• Reklama

Ulefone Metal

dyskusja o Telefonach Ulefone be Pro, ulefone be X.

Re: Ulefone Metal

Postprzez coobah » wtorek, 18 października 2016, 17:16

Hmmm. Radia FM nie odpalałem jeszcze, przyznaję.

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka
coobah

Pochwały: 6

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez Krzy$ » wtorek, 18 października 2016, 19:05

Po zrootowaniu i usunięciu 1 aplikacji systemowej z krzaczkami, telefon trzyma teraz 2 dni, i wreszcie zaczął wpadać w Deep Sleep.
Radio działa OK.
Krzy$
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez nxis » wtorek, 18 października 2016, 21:07

Przypadkowo trafiłem na ten telefon na Ali, prezentuje się nawet ciekawie. Nawet standardowa zawartość pudełka przyciąga. Jednak większość ofert na Ali to ok. 120 $, a przy tej cenie (a nawet trochę niższej) wybrałbym raczej Redmi 3s. Jakby Ulefone Metal kosztował poniżej 100 $ to bym nad nim pomyślał.
nxis

Postprzez _spyheart_ » wtorek, 18 października 2016, 22:18

Krzy$ napisał(a):Po zrootowaniu i usunięciu 1 aplikacji systemowej z krzaczkami, telefon trzyma teraz 2 dni, i wreszcie zaczął wpadać w Deep Sleep.
Radio działa OK.

Radio działa poprawnie łapie ok chodzi mi o głośność i stereo jest przytłumione jakość cicho i jakość tonów też słabo
Sprawdzałam na 2 telefonach nokia 610 i htc one s oba są znacznie lepsze . Jedyne co chcę przez to powiedzieć to, to że nie polecałabym tego telefonu dla osób ktore cenia sobie dobrą jakosc odtwarzania radia z muzyka avi ogi nie słuchałam podejrzewam ze bedzie lepiej . Podobnie jak w okitelu.
_spyheart_

Postprzez coobah » środa, 19 października 2016, 17:55

Krzy$ napisał(a):Po zrootowaniu i usunięciu 1 aplikacji systemowej z krzaczkami, telefon trzyma teraz 2 dni, i wreszcie zaczął wpadać w Deep Sleep.
Radio działa OK.

hmm.. Z tego co widzę to na needrom.com jest jakaś aktualizacja ROMu.
Na stronie producenta ostatni ROM jest z lipca :(.
Może warto zaryzykować z rootem i wywaleniem dziwnej apki o której piszesz...
Może żywotność baterii wtedy wzrośnie...
coobah

Postprzez Krzy$ » środa, 19 października 2016, 20:01

To jest nie oficjalny ROM, próbowałem wgrywać przez TWRP, i wywalało błąd, dałem spokój. Dograłem greenifi i zasypiają apki co brały prąd. 2 dni to spoko. Czekam na CM13, narazie wersja beta.
Roota robi się bardzo łatwo, i co mnie zaskoczyło, nie traci się danych.
Tym bardziej, że w 2 apkach jest malware, i nie każdy antywirus je wykrywa, na pewno DR.web.
AdupsFota.apk - looks like false positive
CallerIdSearch.apk - malware
Krzy$
AKTYWNY

Postprzez Krzy$ » czwartek, 20 października 2016, 10:42

Myślisz, że nie masz żadnych problemów, ponieważ trojan ma opóźnioną aktywacje. Gdzieś pomiędzy 50 a 60 włączaniu / wyłączaniu, po pierwszym włączeniu lub resecie fabrycznym. Dlatego trojany pojawiły się u mnie po kilku tygodniach. Ale mam już wszystkie usunięte. Niestety Chińczycy niczego się nie nauczyli, i ciągle pchają te badziewie. Podobno ostatnio też pojawiły się w telefonach LEECO.
Krzy$
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » czwartek, 20 października 2016, 14:28

Krzy$ napisał(a):Myślisz, że nie masz żadnych problemów, ponieważ trojan ma opóźnioną aktywacje. Gdzieś pomiędzy 50 a 60 włączaniu / wyłączaniu, po pierwszym włączeniu lub resecie fabrycznym. Dlatego trojany pojawiły się u mnie po kilku tygodniach. Ale mam już wszystkie usunięte. Niestety Chińczycy niczego się nie nauczyli, i ciągle pchają te badziewie. Podobno ostatnio też pojawiły się w telefonach LEECO.

Ale to przecież są dodatki od sprzedawców i twórców nieoficjalnych ROMów. Jeśli producent coś dodaje, to raczej nie będzie to tak łatwo wykrywalne, będzie bardziej subtelne i raczej szpiegowskie niż szkodliwe.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Krzy$ » czwartek, 20 października 2016, 15:14

Nie chce podawać listy malware, można sprawdzić, gdzie indziej. Wykrywane np. przez DR. WEBa. Jest to o tyle upierdliwe, że po deinstalacji, po resecie chcą się znów instalować. Dlatego potrzebny root, aby to usunąć na stałe. To akurat dodało Ulefone w oficjalnym sofcie. A ten soft drenował baterie.
Krzy$
AKTYWNY

Postprzez coobah » czwartek, 20 października 2016, 18:40

OK, decyzja zapadła: jutro powalczę z rootem, bo faktycznie na obecnym sofcie bateria ginie w oczach.
@Krzy$, którą apkę wywalić?
Masz jakieś dobre rady przed przystąpieniem do tej operacji?
coobah

Postprzez Krzy$ » czwartek, 20 października 2016, 18:53

Zrób roota, wgraj dr WEBa, on przeskanuje i usunie zainfekowane. Najgorzej będzie z SearchIDdialer. trzeba wyłączyć z poziomu aplikacji i usunąć (inaczej się nie da), telefon zacznie krzyczeć, wyłączyć telefon trzeba dłużej przytrzymać przycisk power. Zobaczyć jakie apki jeszcze zostały, np. apka do czyszczenia pamięci, lock ekranu, jedna na pewno ma krzaczki to na 100% do usunięcia. A wgrać jeszcze można apke do czyszczenia aplikacji systemowych (odinstaluj aplikacje systemowe kosz na czerwonym tle). I masz czysty telefon, który automatycznie trzyma dłużej.
Krzy$
AKTYWNY

Postprzez Krzy$ » piątek, 21 października 2016, 08:37

Po tych zabiegach, w nocy zeszło 5% baterii. wiec warto to zrobić. Po 24 godzinach, bateria szacuje jeszcze 3 dni pracy.
Krzy$
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ulefone