• Reklama

Ubezpieczenie od VAT w chińskich sklepach Pytania i problemy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Ubezpieczenie od VAT w chińskich sklepach Pytania i problemy

Postprzez kemotsilf » 26 sie 2015, o 10:51

Panowie i Panie ale numer, wykupiłem w LITB ubezpieczenie od VAT na Doogee Valencia2 Pro, telefon został zatrzymany w UC i nałożyli na niego podatek VAT. Przesłałem wszystkie dokumenty potwierdzające zapłatę podatku a LITB odpisał, że nie zwróci bo wysyłka była z magazynu w Europie, miał ktoś tak, co można z tym zrobić??

"
Informujemy, że wszystkie produkty wysyłane z naszego europejskiego magazynu pochodzą oryginalnie z Chin i zostały one obłożone cłem i podakiem VAT. Z tego też względu do wartości tego zamówienia została doliczona opłata za podatek VAT.

Chcąc zapewnić naszym klientom jak najprzyjemniejsze zakupy, do Twojego zamówienia doliczyliśmy wartość VAT w wysokości jedynie 5% wartości zamówienia. Wartość ta jest znacznie niższa od stawki VAT obowiązującej w Twoim kraju. Z tego też względu doliczona opłata VAT nie podlega refundacji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, sugerujemy Ci skontaktowanie się z lokalnym urzędem celnym.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie i współpracę..
"

Napisałem do UC w tej sprawie i dostałem odpowiedź
"
Owszem towar wysłany był z Holandii , ale jest pochodzenia chińskiego i został do nas przekazany do odprawy celnej z informacją cyt.
„ Towary niespełniające warunków ustanowionych w art. 9 i 10 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Gospodarczą „
dlatego wszystko jest zgodne z przepisami .

Komisarz Celny
Krystyna Mielnicka
"

przesłałem informację z UC do LITB i teraz czekam na odpwoeidź:/

https://www.lightinthebox.com/download/ ... aa6adde20a
https://www.lightinthebox.com/download/ ... 83992e72e9

Ktoś się spotkał z czymś takim coś mogę jeszcze zrobić??
kemotsilf

Telefon:: Lenovo

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez ar2rc » 26 sie 2015, o 11:05

I skończyło się kupowanie z magazynów europejskich...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
ar2rc
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Postprzez Flyagaric » 26 sie 2015, o 11:21

Ja pierdykam - nie ogarniam tego. Kupujesz coś w Holandii, a okazuje się, że tak jakbyś kupował z Chin?
Niech ci więc LITB przyśle odpowiedni rachunek poświadczający, że VAT został już opłacony - wtedy będziesz miał czarno na białym, ze zapłaciłeś i UC nie może pobrać opłaty drugi raz. Nie wiem o co biega.
Może Holandia była tylko stacją przesyłową do dalszej podróży? Swoją drogą, czemu LITB miałby umożliwiać ubaezpiecznie od VATu na towary nie podlegające temu podatkowi?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez hellhammer » 26 sie 2015, o 11:28

Haha mysisz ze oni oplacaja jakis vat:-) ? Naiwni jestescie.
Pozatym z jakich magazynow z holanfii? Towar leci z chin na holanfie a potem trafia do pl. Wiec chyba normalne ze jak najbardziej clo jest mozliwe czy vat. A ze troszke zadziejnic prosto z chin to juz inna para kaloszy.
Ja nie wierze w jakies ubezpieczenia od vat itp, bo to bzdura.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez Flyagaric » 26 sie 2015, o 11:40

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie jest ważne co myślimy, a co oni w sklepie twierdzą.
Jeśli faktycznie towar jest tylko przeładowywany w Holandi, to celnikom nie robi to żadnej różnicy. Wtedy sklep zwyczajnie kłamie. Sęk w tym, że twierdzą inaczej, więc niech przyślą dokument na potwierdzenie swych słów. Jak nie to sprawa jasna.
Przy okazji zapytałbym ich jakim cudem oferują ubezpieczenie od VATu, na towary z niby opłaconym VATem.
Nie wiem jak kolega płacił, ale jak PP, to ja już bym tam spór otwierał.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez kemotsilf » 26 sie 2015, o 11:41

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie do końca bzdury, bo parę osób na forum napisało, że LITB bez problemu im zwrócił VAT. Coś mi się wydaje, że za dużo mają osób ubiegających się o zwrot i zaczynają kombinować:/ no nic zobaczymy co z tego wyjdzie, będę walczył. Czy ktoś się orientuje czy LITB ma jakieś przedstawicielstwo w Polsce, bo raz odpisują po polsku raz po angielsku?

Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk
kemotsilf

Postprzez kemotsilf » 26 sie 2015, o 11:44

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niestety bezpośrednio kartą walutową t-mobile

kemotsilf

Postprzez blue_voyager » 26 sie 2015, o 11:45

Dla mnie w tym wypadku sprawa jest jasna - nie został zapłacony VAT w momencie wejścia telefonu na teren Unii (w Holandii), więc został naliczony odbiorcy końcowemu, czyli Tobie. Raczej nie ma możliwości żeby VAT naliczyć dwukrotnie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez Flyagaric » 26 sie 2015, o 11:51

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A wtedy sklep nie będzie w stanie udowodnić swego twierdzenia, ze VAT został opłacony i można ich traktowac jak oszustów.

Nie wiem czy chargeback działa w takiej sytuacji, trzeba dopytać w banku, ale chyba podpada to pod oszustwo, jesli sklep będzie obstawał przy swoim nie mogąc tego udowodnić.
Jak ktoś kupuje z magazynu europejskiego, bo chce mieć te sprawy za sobą, a oni tylko to w Holandii przepakowują, nie opłacając podatków, to jest to ewidentne naciąganie klienta, albo tez wprost: oszustwo.
Flyagaric
VIP

Postprzez hellhammer » 26 sie 2015, o 12:08

kemotsilf napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie do końca bzdury, bo parę osób na forum napisało, że LITB bez problemu im zwrócił VAT. Coś mi się wydaje, że za dużo mają osób ubiegających się o zwrot i zaczynają kombinować:/ no nic zobaczymy co z tego wyjdzie, będę walczył. Czy ktoś się orientuje czy LITB ma jakieś przedstawicielstwo w Polsce, bo raz odpisują po polsku raz po angielsku?

Dla mnie to typowa sciema! Jak płaca oni vat, to jak ludzia mogą zwracac za kolejny narzucony vat? Nie trzyma sie to kupy.
Oni nic nie oplacaja, poprostu uda sie albo nie uda, jak sie uda to spoko, jak nie przejdzie to zwracaja, ale na obecna chwile kombinuja zeby tez nie zwracac kasy. Wiec jak dla mnie na 100% nigdy vatu nie placilli..
Pierwsze slysze o podwójny ovatowaniu, ocleniu w EU. Skoro zapłacili, to jak Tobie mogli dowalić drugi raz? Dostawali ludzie vat bo LITB nigdy nie opłacało vatu, liczyli na farta i na zarobek dodatkowy od niby ubezpieczenia.
hellhammer
VIP

Postprzez Flyagaric » 26 sie 2015, o 14:04

Kolego, spokojnie. Nikt nie pisze nic o podwójnym oVATowaniu, oprócz sklepu. A sklep musi to udowodnić, że VAT zapłacił, bo napisać do klienta mogą sobie wszystko. Najpewniej, to faktycznie ściema, ale dajmy im szansę :)
Faktem jest, ze kilku osobom VAT zwrócili. Skoro pobierają taką opłatę ubezpieczeniową, to biorą na siebie zobowiązania. Jak się nie wywiązują, to można próbować korzystać ze narzędzi osłonowych oferowanych przez bank (chargeback), PP (dysputa), lub innych. Nie wiem, czy używane przez forumowiczów Przelewy24 oferują jakąkolwiek ochronę, ale w takich momentach cieszę się, że używam PP.
Flyagaric
VIP

Postprzez hellhammer » 26 sie 2015, o 15:09

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie o to chodzi :-) skoro jak mowisz kilku osobom zwrocili pieniazki bo np dajmy na to Taki Janek zamawial dajmy na to tel zenfone 2 i W PL capeneli mu na cle i zapalcil clo czy tam vat, a sklep zwrocil mu kase za VAT, wiec nie ma fizycznej mozliwosci zeby sklep wczesnien placil vat? Czy inne oplaty robil. Bo w takim wypadku jak mowisz wlasnie bylo by podwojde ovatowanie produktu, w co watpie!
hellhammer
VIP

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI