• Reklama

TV Boxy - nowy dział

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

TV Boxy - nowy dział

Postprzez LukC » 1 lis 2013, o 16:14

Wiele osób posiada telewizory LCD 'starej generacji' lub nawet oldschoolowe CRT :-P
Jak zmienić zwykły telewizor (czy nawet monitor) w Smart TV?
W tym nowo założonym dziale przedstawiać będziemy urządzenia, które znacznie rozszerzy funkcjonalność naszego wysłużonego sprzętu i przedłużą jego żywotność.

Obrazek

Obecnie za niewielkie pieniądze (dzięki naszym kolegom z dalekiego wschodu), prawie każdy może cieszyć się możliwościami systemu Android na dużym ekranie telewizora :mrgreen:

Do najpopularniejszych obecnie rozwiązań należą urządzenia oparte na SoC firmy RockChip, zarówno 2 (RK3066) jak i 4 (RK3188) rdzeniowe.

Imito - MX1, MX2, QX1.
Minix - NeoG4, X5, X7.
MK - MK808, MK908, MK802, MK 809
Ugoos - UG802, UG007, UG007B.
Meay & CX TV

Urządzenia te można nabyć zarówno na rodzimym serwisie aukcyjnym, jak i na wielu serwisach bazujących w Chinach.

Serwis Telchina.pl rozszerzając swoje pole działania na urządzenia typu TV Box nawiązał współpracę z jednym z większych sklepów specjalizujących się w sprzedaży tychże urządzeń. Dzięki temu już wkrótce nasi forumowicze uzyskają dostęp min. do kuponów rabatowych czy najnowszych ROM-ów.

Więcej informacji już wkrótce :mrgreen:
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Reklama

Re: TV Boxy - nowy dział

Postprzez Goldi69 » 6 lis 2013, o 16:32

Ja zamówiłem miesiąc temu Xiaomi TV Box, ale typ nadal nie wysłał paczki ;/

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 04790.html

mi głównie zależy na płynnym streemie filmow z Youtube i fotek z telefonu i iPada.
niby mój Oppo R819 ma DLNA ale troche wolno to leci, moze tu bedzie lepiej.
Goldi69

Pochwały: 1

Postprzez bartazzz » 6 lis 2013, o 16:33

otwieraj spór. Taki czas to masakra.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Goldi69 » 7 lis 2013, o 10:27

Kupiłem to jak była promocja z tymi szampanami, niby jest tam jeszcze 5dni do automatycznego anulowania, a i przycisk cancel order jest.
Wiem ze 2tyg nie mail na stanie bo nawet aukcji nie bylo, teraz ma juz aukcje nowe wystawione ale mimo duzej ilosci pozytywów, nie raczy nawet odpowiedziec an pytania jakie mu zadaje
Goldi69

Pochwały: 1

Postprzez bartazzz » 7 lis 2013, o 10:56

Miałem ostatnio problem, chińczyk się zasłaniał kłopoty Sg post. Założyłem spór i cudownie paczka się znalazła i ruszyla w trackingu. Nie wierz w żadne słowo chińczyka nawet jak jest sprawdzony trzeba mieć rezerwę.
Otwieraj spór to zobaczysz
bartazzz
VIP

Postprzez bazwro » 10 lis 2013, o 22:24

miałem imito mx1 (aluminiowa obudowa) oraz uhost2 (obudowa ładny gumowany plastik).

z tych dwóch polecam mocno uhost2'a

totalny must dla właścicieli Uhost2 -
http://tabletrepublic.com/forum/android-mini-pc/
bazwro

Telefon:: motorola

Postprzez wojtas1777 » 14 lis 2013, o 00:20

Ja mam MK808B i szczerze mówiąc do tej pory nie udało mi się go sparować z padem do PS3 przez BT :-| ,na kabelku USB śmiga ok
wojtas1777

Pochwały: 2
Telefon:: L200

Postprzez bartazzz » 14 lis 2013, o 10:44

wojtas1777 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

mi się nie udało sparować z moim ZTE, ale to pewnie z lenistwa, bo trzeba by na jakś custom ROM zmienic, których jest od groma
bartazzz
VIP

Postprzez xpictianoc » 17 lis 2013, o 14:58

znacie jakiś tv box z dekoderem dvb?
xpictianoc

Postprzez fake4r » 17 lis 2013, o 15:12

Popluarny i dostępny w Polsce Overmax Homebox.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez xm3 » 18 lis 2013, o 21:15

Odebrałem Minix NEO G4 i po weekendowej zabawie tym sprzętem mogę powiedzieć, że wart był wydania 50$.
Działa szybko i bez problemów (out of box), sklep Googla zainstalowany a nie jakiś klon, spolszczenie w podstawowym zakresie jakieś 80% reszta
nie przeszkadza. Zaskoczeniem była wersja androida 4.2 bo opis mówił o 4.1 z możliwością upgrade.
Przeglądarka stron www i dodatkowo Chrome nie dają rady przy przewijaniu stron, strony się zamrażają i następuje poszatkowanie czarnymi kwadratami, więc tu jest wtopa. Jednak już dedykowane aplikacje do Youtube, czy Netvi działają bez zacięć w HD.
Gierki typu Angry Birds lekko spowalniają w porównaniu do tabletów, kto nie grał na tablecie nie zauważy.
Domyślnie ustawiony jest HDready więc do fullHD 1080p trzeba przestawić w ustawieniach.
Nawet po dłuższej zabawie nie jest specjalnie gorący.
Nie warto kupować specjalnych pilotów bo wystarczy zwykła mysz bezprzewodowa do obsługi.
Urządzenie nie jest wtykane w złącze hdmi tylko łączone zwykłym kablem hdmi (w zestawie) co pozwala na jego dowolne umieszczenie pod/za TV.
Na wyposażeniu jest mini pilot którym trzeba czasami wzbudzić urządzenie, gdyż nieużywane się hibernuje i myszą nie chce się uruchomić.
Aby zadziałało z pilota musi być widoczne dla pilota, przynajmniej fragment boku na którym jest odbiornik IR.
Nie mam porównania z innymi tego typu urządzeniami poza mediaboxem Patriota którego mam,
ale w nim obsługa to zupełnie inna generacja sprzętu (przepaść 2-óch lat różnicy technologicznej na niekorzyść).
xm3

Telefon:: w450

Postprzez xm3 » 19 lis 2013, o 21:46

Mały update.
Zainstalowałem Operę i przeglądanie stron odbywa się płynnie :-P
Później zrobiłem reinstalację Chrome i to też pomogło. Druga preinstalowana domyślna przeglądarka
uległa samonaprawie. Także największa wada przycinania stron www odchodzi w niepamięć. :mrgreen:
W międzyczasie sprawdziłem jak odtwarza filmy(avi, mp4) przez USB i tutaj problem z penami 8 GB które bardzo długo
ładują się przez NEO G4, peny 4 GB ładują się znacznie szybciej chociaż też z zauważalną zwłoką ok.30sek.
xm3

Telefon:: w450

Następna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo