• Reklama

Ulefone Paris

dyskusja o Telefonach Ulefone be Pro, ulefone be X.

Re: 5-calowy Ulefone Paris, mamy prawdziwe zdjęcia telefonu.

Postprzez radier » niedziela, 10 stycznia 2016, 17:07

Tak.

Taptaptap Mlais M52
radier
AKTYWNY

Pochwały: 8

Reklama

Postprzez zygo74 » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 22:31

Witam

Mam pytanie czy Ulefone Paris ma opcję "Inteligentnego ekranu" czyli gdy patrzymy na ekran nie wygasza go?

Pozdrawiam wszystkich
zygo74

Pochwały: 2

Postprzez slavo22 » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 22:36

Raczej wątpię, ja przynajmniej nie widziałem takiej opcji.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 44

Postprzez jerzyjerzy » wtorek, 12 stycznia 2016, 18:48

Na 100% nie
jerzyjerzy

Pochwały: 9

Postprzez yippy » sobota, 16 stycznia 2016, 21:25

Kupiłem i sprzedałem tyle w temacie..
yippy

Re: Ulefone Paris

Postprzez microbi » niedziela, 17 stycznia 2016, 00:51

@up
A możesz rozwinąć myśl? Czy tylko tak chciałeś się pochwalić?
microbi

Ulefone Paris - pierwsze wrażenia

Postprzez microbi » wtorek, 19 stycznia 2016, 19:08

Ulefone Paris

Witam
Przez ponad pół roku obserwowałem rynek chińskich telefonów, (oraz to forum, dzięki za wiedzę).
Nasunął mi się jeden wniosek, sprzęt dobry, tani ale dalej awaryjny.
Idąc wbrew zdrowemu rozsądkowi kupiłem Ulefone Paris, telefon średnio budżetowy 500-600 zł, ze średnimi podzespołami. (Kupiłem też jeszcze Xiaomi Note 2, ale go jeszcze nie mam, jest w UC)

Specyfikacja:
CPU Mediatek Octa Core MTK6753 64bit 1300Mhz
Pamięć RAM LP-DDR3 2GB
Pamięć wewnętrzna 16BG ROM eMMC
Obsługa kart microSD (karta max 64GB).
Ekran: 5" HD 720x1280 IPS OGS
Szkło: 2.5D Corning Gorilla Glas 3,
ULTRA SLIM 8mm grubości.
Kamera tył 13MP jasność 1.8!
Kamera przód 5MP,
DUAL SIM LTE na obu kartach SIM
Network:
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/2100MHz
4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz
Bluetooth: 4.0
GPS: GPS, A-GPS, GLONASS
System: Czysty Android 5.1 + dwie dodatkowe funkcje+częste updaty (możliwy root)
Bateria: 2250mAh ( u mnie trzyma prawie 6 godzin włączonego ekranu, czyli ok)

Brak blokady simlock oraz bootloadera.

Szału nie robi, ale i szału nie oczekiwałem, za to wykonanie pierwsza klasa. Tu złapało mnie zdziwko. Metalowa obramówka, ekran 2.5D z ochronną "uszczelką", która amortyzuje ekran. Bardzo dobrej jakości plastik, matowy, lekko szorstki (nie to co w SGS3). Stylizowany na iPhona (bo jakżeby inaczej).
Płynność w zupełności wystarczająca, czyli nie haczy, nie przycina, działa normalnie (wydajność na poziomie SGS 4).

Minusy: ładowanie od góry?, żeby włożyć karty SIM oraz SD trzeba wyjąć akumulator, mimo, że sloty są na wierzchu (SD można upchnąć na siłę, ale z wyjęciem już gorzej). Aktualizacje powodują zmienność funkcji, raz coś jest, raz czegoś nie ma.
Zalety: Cienki (8mm) lekki 125g, dobrze leżący w ręku, w zestawie (który udało mi się kupić) gratis było fajne etui, dwie folie ochronne, szkło hartowane, do tego ładowarka oraz słuchawki.
Opinie o tym telefonie są różne, a to żółte plamki na dole ekranu, problemy z WiFi, głośnością dźwięków, czy rozmów, u mnie tego nie zauważyłem, wszystko działa normalnie czyli sprawnie, plamek brak. Za to ekran, gdy używa się go normalnie, to jest ok, ale jak zaczniemy nim kręcić, cudować, wtedy zauważymy, że nie należy do topowych produktów, (mam porównanie do wielu innych telefonów tzw. markowych), ale przy normalnym użytkowaniu w niczym to nie przeszkadza, do tego można sobie dostosować barwy, ostrość, odcień wg. własnego upodobania, jedni lubią bardziej ciepłe kolory inni bardziej zimne, da się to dostosować. Bateria trzyma ok 6 godzin świecenia ekranu, co jest dobrym wynikiem, mój HTC trzyma tyle samo.

http://ulefone.com/products/paris/features.html

Spoiler:
microbi

Re: Ulefone Paris - pierwsze wrażenia

Postprzez Rianess » środa, 20 stycznia 2016, 13:40

Ten jego wyświetlacz trochę słaby :(
Nie miałem szkła ochronnego, tylko folię, ale pękł mi SAM W KIESZENI jak jechałem do szkoły.
Zaczęło się od małego pęknięcia, ale do wieczora pęknięcie poszerzyło się od dołu do góry.

Rozmawiałem ze sprzedawcą, mówi ze za ok $30 wyśle mi nowy wyświetlacz, więc chyba się zdecyduję.
Rianess

Pochwały: 2

Postprzez kiu86 » środa, 20 stycznia 2016, 16:50

Ja telefon użytkuję dopiero 2 dni. Jestem bardzo zadowolony. Mój poprzedni Eachine M1 się chowa. Jakość ekranu w porównaniu ze starym telefonem o wiele lepsza, zupełnie inna jakość. Oprogramowanie i aplikacje działają płynnie. W gratisie dostałem szkło hartowane (mam 2 :P) oraz etui z okrągłym wycięciem z przodu (blokuje lub odblokuje ekran i umożliwia sterowanie odtwarzaczem lub odebranie rozmowy bez otwierania klapki). To wszystko w cenie 360 zł czego można chcieć więcej. Jeżeli tylko nie zacznie się psuć i wytrzyma przynajmniej 1,5 roku to będę bardzo zadowolony. (nie testowałem jedynie nawigacji zrobię to dzisiaj).

P.S. Jak by miał baterię około 3000mAh to był by po prostu dla mnie idealny telefon. Od grania mam tablet albo PS3. Natomiast do dzwonienia i pisania smsów, przejrzenia poczty, posurfowania czasem po internecie, sprawdzenia pogody oraz czasami do zaprogramowania aparatury RC itp. w zupełności mi ten telefon wystarczy. No i oby nawigacja dobrze działała.
kiu86

Postprzez slavo22 » środa, 20 stycznia 2016, 17:14

Navi działa ok, mediatek dużo poprawił u jeździ się na nim przyjemniej niż na starszych modelach.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 44

Postprzez microbi » środa, 20 stycznia 2016, 19:56

Dziś też sprawdzałem GPS w navi i jest ok, jak w każdym innym telefonie. Szybko łapie fixa i trzyma go.
microbi

Postprzez kiu86 » czwartek, 21 stycznia 2016, 09:25

GPS działa dobrze szybko łapie fixa i znajduje dużo satelit. Co mnie zdziwiło nawet w domu bez problemu i bardzo szybko złapał fixa co przy moim poprzednim telefonie było niemożliwe. Jestem bardzo zadowolony no jedynie bateria mogła by być większa choć przy moim użytkowaniu starcza na 2 dni więc tragedii nie ma. Natomiast jak ktoś dużo używa telefonu to raczej będzie go musiał ładować codziennie max co 1,5 dnia. Jedynie mam mieszane uczucia co do szkła hartowanego po jego naklejeniu na wszystkich brzegach (ok. 1mm) jest jak by powietrze tak jak by to szkło było za duże nie da rady docisnąć żeby wypchnąć powietrze. no i przez to że szkło na ulefone Paris jest zaokrąglone to szkło hartowane nie jest na całość od brzegu do brzegu tylko jak by na środku ekranu (po około 3mm z każdej strony), ale ważne że dotyk działa dobrze i ekran na pewno jest lepiej chroniony niż przy samej foli lub tylko szkle gorilagllas.

P.S. Nie żałuje zakupu i jak miał bym jeszcze raz podjąć decyzję o kupnie telefonu wybrał bym ponownie Ulefone Paris.
kiu86

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ulefone