• Reklama

Ulefone Metal

dyskusja o Telefonach Ulefone, opinie, problemy. pomoc, wsparcie.

Re: Ulefone Metal

Postprzez Krzy$ » 15 wrz 2016, o 07:54

safian napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Safian - jako posiadacz możesz odnieść się do tego?
Jak w tym telefonie z głośnością dzwonków telefonicznych i jaka jest głośność i jakość dźwięku słuchawki telefonicznej?
Dioda LED mocno świeci, czy tak marnie jak w większości chińczyków? Jaka jest szerokość obiektywów w aparacie przednim i tylnym? Wąskie kąty czy szerokie?[/quote]
Dzwonki w miarę ok, jakość rozmów bardzo dobra. Zdecydowanie lepiej jak w Samsungu S4mini. Czysto i wyraźnie. Dioda świeci, na pewno nie gorzej, jak samsungu S4mini. Kątów nie sprawdzałem.
Krzy$
AKTYWNY

Pochwały: 4

Reklama

Postprzez safian » 16 wrz 2016, o 02:43

kibiklops napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Głośność dzwonków - nie wiem, nie korzystam, nie sprawdzałem. Budzik potrafi porządnie obudzić :p
Rozmowy - jakość jest b. dobra, głośność również.
Dioda LED - przeciętna, według mnie światło jest dość rozproszone, więc raczej na małe odległości sprawdzi się dobrze
Szerokości obiektywów - nie wiem, nie mierzyłem.
safian

Pochwały: 3

Postprzez safian » 26 wrz 2016, o 15:24

Udało się komuś wgrać Xposed na Ulefone Metal?
Próbowałem wgrać przez recovery i po wgraniu niestety telefon zawiesza się przy bootowaniu wyświetlając logo Ulefone. Oczywiście po usunięciu Xposed telefon działa normalnie.

Swoją drogą ciekawa sprawa, bo telefon zawiesza się jeszcze przed odszyfrowaniem pamięci urządzenia :)
safian

Pochwały: 3

Postprzez Krzy$ » 26 wrz 2016, o 15:58

Wygląda na to że nie działa, jeszcze.
Krzy$
AKTYWNY

Postprzez _spyheart_ » 14 paź 2016, o 17:16

Wiec tak mam ulephone metal co mogę powiedzieć w porównaniu do oukitela 4000 pro
Ma lepszy aparat dioda led swieci jaśniej, jakość zdjęć lepsza ten sam interface co w oukitel.
Jakość wykonania bez porównania na plus dla ulephone metal metal
Gniazdo portu usb b stabilne i na dole(rozwiązanie stare ale jare i dobrze)
Tacka sim ładnie pracuje jak w ipadzie delikatny uskok u się wyjmuje bez problemu trzeba dość precyzyjnie operować bo siedzi dosyć pewnie
W oukitelu porty kart sim ułożenie to jakaś porażka wkurzałam się ilekroć chciałam kartę zmienić .
Praca na andriodzie 6 przyjemna i intuicyjna.
Spasowanie idealne naprawdę miło popatrzeć.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
_spyheart_

Postprzez tpawel » 14 paź 2016, o 17:48

Jak bateria i zasięg?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 60

Postprzez _spyheart_ » 14 paź 2016, o 18:40

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zasięg hm wiesz to wawa wiec trudno coś powiedzieć nigdzie nie ucieka i nie gubi
Bateria nie powala przy silnym grzebaniu wifi i szukaniu ustawianiu 40 procent prawie zeszło, ale dziś mial dopiero pełne ładowanie wiec powiem więcej za 2 dni. Teraz ma 65 procent odłączony od ładowania ok 7 rano gadanie mniej zabaw.

Oczywiście ustawienie lte niby proste i loguje się w sieć plusa 4 g ale i tak pokazuje 3 g. więc jeszcze musze ustawienia pomęczyć bo jestem w zasiegu 4g. Przechodze z każdym telefonem z Chin tę batalie więc i tu się nie poddam. Karta micro sim wiec nie sadze bybyła za stara na lte jeszcze mogę to zobaczyć z kartą inną w innej sieci.

Jedno co mnie dziwi i irytuje czemu telefony z tej półki cenowej nie maja podświetlanych klawiszy androida? No to jest strzał w kolano.

Zauważyłam ze telefon przy tym wczorajszym grzebaniu trochę się zgrzał ale w mojej ocenie nie jest to niepokojące ani przeszkadzające.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
_spyheart_

Postprzez tpawel » 14 paź 2016, o 19:25

Pp tych 5-10 ladowaniach można powoli coś powiedzieć o baterii, wcześniej nie ma sensu. Podświetlane przyciski- też się zdziwilem że redmi 3 nie ma, teraz mam w mi4 i nie zwracam na nie uwagi. Kwestia przyzwyczajenia. No z plusem zawsze problemy z apn. W Wawie na 100% jest LTE800 i 1800, a i w paru miejscach 2600, więc powinieneś łapać

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 60

Postprzez Krzy$ » 16 paź 2016, o 15:40

Dziś zrobiłem roota, wgrałem SuperSu i TWRP, o dziwo dane pozostały. Czekam na CM13, już pojawiła się wersja testowa na ruskich forach.
Przy rocie mogłem wgrać apke do usunięcia aplikacji systemową, znalazł 1 z chińskimi krzaczkami. Po restarcie zawsze proponował wgranie jakiegoś badziewia (lock securite i cleaner).
Mam dziwny objaw, nie mogę uśpić telefonu, zawsze pokazuje 60% użycia procesora, na prędkości 1040Mhz.
https://github.com/Lucky76/android_device_ulefone_metal (CM13)
Krzy$
AKTYWNY

Postprzez coobah » 17 paź 2016, o 23:32

Od około 2 tygodni użytkuję ten telefon.
Bardzo porządnie wykonany, nie wiesza się, śmiga płynnie. Jestem bardzo zadowolony :)
coobah

Pochwały: 6
Ostrzeżenia: 1

Postprzez coobah » 18 paź 2016, o 16:54

Ulefone Metal przychodzi do nas w stylowym, czarnym pudełku:

Obrazek

Obrazek

Ładowarka i kabel w kolorze białym. Jak widać ładowarka nie poraża prądem ładowania :)

Obrazek

Telefon i dedykowane etui prezentują się niezwykle schludnie i na prawdę cieszą oko:

Obrazek

Wewnętrzna strona etui swoją strukturą przypomina zamsz. Dzięki czemu delikatnie styka się z ekranem zapobiegając przypadkowym zarysowaniom.

Obrazek

Muszę przyznać, że jakość dołączonego etui, w moich oczach, nie pozostawia nic do życzenia. Fajna faktura zapewniająca dobry chwyt telefonu, świetne spasowanie uchwytów do smartfona, idealnie osadzone i wykończone otwory "techniczne".

Obrazek

Obrazek

Ekran charakteryzuje się dobrą jakością wyświetlanego obrazu, kolory są naturalne a reakcja na dotyk bardzo dobra.

Obrazek

Na plecach telefonu poza aparatem i diodą LED znajdziemy czytnik linii papilarnych.
Przyznam, że to mój pierwszy telefon z takim czytnikiem, ale działa zaskakująco sprawnie i bez problemu odblokowywał telefon po wykryciu mojego palucha :)

Obrazek

Miłym zaskoczeniem są "wąsy" przy głośniku. Dzięki nim po położeniu telefonu (bez etui) na płaskiej powierzchni, nic nie tracimy z głośności wydobywających się z niego dźwięków:

Obrazek

Poniżej kilka zrzutów z programu Aida64:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W testach Antutu uzyskał wynik 37057 pkt

Obrazek

Ja zobaczycie na poniższym zdjęciu Ulefone Metal nie ma problemów łapaniem fixa GPS. Zdjęcia wykonane w domu.

Obrazek

Poza GPS możemy także wykryć rosyjski sytem GLONASS:

Obrazek

Z telefonem jako nawigacją GPS przejechałem ostatnio około 1500 km i nie pamiętam, aby coś się zwiesił, lub prowadził obok drogi zamiast po niej :)

Co dla mnie ważne:

Telefon ze sklepu Gearbest otrzymujemy z czystym Androidem. Nie ma krzaczkowych apek, które należy po starcie wyrzucić.
Ja swojego do tej pory nie zrootowałem, bo nie widzę takiej potrzeby :)

Aktualnie telefon ten można kupić za niecałe 113 USD:

ULEFONE METAL

A jest to według mnie bardzo dobra cena jak za sprzęt jaki za nią otrzymujemy. Dodajmy do tego opcję GA i wychodzi jeszcze taniej :)
W zestawie było jeszcze szkło. O, takie:

Obrazek

Ale jako, że nie udało mi się go idealnie wkleić postanowiłem je wywalić i nosić telefon w etui :)
Co ważne, szkło było faktycznie twarde, bo skoro klej był już zużyty i zanieczyszczony podczas mojego montażu, to postanowiłem je "zbić". Konkretnie się wygięło zanim zupełnie pękło. Dobry towar :)

NA PLUS:
- etui,
- jakość obudowy,
- jakość ekranu,
- brak zwiech systemu,
- 3 GB RAM i 16 GB ROM

NA MINUS:
- czas pracy na jednym ładowaniu - u mnie około 1 doby, ale może dlatego, że sporo się nim bawię :)

Specyfikacja zapożyczona ze strony producenta:

Brand ulefone
Model metal
Color Black / Space Grey / Silver White
Dimensions 143 x 71 x 9.35mm
Weight 155g (with battery)
Operating system Pre-install Android6.0
Touch ID Unlock in 0.1-0.5s, Press touch ID
CPU 64Bit MTK MT6753 processor Octa-core 1.3GHz CPU
GPU ARM Mali -T720 GPU
RAM 3GB LPDDR3 RAM
ROM 16G(Micro SD card Up to 128GB)
Battery SONY 3050mAh Li-Polymer Battery
Standby Time 320 Hours
SAR.Max 0.281 W/kg(10g) for Head and 0.573 W/kg(10g) for Body
Display
Size 5.0 inch
Resolution HD 720*1280 pixels
Material Corning® Gorilla® Glass 3
Cameras
Rear camera Sony IMX149 8MP(Interpolated to 13MP)
Front camera 2.0MP(Interpolated to 5MP)
Video 1080P
Connection
Network GSM: 850/900/1800/1900 (band5,band8,band3,band2)
WCDMA: 900/2100 (band8,band1)
FDD-LTE: 800/900/1800/2100/2600 (band20,band8,band3,band1,band7) TDD-LTE: 2300(Band40)
SIM Dual sim dual standby, Micro SIM and Nano SIM
Both SIM slots are compatible with 4G, respectively. When they work at the same time, only one of them can receive LTE service and the other GSM. You can choose in settings which one for 4G.
WiFi WiFi802.11 b/g/n/, Wi-Fi 2.4GHz
Bluetooth Bluetooth 4.0
Positioning GPS, BDS, GLONASS, Compass
Sensors Hall Effect Sensor, Gravity Sensor, Ambient Light Sensor, Touch Sensor
Functions FM, OTG
In the box
Metal Phone x 1
Charger x 1
USB Cable x 1
Multiple Languages Manual x 1
SIM Tray Picker x 1

Polecam zarówno telefon, a także sklep Gearbest.com, który ponownie stanął na wysokości zadania i zrealizował zamówienie bez problemu :)
coobah

Pochwały: 6
Ostrzeżenia: 1

Postprzez tomikitwo » 18 paź 2016, o 17:04

Ten Metal to jest następca Paris? Jeśli tak to wg mnie krok wstecz jeśli chodzi o wygląd urządzenia. Paris był bardzo ładny, a ten mi się nie podoba.
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ulefone