• Reklama

Ubezpieczenie od VAT w chińskich sklepach Pytania i problemy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Flyagaric » 26 sie 2015, o 15:25

Ale różnica jest taka, że oni mogą wysyłać różne przedmioty z 2 magazynów: magazynu chińskiego - więc wtedy wszystko jest oczywiste - i mogą też z europejskiego. Więc, że nie płacił wcześniej VATu z chińskiego to normalne, a klientom zwracał. Ci klienci co dostali, to pewnie dostawali zwrot za przedmioty z chińskiego.
Sęk w tym, że tu kolega wybrał magazyn europejski, bo ten VAT miał być zapłacony, a sprzedawca twierdzi, że opłacał VAT za przedmioty w tym magazynie. Więc niby teoretycznie mogli ten VAT płacić wcześniej. Perypetie kolegi wskazują na to, że sprzedawca raczej kombinuje, niż faktycznie płaci VAT. Skoro jednak napisali, że płacą VAT za magazyn EU, to niech wystawią koledze rachunek z już ujętym VATem. Tutaj przypuszczam, dobra wola LITB się skończy, ale zobaczymy.
Dalej niejasne jest dla mnie po co oferują ubezpieczenie na magazyn EU, skoro, to miało być z opłaconymi już podatkami. Coś kręcą - to pewne.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez kemotsilf » 26 sie 2015, o 15:29

Wybrany telefon nie miał statusu, że jest wysyłany z magazynu w europie

Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk
kemotsilf

Telefon:: Lenovo

Postprzez Flyagaric » 26 sie 2015, o 16:46

Myślałem, że to twój wybór był, ale w sprawie to niczego nie zmienia.
Oni nie chcą wypłcić ubezpieczenia, bo mówią, że już zapłacili VAT za ten towar. To muszą udowodnić. Jak tego nie są w stanie udowodnić i nie mogą ci wystawić rachunku z VAT naliczonym w jakimś kraju UE, to zwyczajnie kłamią.
Jeśli jednak taki rachunek dostaniesz (czysto teoretycznie), to mógłbyś z niim udać się do celników i okazać to. Tym samym uzasadnienie, które dostałeś z UC, nie miałoby racji bytu.

W tej sytuacji, skoro ty nie wybierałeś celowo magazynu w UE, to tym bardziej wychodzi, że kręcą.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez fa.aefe » 26 sie 2015, o 17:40

Do mnie UC przyslal pismo o zatrzymaniu przesylki. Rowniez zamawialem Doogee Valencia 2 z LIBT. Na razie napisalem do sklepu prosbe o fakture VAT z sugestja ze jak jej nie dostane to bede ubiegal sie o zwrot z ubezpieczenia. Jezeli przysla fakture to bede mial zagwozdke z tlumaczeniem na polski dla UC jezeli odmowia to postaram sie ubiegac o zwrot albo z ubezpieczenia albo z PayPala. Jeszcze jedna rzecz w trakingu przesylki jest kraj pochodzenia Holandia a nie Chiny
fa.aefe

Pochwały: 7

Postprzez Gap12 » 26 sie 2015, o 17:51

To że kraj nadania jest Holandia to jest normalne dla wszystkich paczek wysyłanych Nederland Post.LITB coś zaczyna ściemniać mi VAT oddali bez problemu ale widocznie kasa się nie zgadza i musza kombinować.
Gap12

Pochwały: 3
Telefon:: Mlais

Postprzez Flyagaric » 26 sie 2015, o 18:19

fa.aefe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dlaczego miałbyś mieć zagwózdkę z tłumaczeniem ? - faktura z obszru UE nie może być po chińsku. Z taką, z UE, to oni sobie poradzą.
Flyagaric
VIP

Postprzez jaro.pl » 26 sie 2015, o 22:56

fa.aefe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

U mnie (ten sam telefon, też z LiTB) krajem pochodzenia w trackingu również była Holandia. Zwrot VATu na PP dostałem następnego dnia po zgłoszeniu. Z tym, że zamawiałem telefon w lipcu, w trakcie przedsprzedaży i pewnie nie znali skali zatrzymań, a teraz próbują coś kombinować.
jaro.pl

Telefon:: Motorola

Postprzez kemotsilf » 26 sie 2015, o 23:34

jaro.pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Możesz podać login z LITB?? Powoła się na Twój przypadek i ciekawe co odpiszą, bo na razie milczą:/ kombinują jak tu wybrnąć z takiej ilość zwrotów VAT

Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk
kemotsilf

Postprzez jaro.pl » 26 sie 2015, o 23:57

kemotsilf napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Poszło na PW
jaro.pl

Telefon:: Motorola

Postprzez kemotsilf » 27 sie 2015, o 09:47

Po kilku wiadomościach do LITB, że zwrot mi się należy dostałem odpowiedź, że zwrócą mi VAT ale w postaci kuponu, napisałem do nich, że proszę o zwrot na konto karty, którą dokonałem płatności (czekam na odpowiedź). Czyli z tego wynika, że LITB próbuje jakoś wybrnąć z dużej ilości nadesłanych wiadomości o zwrot VAT. Poniżej odpowiedź od LITB, jak myślicie to jest odpowiedź z automatu?

"
W związku z tym, że podczas składania tego zamówienia wykupiłeś/aś "Ubezpieczenie od opłat celnych i podatkowych", dokonamy refundacji w wysokości [35.06 USD] (100% podatku).

Opłata, o której wspominasz to opłata celna nałożona przez organ celny kraju, w którym przebywasz. Informujemy, że nie otrzymujemy żadnej części tej kwoty. W tym momencie nie jesteśmy w stanie oszacować wysokości potencjalnej opłaty celnej w ramach procesu dokonywania zamówienia, gdzyż zależy ona od polityki danego raju i nie zawsze jest ona stosowana.

Nagrody zostaną wysłane do Rewards i kredytu w rachunku w ciągu 2 dni.
1. Swoje premie znajdziesz przechodząc do Moje konto : Moje premie i środki.
2. Data wygaśnięcia to [3 months/one year] licząc od dziś.
3. Całkowita cena wszystkich produktów musi PRZEKRACZAĆ [36 USD].
4. Waluta, w której dokonujesz zapłaty musi być taka sama, jak waluta premii.
5. Zostanie ona zastosowana automatycznie po przejściu do kasy, jeśli spełnione zostaną powyższe warunki.
6. Premie nie mogą zostać wycofane lub zamienione na gotówkę.
"

Opisujcie swoje doświadczenia z zwrotem VAT w sklepie LITB, bo ewidentnie sklep zaczyna kombinować i pewnie w najbliższym czasie opcja ubezpieczenia od VAT zostanie usunięta:) Najlepsze jest to, że na paczce wpisują dokładnie to co jest w środku i o jakiej wartości, więc VAT jest niemal pewny.

Czy ktoś może się podzielić spostrzeżeniami jak wygląda w innych sklepach opcja wykupienia ubezpieczenia od VAT, też są takie cyrki??
kemotsilf

Re: Ubezpieczenie od VAT w chińskich sklepach Pytania i prob

Postprzez markus70 » 27 sie 2015, o 10:52

@up
Generalnie nie miałem z tym dotąd problemu. Wszystkie zwroty na konto PayPal
2 razy zwrócono mi 50% VAT i opłat, gdy zakup nie był objęty ubezpieczeniem i raz 100% VAT i opłat, gdy zakup był objęty ubezpieczeniem.
Co do ubezpieczenia, to albo je zlikwidują, albo będą inaczej opisywać przesyłki.
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Re: Ubezpieczenie od VAT w chińskich sklepach Pytania i prob

Postprzez Flyagaric » 27 sie 2015, o 11:09

markus70 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Albo podnisą jego ceny, lub też dalej będą kombinować, jak teraz.
Zdaje się, że ich kalkulacje nie miały mocnego oparcia na rzeczywistych statystykach fonów lądujących na VAT i teraz dopiero zdali sobie z tego sprawę.

Nie ustępujcie. Kupiliście usługę, zapłaciliście za nią, to i wymagajcie teraz! Zdaje się, że warunki tego ubezpieczenia mówiły o gotówce, a nie o 'Store credit', czyli kuponie do sklepu. To jest kuriozalna sytuacja: sklep zniechęca was do siebie i właśnie traci klienta, a proponuje wam bon zamiast kasy, czyli zatrzymują was u siebie za wasze własne pieniądze :lol: Sprytne.
Flyagaric
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI