• Reklama

Ulefone Paris i X dostaną Androida 6.0 w marcu 2016

dyskusja o Telefonach Ulefone be Pro, ulefone be X.

Re: Ulefone Paris i X dostaną Androida 6.0 w marcu 2016

Postprzez blue_voyager » poniedziałek, 2 maja 2016, 09:14

Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Reklama

Postprzez simon3223 » wtorek, 3 maja 2016, 11:28

Ale który jest lepszy po parametry mają podobne.
simon3223

Postprzez pawellabedz » wtorek, 3 maja 2016, 16:14

Masz youtuba masz możliwości stwierdzenia organoleptycznego :p
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez kiu86 » wtorek, 10 maja 2016, 11:22

Kolejny e-mail do Ulefone i kolejne obietnice, że niby najpóźniej do końca czerwca 216 r. będzie android 6 dla Ulefone Paris
kiu86

Postprzez spox5 » poniedziałek, 30 maja 2016, 13:33

spox5

Postprzez kiu86 » poniedziałek, 4 lipca 2016, 11:55

Jest już od jakiegoś czasu wersja beta android 6 dla telefonu Ulefon Paris więcej informacji można przeczytać na ich blogu.
http://blog.ulefone.com/ulefone-paris-m ... -download/
liczę że do końca lipca wydadzą wersję stabilną (nie testowałem wersji beta).
kiu86

Postprzez Ssns » poniedziałek, 4 lipca 2016, 20:57

Ciekawe kiedy dadza do vienna, zapowiadali do konca czerwca a ru lipiec, a na blogu tylko beta no i podniecanie sie 007 i futurem
Ssns

Postprzez kiu86 » wtorek, 12 lipca 2016, 07:25

Zainstalowałem wersję beta Androida 6 na Ulefone Paris. Sama instalacja przeprowadzona na windows 10 x64 bez najmniejszych problemów. System ma kilka niedoróbek ale ma też i plusy.
Zalety:
- minimalnie lepszy dźwięk zarówno podczas słuchania muzyki w słuchawkach bluetooth jak i ciut lepszy dźwięk rozmów,
- mam wrażenie że telefon działa płynniej, a dotyk reaguje lepiej,
- zero lagów i zawieszeń od kiedy użytkuję telefon,
- bardziej rozbudowana regulacja głośności (pogłaśniając lub ściszając telefon możemy wybrać szczegóły i ustawić różny poziom głośności dla dzwonka, multimediów czy alarmów bez wchodzenia w ustawienia dźwięków tylko "z poziomu ekranu głównego" - standardowa funkcja dla Androida 6,
- Kalibrator systemu UI możemy dostosować pasek powiadomień i szybkie ustawienia,
- działa etui z klapką z okienkiem (te co włącza zegarek po zamknięciu klapki itp.)
- dobrze działa wi-fi, bluetooth, transmisja danych, czujnik zbliżeniowy oraz automatyczna jasność ekranu.

Wady:
- nie działa podświetlenie "przycisków" pod ekranem,
- nie działająca lampka led przy powiadomieniach (e-maile, smsy czy nieodebrane połączenia) szkoda brakuje mi tego co dziwne przy 15% baterii jak włącza się tryb oszczędzania baterii lapka led o tym informuje :P
- po przejściu na Androida 6 nie udało mi się zrobić roota telefonu (na androidzie 5.1 nie było żadnych problemów)
- tracimy możliwość obsługi telefonu ruchem lub gestami (nie ma tej funkcji w ustawieniach) np. przełączanie zdjęć machnięciem reki nad czujnikiem zbliżeniowym, odebranie rozmowy po przyłożeniu telefonu do głowy itp. po prostu nie ma już tego w ustawieniach - nie korzystałem z tego, ale dla innych może to być wada.

niesprawdzone nowości:
- turbo pobieranie - aby szybciej pobrać plik 20mb lub większy telefon korzysta jednocześnie z wi-fi jak i transmisji danych

nie przetestowane rzeczy:
- GPS

Ogólnie jestem zadowolony z androida 6 jak tylko uda im się uruchomić diodę led powiadomień oraz umożliwią root telefonu będzie super. Mam nadzieje, że są już na krótkiej prostej i wydadzą zaraz w pełni sprawnego androida 6 na Ulefone Paris.

W razie pytań proszę pisać co jeszcze was interesuje a postaram się sprawdzić.
kiu86

Postprzez master2007 » wtorek, 12 lipca 2016, 08:31

kiu86 napisał(a):Zainstalowałem wersję beta Androida 6 na Ulefone Paris. Sama instalacja przeprowadzona na windows 10 x64 bez najmniejszych problemów. System ma kilka niedoróbek ale ma też i plusy.
Zalety:
- minimalnie lepszy dźwięk zarówno podczas słuchania muzyki w słuchawkach bluetooth jak i ciut lepszy dźwięk rozmów,
- mam wrażenie że telefon działa płynniej, a dotyk reaguje lepiej,
- zero lagów i zawieszeń od kiedy użytkuję telefon,
- bardziej rozbudowana regulacja głośności (pogłaśniając lub ściszając telefon możemy wybrać szczegóły i ustawić różny poziom głośności dla dzwonka, multimediów czy alarmów bez wchodzenia w ustawienia dźwięków tylko "z poziomu ekranu głównego" - standardowa funkcja dla Androida 6,
- Kalibrator systemu UI możemy dostosować pasek powiadomień i szybkie ustawienia,
- działa etui z klapką z okienkiem (te co włącza zegarek po zamknięciu klapki itp.)
- dobrze działa wi-fi, bluetooth, transmisja danych, czujnik zbliżeniowy oraz automatyczna jasność ekranu.

Wady:
- nie działa podświetlenie "przycisków" pod ekranem,
- nie działająca lampka led przy powiadomieniach (e-maile, smsy czy nieodebrane połączenia) szkoda brakuje mi tego co dziwne przy 15% baterii jak włącza się tryb oszczędzania baterii lapka led o tym informuje :P
- po przejściu na Androida 6 nie udało mi się zrobić roota telefonu (na androidzie 5.1 nie było żadnych problemów)
- tracimy możliwość obsługi telefonu ruchem lub gestami (nie ma tej funkcji w ustawieniach) np. przełączanie zdjęć machnięciem reki nad czujnikiem zbliżeniowym, odebranie rozmowy po przyłożeniu telefonu do głowy itp. po prostu nie ma już tego w ustawieniach - nie korzystałem z tego, ale dla innych może to być wada.

niesprawdzone nowości:
- turbo pobieranie - aby szybciej pobrać plik 20mb lub większy telefon korzysta jednocześnie z wi-fi jak i transmisji danych

nie przetestowane rzeczy:
- GPS

Ogólnie jestem zadowolony z androida 6 jak tylko uda im się uruchomić diodę led powiadomień oraz umożliwią root telefonu będzie super. Mam nadzieje, że są już na krótkiej prostej i wydadzą zaraz w pełni sprawnego androida 6 na Ulefone Paris.

W razie pytań proszę pisać co jeszcze was interesuje a postaram się sprawdzić.

A jak się ma aparat i jakość zdjęć w porównaniu do 5.1? Bo niestety aparat robi średnie zdjęcia na 5.1.
master2007

Pochwały: 1

Postprzez kiu86 » wtorek, 12 lipca 2016, 09:57

Dla mnie ulefone paris już na androidzie 5.1 robił fajne zdjęcia i filmiki (w porównaniu do starych telefonów eachine M1 czy Doogee X5 Pro) nie widzę różnicy w jakości zdjęć między Androidem 5.1 a 6. Do robienia zdjęć dziecku czy notatek w zupełności wystarczy. Moja stara cyfrówka robi gorsze zdjęcia niż telefon

P.S. nie wiem czy to w każdym androidzie czy tylko w tym na Ulefone Paris, ale zarówno na androidzie 5.1 i 6 antywirus kasperski znajduje w czystym systemie (świeżo wgranym system bez dodatkowych programów) coś szpiegującego i blokuje albo usuwa już nie pamiętam.
kiu86

Postprzez pawellabedz » wtorek, 12 lipca 2016, 15:50

Co wy ludzie macie z tym że aktualizacja nagle zrobi cuda z aparatem ? Otóż jak się wsadzi biedne soczewki i nawet da się magiczny cudowny soft to te zdjęcia nagle nie będą magiczne i cudowne będą normalne
pawellabedz
AKTYWNY

Postprzez kiu86 » środa, 17 sierpnia 2016, 08:09

No i niby jest od Wczoraj Android 6 na Ulefone Paris, ale mam wrażenie że nic nie poprawili w stosunku do wersji Beta. Zainstalowałem wczoraj na swój telefon Androida 6. Wszystko działa Płynnie fajnie tak jak w wersji beta jednak nadal nie działa dioda led powiadomień ani podświetlenie klawiszy. Mam wrażenie, że nie potrafią sobie z tym poradzić i olali sprawę i wydali tak jak mają. Trafiają się również nie przetłumaczone angielskie teksty np. podczas "czyszczenia" pamięci, zamykania programów. Tak po za tym wszystko działa. Dodali możliwość sterowania gestami (action) w becie tego nie było.
kiu86

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ulefone