• Reklama

[aliexpress] UC i markowe rzeczy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez szwedamar » piątek, 14 czerwca 2013, 23:29

Aha, a w jakich przypadku zazwyczaj otwierają paczki? Tak się zajarałem tymi zakupami trochę, ale teraz mam trochę stresu ;p
szwedamar

Reklama

Postprzez blackboxx » piątek, 14 czerwca 2013, 23:50

Wszystkie buty jakie zamawiałem były w kartonie takim jak oryginalne. Więc paczka jest dość duża tylko że zwykle przychodzi z zaokrąglonymi rogami od przerzucania na lotnisku i w samolocie ;).

Miałem to samo przed zamówieniem pierwszej pary, jak zobaczyłem tracking, że odebrane w Warszawie to srałem ze strachu przed UC. Popatrz sobie na 17track statystyki ile paczek w miesiącu wlatuje do PL, myślisz, że mają czas wszystkie paczki sprawdzać? Poza tym jak otworzą, to sami sobie problemu i roboty dają ;p myślę, że łapią się tylko dużych przesyłek (naprawdę dużych) lub jeśli zawartość naprawdę wydaje się mocno podejrzana.

A co do kosztów odesłania. Ty nie ponosisz, bo to przecież nie Twoja paczka ;).
blackboxx

Postprzez pająk38 » sobota, 15 czerwca 2013, 00:10

Gdzieś był temat podobny na forum , i było że w UC paczki przechodzą przez rentgen ,
no i celnik widzi co jest w środku ale czy to prawda to nie wiem.
Jak widzi jedną parę butów czy koszulkę , to sobie nawet głowy nie zawraca.
Duże paczki przyciągają uwagę jak zamówisz 10 par butów to na pewno otworzą .
pająk38

Postprzez mlb » sobota, 15 czerwca 2013, 00:10

blackboxx, zgadzam sie z wiekszoscia, ale ryzyko jest. Sa paczki zatrzymywane i wiem o tym ;-) Nie moge pisac o tym tutaj .
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez szwedamar » sobota, 15 czerwca 2013, 00:12

No mam nadzieję, że będzie ok bo już się nad zegarkiem też zastanawiałem heh;p Wiadomo, że handlować podróbkami nie można ale jak to tylko na mój użytek?

I takie pytanie czysto teoretyczne, bo na Ali po iluś tam dniach mogę kliknąć, że nie otrzymałem paczki i full refund jest, ale w przypadku nie odebrania paczki na pewno na paczce znajduję się taka informacja nie?
szwedamar

Postprzez mlb » sobota, 15 czerwca 2013, 00:14

W przypadku nie odebrania paczki zapomnij o zwrocie kasy .
mlb
AKTYWNY

Postprzez szwedamar » sobota, 15 czerwca 2013, 00:17

No to rozumiem, spoko. Tylko w momencie jak by się już do mnie UC odezwał to jak powiem, że to nie ja zamawiałem i, że pomyłka to teoretycznie powinni odpuścić tak?
szwedamar

Postprzez mlb » sobota, 15 czerwca 2013, 00:27

Tak , odpuszcza..ale nie otrzymasz zwrotu kasy z Ali , wiece bedzie w plecy przykladowo 150-200 za buty bo nie wiem co tam zamawiales .
mlb
AKTYWNY

Postprzez szwedamar » sobota, 15 czerwca 2013, 00:43

No rozumiem. Bo w sumie to, że bym miał zapłacić VAt i cło nie jest równoznacze z tym, że mnie oskarżą o handel podróbkami tak ;p
szwedamar

Postprzez blackboxx » sobota, 15 czerwca 2013, 10:05

Na pocieszenie mogę dodać, że pisałem do kilkunastu sprzedawców butów z pytaniem czy zdarzyła się sytuacja, że paczka wysłana pod PL wróciła, odpisywali, że nie. Pytałem, też czy w razie takiego przypadku byli by w stanie wysłać paczkę raz jeszcze na inny adres i chyba tylko jeden napisał, że nie bo to nie jego sprawa.
blackboxx

Postprzez sh9 » sobota, 15 czerwca 2013, 13:46

pająk38 napisał(a):Gdzieś był temat podobny na forum , i było że w UC paczki przechodzą przez rentgen ,
no i celnik widzi co jest w środku ale czy to prawda to nie wiem.
Jak widzi jedną parę butów czy koszulkę , to sobie nawet głowy nie zawraca.
Duże paczki przyciągają uwagę jak zamówisz 10 par butów to na pewno otworzą .

Masz rację, paczki po przylocie do PL przechodzą przez rentgen i nie po to zeby łapać podróbki z jedną parą butów , tylko po to żeby uniknąć przemytu mn. narkotyków czy broni.

Zastanawiam się czego wy tam tak panikujecie, co to takiego strasznego, na luzie, bez paniki moi drodzy, nikt nie bedzie zawracał sobie gitary małymi paczkami, jak bedziecie brali paletami to można się bać a tak to wyluzujcie. No tak 10 par butów to już może byc kontrola i vat.

A po za tym oni przerzucają paczki jak leci i to jeżeli chcesz na firme i mieć ovatowane to jest to w twoim interesie po otrzymaniu paczki, gonisz do urzędu, agencji celnej i sporządza się odpowiednie dokumenty, o tyle co , tak więc luzik panowie ;-)
sh9

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI