użytkowania nigdy nie wystąpiły jakiekolwiek błędy czy zawieszenia się telefonu w trakcie przełączania karty, telefonowania czy wysyłania SMS/MMS
- szybki moduł GPS
- bateria przy moim normalnym użytkowaniu, czyli 2xSIM w tym rozmowy, SMS, internet przez WiFi i 4G wytrzymuje ok. 40 godzin - więc telefon podłączam pod ładowarkę co drugą noc :) Sprawdzając w ustawieniach ekran włączony jest w tym okresie przez ok. 5 godzin, choć głównie z niewielkim podświetleniem. Znaczna poprawa długości działania wystąpiła po aktualizacji softu, która niestety wyłączyła wybudzanie telefonu przy pomocy podwójnego dotknięcia :(

Swoją drogą ciekawy jestem czy używane ogniwa mają faktycznie deklarowaną pojemność, może ktoś z użytkowników zerwie opakowanie baterii i może wtedy dowiemy się coś więcej i oby nie było tak jak w innych "chińczykach" gdzie co innego jest na etykiecie a co innego na ogniwach ...

Dalsze wrażenia:
- niedoskonałe spolszczenie tak więc menu systemowe jest mieszanką polskiego i angielskiego
- dramatycznie ubogie w funkcje aplikacje systemowe ... od razu wymieniłem systemową galerię na "QuickPic", dialer na "exDialer", wiadomości SMS na "Messenger" i od razu lepiej :)
- aparat - ważny dla mnie, więc zastanawiam się co o nim napisać ...
Aplikacja do jego obsługi jest fatalna, więc zainstalowałem "A Better Camera", która przy okazji pozwala na ustawienie stopnia kompresji JPG i daje o wiele lepszej jakości zdjęcia.
Jakość i szybkość robienia zdjęć w dobrym oświetleniu jest bardzo dobra, jednak pomimo dobrego oświetlenia zrobienie nieporuszonego zdjęcia jest wyzwaniem i trzeba się naprawdę skupić oraz najlepiej wykonywać je na "wdechu" :( Opcja "Wiele zdjęć" przy jednym naciśnięciu w "A Better Camera" nieco rozwiązuje sprawę ale jest to bardzo irytujące. Poza tym optymalnego oświetlenia aparat ma tendencję do wykonywania zdjęć z większą czułością ISO niż minimalna 99.
Jakość robienia zdjęć w słabym oświetleniu również nie odbiega od jakości zdjęć z np. Samsung Galaxy S4 ale aparat potrafi dobierać ustawienia nawet 4 sekundy !!! Co ciekawe, przedni aparat nie ma tych problemów i działa praktycznie natychmiastowo.
Oczywiście porównywanie jakości zdjęć z 4x droższym iPhone, które znalazłem w sieci to jakaś pomyłka, bo pomimo mniejszej matrycy iPhone robi je o wiele lepsze i coś co nie sprawia mu problemu tj. wykonanie zdjęcia księżyca z gwiazdami, w ulefone Paris kończy się jedynie białą, rozmytą plamą chyba księżyca ...
Co do umieszczenia soczewki tylnego aparatu - w trakcie dzwonienia palce same do niej "wędrują" więc wciąż jest zabrudzona ...
I jeszcze jedno - kiepska dioda podświetlająca, która daje słabe i bardzo rozproszone światło, nie nadające się nawet na latarkę ...
- jakość połączeń dobra, chociaż przy 2 kartach SIM w tle często słychać ciche brzęczenie charakterystyczne dla nawiązywania połączenia (chodzi mi o efekt, który czasami słyszalny jest np. w radiu samochodowym jeżeli komórka leży zbyt blisko). Efekt ten jest też opisywany na rosyjskich forach i jest nawet jego rozwiązanie ale niestety wymaga rozebrania telefonu :(
- działanie czujnika zbliżeniowego jest nieco chimeryczne tj. czasami po odebraniu połączenia i zbliżeniu telefonu do ucha ekran nie jest wygaszany, co po chwili kończy się np. zawieszeniem rozmowy na skutek przypadkowego włączenia tej opcji. Próbowałem rozwiązać ten problem przy pomocy Taskera (wyłączenie ekranu przy zbliżeniu i ustawieniu telefonu w pozycji pionowej) ale wynik nie jest spektakularny co przemawia chyba za wadą samego czujnika w moim egzemplarzu

Podsumowując - na dzień dzisiejszy trudno jest znaleźć równie dobrze wykonany i działający telefon w tej cenie, a że ma wady ... no cóż nie ma ideałów a CCC ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
Uwek

Pochwały: 1

Postprzez Uwek » poniedziałek, 9 listopada 2015, 13:40

W uzupełnieniu :)

Antutu
Obrazek

Dzisiejsze zużycie baterii
Obrazek
Uwek

Pochwały: 1

Postprzez marx » poniedziałek, 9 listopada 2015, 14:18

Dodaj jeszcze przykładowe zdjęcia robione telefonem, zdjęcia samego telefonu i zapodaj w dziale Testy, recenzje telefonów
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 9 listopada 2015, 21:30

To sporo wyjaśnia i myślę, że jeśli komuś nie wystarcza moc proca w takim M2, to tutaj ma połowę więcej i może spokojnie o tym myśleć. Dorwany w jakiejś promocji, ten fon staje się ciekawą opcją. Trochę szkoda aparatu.
Flyagaric
VIP

Postprzez robercuss » wtorek, 10 listopada 2015, 03:07

To w końcu ten telefon ma funkcje wybudzania poprzez podwójne kliknięcie czy nie? Jakość rozmów jest faktycznie fatalna? Pytam bo oglądałem jakąś recenzje z YT.
robercuss

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ulefone