• Reklama

TWRP recovery i root dla Ulefone Paris

dyskusja o Telefonach Ulefone be Pro, ulefone be X.

TWRP recovery i root dla Ulefone Paris

Postprzez jerzyjerzy » niedziela, 1 listopada 2015, 21:23

Zainstalowałem bezproblemowo, wszystko działa, root jest.

Można je znaleźć na rosyjskim 4pda.ru, autor hanuma50.

Łącze do strony - http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry44067979

To recovery da się zaflaszować bez problemu przy użyciu Flashtoola, a z poziomu recovery można zainstalować zip z rootem i Supersu.

WAŻNE: Zaflaszowanie custom recovery uniemożliwi aktualizacje firmware'u przez OTA, ponieważ OTA korzysta z funkcji fabrycznego recovery, którego już nie będzie.
Więc jeśli komuś na tym zależy, trzeba najpierw zrobić kopię recovery.img za pomocą funkcji Readback we Flashtoolu. Potem można flaszować sobie fabryczne recovery lub TWRP w zależności od potrzeb. Prawdopodobnie można też pobrać ZIP z aktualizacją i zainstalować pliki ręcznie (piszę "prawdopodobnie", bo tego nie próbowałem, ale na 99% jest to możliwe).

Bezpośrednie łącza do potrzebnych plików:

TWRP Recovery dla Ulefone Paris - https://www.dropbox.com/s/jipt6a6ulm396 ... s.rar?dl=0
SP_Flash_Tool_v5.1540.00 - https://yadi.sk/d/gNhvwY8JjxrZ7
SuperSU_v2.49 - https://yadi.sk/d/mBGJUj01jKMVD
Sterowniki dla Windows XP, 7 i 8 - https://yadi.sk/d/8tUfzT-rjKMmm
Sterowniki dla Windows 10 - https://yadi.sk/d/zCAuz_vJioE62

Instrukcja instalacji

Przygotowanie

0. Jeśli nie wiesz, co robisz, nawet nie zaczynaj. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za to, co zrobisz ze swoim telefonem. Jedynym drogowskazem jest to, że instalacja działa z moim komputerem i moim telefonem (i u kilku innych osób).

1. Zainstaluj sterownik telefonu odpowiedni dla swojego systemu operacyjnego.
2. Skopiuj pobrany plik "SuperSU_PRO_V2.49.zip" na kartę SD w telefonie (do dowolnego folderu, którego lokalizację zapamiętasz).
3. WYŁĄCZ telefon i NIE PODŁĄCZAJ GO DO KOMPUTERA.
4. Rozpakuj pobrany TWRP_Recovery_Paris.rar na komputer.
5. Rozpakuj pobrany SP Flash tool na komputer.

Instalacja

6. Uruchom plik flash_tool.exe w folderze SP Flash tool.
7. W oknie Flash tool kliknij przycisk "Scatter-loading" i wybierz plik MT6753_Android_scatter.txt z folderu, do którego został rozpakowany plik recovery. Zostanie wyświetlona lista partycji/plików z zaznaczoną pozycją "recovery".
8. Naciśnij przycisk Download.
9. Podłącz WYŁACZONY telefon do komputera za pomocą kabla USB.
10. Pliki zostaną skopiowane na telefon i wyświetli się komunikat powodzenia operacji.

11. Odłącz telefon.
12. Wciśnij na telefonie jednocześnie przycisk zasilania i "Głośność +". Zostanie wyświetlony czarny ekran z trzema pozycjami wypisanymi bardzo drobnym drukiem. Pierwsza pozycja to "Enter recovery mode" i tę pozycję należy wybrać (między pozycjami przechodzi się przyciskiem "Głośność +", a pozycję wybiera (niespodzianka!) przyciskiem Głośność -"). Otworzy się ekran TWRP.

13. Zainstaluj roota:

- Dotknij "Install" i znajdź poprzednio skopiowany na kartę SD plik "SuperSU_PRO_V2.49.zip", zaznacz go i przesuń suwak potwierdzenia operacji u dołu ekranu.

Root i SuperSU zostaną zainstalowane.

Autor postu otrzymał pochwałę
jerzyjerzy

Pochwały: 9

Reklama

en.001phone.cn=

Re: TWRP recovery i root dla Ulefone Paris

Postprzez jerzyjerzy » czwartek, 12 listopada 2015, 16:51

Poprawka: dla tego procesora nie można zrobić kopii recovery.img za pomocą funkcji Readback we Flashtoolu.

Natomiast fabryczny plik recovery.img można wziąć z pełnego oryginalnego ROMu, który można pobrać stąd - https://www.dropbox.com/s/e01v9a77eabqdez/20151016_Android%205.1_ulefone%20Paris.rar?dl=0 albo z needrom.com - http://www.needrom.com/download/ulefone-paris-2/

Instaluje się przez SP Flash Tool, tak samo jak TWRP, zaznaczając kwadracik tylko obok pozycji "recovery". W najprostszym wariancie wystarczy wziąć plik recovery.img z fabrycznego ROMu i użyć tego samego pliku MT6753_Android_scatter.txt, który jest z TWRP.
jerzyjerzy

Postprzez slavo22 » czwartek, 12 listopada 2015, 21:22

Mam pytanie, czy trzeba coś zmieniać w sofcie (apki chińskie do wywalenia etc) czy można go używać bez problemu bez roota? Kupiłem go żonie bo mam dość walki z jej lg, ona korzysta z telefonu, sms, mms, zdjęcia, mail, czasem net i GPS, nic specjalnego.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 44

Postprzez jerzyjerzy » piątek, 13 listopada 2015, 11:42

Można używać bez problemu bez roota. System w tym telefonie to prawie czysty Android.

Jedno, co bym zmienił, to launcher, ale do tego nie potrzeba roota, wystarczy wybranie innego launchera w sklepie Google.
jerzyjerzy

Postprzez jerzyjerzy » piątek, 13 listopada 2015, 15:05

Załączam pobrane z oryginalnego ROMu fabryczne recovery z Ulefone Paris:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/60263074/STOCK%20recovery%20-%20Ulefone%20Paris.zip
jerzyjerzy

Postprzez bertokr » poniedziałek, 23 listopada 2015, 17:39

Na najnowszym buildzie (2015 11 16) działa tak samo wszystko z pierwszego posta? Aby uzyskać roota normalnie TWRP potem SuperSU?
bertokr

Postprzez gregi2004 » poniedziałek, 23 listopada 2015, 19:23

Po zrootowaniu nie działa mi aktualizacja oprogramowania - podczas sprawdzania aktualizacji wyświetla się komunikat : Ostrzeżenie System uszkodzony, aktualizacja wyłączona.
Poza tym wszystko działa.

Autor postu otrzymał pochwałę

pozdrawiam
Grzegorz
gregi2004

Pochwały: 2

Postprzez jerzyjerzy » środa, 25 listopada 2015, 01:47

gregi2004 napisał(a):Po zrootowaniu nie działa mi aktualizacja oprogramowania.

Czyli prawidłowo.

Żeby zaktualizować ROM, trzeba ponownie zaflaszować fabryczne recovery z mojego postu powyżej, a po aktualizacji znowu zaflaszować TWRP recovery.
jerzyjerzy

Postprzez gregi2004 » czwartek, 26 listopada 2015, 10:41

Wrzuciłem oryginalne recovery, jednak komunikat przy próbie aktualizacji pozostał ten sam:
Ostrzeżenie System uszkodzony, aktualizacja wyłączona.

pozdrawiam
Grzegorz
gregi2004

Pochwały: 2

Postprzez jerzyjerzy » piątek, 27 listopada 2015, 14:02

Nie mam tego jak sprawdzić, bo to telefon żony, która na niewinną propozycję wymazania jej telefonu w celach testowych zareagowała jakoś dziwnie :-P

Natomiast pewnie masz rację niestety - aktualizacja najprawdopodobniej sprawdza stan partycji /system.

To oczywiście też można obejść, ale wymaga to nieco więcej flaszowania (pewnie fabrycznej partycji systemowej, może czegoś jeszcze). Nie mam jak przetestować bez rozwodu... :mrgreen:
jerzyjerzy

Postprzez slavo22 » piątek, 27 listopada 2015, 15:00

jerzyjerzy napisał(a):Nie mam tego jak sprawdzić, bo to telefon żony, która na niewinną propozycję wymazania jej telefonu w celach testowych zareagowała jakoś dziwnie :-P

Natomiast pewnie masz rację niestety - aktualizacja najprawdopodobniej sprawdza stan partycji /system.

To oczywiście też można obejść, ale wymaga to nieco więcej flaszowania (pewnie fabrycznej partycji systemowej, może czegoś jeszcze). Nie mam jak przetestować bez rozwodu... :mrgreen:

Było ruszać i robić root? :-D
Ja wyciągnąłem, pobawiłem się 5 minut, zaktualizowałem i tyle go widzieli. Natomiast córa żyć mi nie daje i też takiego chce.
slavo22
VIP

Pochwały: 44

Postprzez jerzyjerzy » sobota, 28 listopada 2015, 01:45

Wiesz, dla mnie telefon bez roota, to pół telefonu.
Nie działają wtedy najważniejsze dla mnie aplikacje, jak Viper4android, Adfree, Better battery stats, Xposed, Titanium Backup, Greenify i inne.

A szczerze mówiąc na aktualizacjach nie zależy mi wcale, zresztą bez problemu mógłbym je zainstalować i zrootować od początku, tylko żona wydała zakaz zbliżania się do jej telefonu :mrgreen:
jerzyjerzy

Następna strona

Powrót do Ulefone