• Reklama

UC i podróbki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

UC i podróbki

Postprzez szkot80 » środa, 10 lipca 2013, 20:46

Witam wszystkich !

Wiem że były już podobne tematy.

W wielu tematach użytkownicy z czasem zaczęli się kłócić itp. toteż chciał bym od początku do końca dowiedzieć się jak to jest ze znakami towarowymi.

Powiedzmy że zamówił bym buty podróbki nie ważne czy to conversy czy nike czy inne cudo.
Jeżeli przyszło by pismo jakiekolwiek z UC to od razu nie przyznawać się do przesyłki ?
Jeżeli już taka sytuacja miała by miejsce, to warto dalej zamawiać na siebie takie coś? Oczywiście wiem że w przypadku gdy nie przyznaję się do przesyłki , tracę pieniądze , towar itp. tylko bezpieczne jest ponowne zamawianie czegoś? Wiadomo że zamawiał bym po 1 sztuce danego towaru tylko nie wiem jak ewentualnie reagować na list z UC....

Jeśli miał ktoś może podobne problemy, lub zna podobną sytuację z życia , proszę dajcie znać.

Pozdrawiam !
szkot80

Reklama

Postprzez existe » środa, 10 lipca 2013, 21:45

existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez szkot80 » środa, 10 lipca 2013, 21:54

Ok ok to widziałem ale jak sprawa ma się gdy już urząd zatrzyma paczkę, ja się nie przyznam a oni odeślą. Jak to się ma do następnych przesyłek które mogą do mnie przyjść ? Większe prawdopodobieństwo sprawdzenia ? Jakiś zarzut postawiony mi ponieważ sytuacja się powtórzyła ? W sumie to wygląda tak że wszystko może dalej się kręcić ewentualnie raz na jakiś czas mała strata z powodu wykrycia podróbki. Trochę zbyt pięknie by było chyba .
szkot80

Postprzez peekay » środa, 10 lipca 2013, 23:19

@szkot80
Prawdopodobieństwo zatrzymania paczki przez UC jest zawsze takie samo (~10% standardową pocztą/~90% kurierem). Jeśli zatrzymają paczkę z podróbką to jest szansa, że mają jakąś bazę takich osób (ale 100% pewności nie mam) i wtedy jeśli przyjdzie ponownie paczka z podróbką prawdopodobieństwo, że się przyczepią jest większe...
Ale jeśli byś szedł w zaparte, że nie zamawiałeś tego, albo, że jest jakaś pomyłka to ciężko jest udowodnić prokuraturze, że paczkę zamawiałeś bo musieliby mieć Twoje zamówienie z aliexpress (tylko niby skąd? przecież nie znają Twojego nicku i nie wiedzą, że właśnie tam coś kupiłeś).
Poza tym to jest dla nich nieopłacalne bo z tego, co pamiętam kara za podrobiony produkt to trzykrotność jego wartości. Gorzej, jeśli firma produkująca dany produkt będzie chciała wytoczyć sprawę za naruszenie ich znaku firmowego. Wtedy koszty mogą być o wiele większe. Ale myślę, że i tu się raczej im nie opłaca bawić w sprawy sądowe z każdym, kto kupuje chociaż jeden podrobiony produkt bo wyszliby na tym jak Zabłocki na mydle. Nie strzela się z armaty do gołębi.
Rok temu zostałem wezwany na komisariat w sprawie rozpowszechniania cudzej własności intelektualnej (na chomikuj.pl). Powiedzieli mi, że plik został wrzucony z mojego IP a ja im na to, że nie wiem co to chomikuj.pl, że konto nie należy do mnie i że mam niezabezpieczony hasłem internet więc każdy mógł to wrzucić. I do tej pory nic się nie czepiali. Muszą mieć mocniejsze dowody, niż Twoje imię i nazwisko na paczce, żeby Cię oskarżyć. Na tak małą skalę wątpię, żeby latali po bankach i sprawdzali na co wydawałeś pieniądze z karty itp. więc wyluzuj. Pamiętaj tylko o 3 rzeczach:
1. Nie kupuj często i w hurtowych ilościach
2. Zamawiaj paczki zwykłą pocztą pojedyńczo
2. Jak Cię złapią za rękę, mów, że nie Twoja 8-)
peekay

Postprzez szkot80 » środa, 10 lipca 2013, 23:40

Właśnie, myślałem o tych 3 zasadach także myślę że prawdopodobieństwo złapania będzie minimalne. Nawet gdyby to ewentualne nie przyznanie się i strata trochę ponad 100 zł to nie taki majątek.

Często coś zamawiacie ? Ciekawi mnie tylko czy ktoś miał taki problem z UC i po prostu powiedział ze to pomyłka. Jeszcze nigdzie nie widziałem żeby ktoś po prostu opisał własną sytuacje.

A jeszcze mam takie pytanie. Powiedzmy że na aliexpress mam konto założone na osobę Xxx Xxx. Kupując przedmiot jest tam jakiś formularz na jaki adres i na kogo można wysłać. Np. przesłać coś na osobę Yyy Yyy?
szkot80

Postprzez ebola1972 » czwartek, 11 lipca 2013, 00:20

fajna ta historia z kontem na chomiku, taka optymistyczna :mrgreen:

adres do wysyłki możesz podać dowolny
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez peekay » czwartek, 11 lipca 2013, 00:26

szkot80 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak kupisz jakiś przedmiot wyskakuje Ci opcja potwierdzenia danych osobowych i adresu, pod który ma zostać wyslana przesyłka. Możesz zaznaczyć swoje osobiste dane, które podawaleś przy rejestracji albo wpisać dane osoby yyy, zzz czy innej litery któregokolwiek ze znanych światu alfabetów. Pośrednicy np. na allegro używają tej opcji, żeby Chińczycy nie wysyłali paczki do nich tylko od razu do ich klienta.

[ Dodano: 2013-07-11, 01:00 ]
ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No nie wiem, czy taka fajna. Pierwsze wezwanie dostałem 23.12, drugie 27.12 a trzecie 5.01. Święta spędzałem poza domem, więc możesz sobie dopowiedzieć, jakie święta miałem. Konto nie należało do mnie...tylko do mojej dziewczyny, która mieszka ze mną. Ja na swoim koncie miałem dużo więcej książek itp tylko, że anglojęzycznych. Moja dziewczyna wrzuciła jakąś polską książkę a polskie wydawnictwo zaczęło ścigać na chomiku tych, którzy tą książkę mieli. Oczywiście konto zostało skasowane a dowodów na to, że to ja coś wrzucałem nie mieli. Mam 4 znajomych prawników i każdy z nich powiedział, że nie można nikomu udowodnić, że siedział przed kompem i wrzucał cos na chomika więc sprawę umorzyli. Tak samo jest z podróbkami z aliexpress. Musieliby mieć dowód, że ktoś siedział przed kompem i że fizycznie to dana osoba zamawiała coś podrabianego. nikt się w to nie będzie bawił bo to zbyt dużo kosztuje w porownaniu z ewentualną karą (no chyba, że sąd chce, zeby sprawiedliwości stało się zadość). Jeśli ktoś jest hurtownikiem to juz co innego bo im większa wartość tym więcej skarb państwa może zyskać. Czy ktoś z Was ścigałby kogoś wydając po drodze tysiące złotych z kieszeni podatników, żeby złapać zlodzieja, który ukradł lizaka o wartości 50 groszy?
Na koniec przestroga. Jest takie stare mądre polskie przysłowie: "Dajcie mi człowieka a ja znajdę na niego paragraf". Czasem jak się jakiś sq***l formalista znajdzie to może się czepnąć i ścigać i zwykłego Kowalskiego więc należy się zastanowić, czy warto łasić się na parę butów ze znanym logo.
peekay

Postprzez szkot80 » sobota, 13 lipca 2013, 02:00

Chciałbym tylko wiedzieć czy ktoś miał taką sytuację że zamówił coś podrobionego i po prostu nie przyznał się do przesyłki i było wszystko ok oprócz straty pieniędzy. Z tego co wiem to gdy zostanie wykryta podróbka w czasie ekspertyzy to od razu dane trafiają do prawnika odpowiedniej firmy itp. Nie pytam po to by sprowadzać zaraz całe kontenery i sprzedawać. Wszystko dla własnego użytku, bo czasem nie warto przepłacać.
szkot80

Postprzez blackboxx » niedziela, 14 lipca 2013, 17:59

Dodam, że nie zawsze nawet traci się pieniądze. Kilka razy zamawiając buty itp. pisałem ze sprzedawcą, opisując sytuacje z UC w PL i kilku twierdziło, że jeśli będzie taka sytuacja i paczka wróci do niego to za darmo albo za drobną opłatą na pocztę wyśle mi tą paczkę jeszcze raz na inny adres.
blackboxx

Postprzez kojot » niedziela, 14 lipca 2013, 18:23

miałes taką sytuację, czy to tylko gdybanie?
kojot
AKTYWNY

Postprzez evenement9 » poniedziałek, 15 lipca 2013, 23:09

Znalezione w Angorze z 14 kwietnia 2013 str 37. :

Z jakimi konsekwencjami prawnymi mogę się liczyć, kupując świadomie produkt podróbkę ( torebkę znanej zagranicznej marki) ?

Jeśli kupuje Panie ten produkt dla siebie (nie w celu dalszej odsprzedaży), to z żadnymi. .
W uchwale z 30.06.2008 roku w składzie siedmiu sędziów (sygn. I KZP 8/08/, opubl. w OSNKW 2008/7/52), Sąd Najwyższy "zachowanie nie będące < wprowadzeniem do obrotu > w rozumieniu art. 305 ust. 1 ustawy z dnia 30.06.2000 r. - Prawo własności przemysłowej (...), a polegające na udziale w dalszym obrocie towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi , nie stanowi występku określonego w art. 291 Kodeksu karnego ani w art. 292 kodeksu karnego, wobec niewypełnienia znamienia < rzecz uzyskana za pomocą czynu zabronionego > . " Karany jest handel podróbkami, a nie ich nabywanie przez konsumentów.

Państwo w państwie....
evenement9

Postprzez ebola1972 » poniedziałek, 15 lipca 2013, 23:32

chętnie opylę tym siedmiu sędziom z 7zł ( nie za tanio :roll: ???) kopię swojego windowsa 7, rozumiem, że ja będę siedmiokrotnie ukarany a oni mogą używać systemu do woli :mrgreen:
Potem kupie 1000 par chińskich air maxów na użytek własny :mrgreen: a co , samochodem nie jeżdzę, dużo chodzę :mrgreen:
Oddam za darmo ( tylko koszt wysyłki 200zł) zainteresowanym air maxy, kupię na użytek własny lewe prawo jazdy. Zatankuję na własny użytek olej opalowy i pojadę prosto na kurs dla sędziów :mrgreen:
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI