• Reklama

[aliexpress] UC i markowe rzeczy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] UC i markowe rzeczy

Postprzez jur.gag » 14 cze 2013, o 01:05

Witam,
czy ktoś może sprecyzować co zrobić jeżeli UC sprawdzi paczkę tam będą znaki towarowe zakazane no na odzieży?
powiedzmy 2-5 sztuk.
Czy można się rzec paczki?
Tak wywnioskowałem po wpisach paru użytkowników.
Jedyna konsekewencja to strata towaru i kasy.

Natomiast natknałem się na sytuację w ktorej paczka zostala zatrzymana 1maja a 22 przyszło powiadomienie od reprezentanta firmy X za 5 sztuk jakiś drogich oprawek.
I oferuje takie-i-takie wyjście z sytuacji. Zniszczenie i wyplate ok.2000zł.

I co grozi w tej sytuacji za wysłanie wiadomości że to nie moja paczka.
Mogą otworzyć śledztwo i wyśledzić co kupiłes wcześniej np na AlliExp ??

Pozdrawiam
jur.gag

Reklama

Postprzez blackboxx » 14 cze 2013, o 09:33

Też badałem ten temat. Po prostu w takiej sytuacji najlepiej zadzwonić lub napisać list, że paczka nie jest Twoja, nie chcesz jej i niech odeślą.
Co do opisanej przez Ciebie sytuacji, ktoś musiał przeoczyć list z UC, w Polsce jest źle, ale nie aż tak.
Co do otwierania śledztwa, pracochłonne i kosztowne na pewno. Dlatego raczej wątpię, żeby ktoś się w to bawił dla 5 rzeczy.
blackboxx

Postprzez szwedamar » 14 cze 2013, o 12:55

A zamawiał ostatnio ktoś AirMaxy? BO sobie buty zamówiłem, a teraz możę się okazać, że ich nie dostanę. Jeżeli ta paczka zostanie odesłana przez UC to potem mogę liczyć na jakiś zwrot kasy z Ali?
szwedamar

Postprzez blackboxx » 14 cze 2013, o 13:05

Ostatnio zamawiałem 2 pary air maxów i 1 pare NewBalance. Bezproblemowo. Nikłe szanse żeby paczka została zatrzymana w UC, musiałbyś zamówić dwie lub więcej par.
A tak przyszłościowo to gdyby zaistniała taka sytuacja to na zwrot chyba nie ma co liczyć, niektórzy sprzedawcy nawet w ofertach piszą, że nie odpowiadają za opłaty nałożone przez urzędy i zatrzymania paczek. Chociaż myślę, że to kwestia dogadania się z chińczykiem, przelania mu kilku $ na koszty ponownej wysyłki.
blackboxx

Postprzez jur.gag » 14 cze 2013, o 13:17

Z butami jest trochę trudniej bo to jednak wymiar większy i coś twardszego.
Zresztą buty- chyba bym nie chciał. Jeszcze się rozlecą:)
No ale nie zbaczajmy z głównego tematu....
Może jakiś weteran sie znajdzie.
jur.gag

Postprzez szwedamar » 14 cze 2013, o 14:43

No ale w sytuacji, gdy na aukcji na butach nie ma oryginalnego logo? Przecież mogłem zamówić tylko takie podobne. Bo w razie czego wolałbym zapłacić tam jakieś podatki niż stracić wszystko.
szwedamar

Postprzez jur.gag » 14 cze 2013, o 15:07

I tak to nie ma znaczenie bo ty odpowiadasz za towar.
Co tam na aukcji cos było czy nie.

blackboxx

a odesłanie na czyj kosz jest w razie nie przyznania się do paczki?
Albo niszczenie paczki.
jur.gag

Postprzez adamfon » 14 cze 2013, o 15:26

A ja z ciekawosci sie spytam. Jakie wymiary w przyblizeniu ma paczka, np. z Airmaxami? Jest jakies wielkie to pudlo czy pakuja je jakos ciasno?
adamfon
AKTYWNY

Postprzez szwedamar » 14 cze 2013, o 15:39

W sumie moim znajomi też zamawiali dlatego i ja się skusiłem. Nigdy dotychczas problemów nie było ;p
szwedamar

Postprzez carlos_69 » 14 cze 2013, o 15:43

adamfon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na każdej aukcji, przed komentarzami masz podane dokładne wymiary paczki.
carlos_69

Pochwały: 1

Postprzez adamfon » 14 cze 2013, o 16:59

Dobrze wiem, że są tam podane wymiary, ale sam z doświadczenia wiem, że nieraz różnią się one od tego co jest tam wpisane dlatego postanowiłem zapytać. Czas wysyłki też jest podawany, a nie zawsze się sprawdza.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez mlb » 14 cze 2013, o 20:54

szwedamar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

UC raczej najpierw bedzie chcial wyjasnienia od Ciebie , czyli dokument potwierdzajacy platnosc. Nalozy vat i koniec . Jak zaplacisz to dostaniesz towar, jak nie to male szanse na odzyskanie kasy .
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI