• Reklama

TV box z tunerem dvb-t

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

TV box z tunerem dvb-t

Postprzez Grze$iuuu » 29 sty 2015, o 23:08

Witam
Szukam dobrego TV boxa z tunerem DVB-T ( dobra to jest opcja czy lepiej osobno kupić?) Najpierw myślałem o samym tunerze, ale z tego co widzę taki tv box oferuje więcej. Co polecacie? Zależy mi na jak najlepszej wydajności i płynności działania.
Grze$iuuu

Telefon:: Lg l5

Reklama

Re: TV box z tunerem dvb-t

Postprzez konrado1 » 2 lut 2015, o 13:22

Witam serdecznie

Miałem do czynienia z dwoma boxami z tunerami dvb-t2.

Pierwsze z nich to:

http://www.aliexpress.com/item/DVB-T2-t ... 31287.html

(link przykładowy)

Procesor zbyt słaby na bezproblemowe oglądanie telewizji (kanały sd "dawały radę", ale przy hd był odczuwalny brak synchronizacji pomiędzy obrazem, a dźwiękiem).

Drugie z nich to:

http://www.aliexpress.com/item/2014-VIG ... 92587.html

(link przykładowy)

W tym urządzeniu dvb-t2 bez problemu odbierało wszystkie dostępne kanały, w tym hd.

W obydwu przypadkach nie było możliwości automatycznego uruchomienia tunera dvb-t po włączeniu urządzenia (trzeba było wybrać odpowiednią aplikację z menu boxa). Tuner nie był też wykrywany przez XBMC.

Z uwagi na fakt, iż mój telewizor posiada tuner DVB-T traktowałem funkcję telewizji jako ciekawostkę, niestety nie odpowiem Ci na pytanie, czy warto kupić akurat taki sprzęt, zamiast dwóch oddzielnych. Niewątpliwie będzie to jednak tańsze rozwiązanie, gdyż różnice w cenie boxów z dvb-t i bez były nieznaczne.

pozdrawiam
K.
konrado1

Telefon:: samsung

Re: TV box z tunerem dvb-t

Postprzez Grze$iuuu » 8 lut 2015, o 14:36

Ok, dzięki. Kupiłem i tak bez dvb-t. Box M8 z prockiem s802 amlogic i grafiką mali 450MP. Zobaczę jak mi funkcjonalność tego przypasuję i najwyżej dokupię jeszcze jakiś tuner dvb-t.
Grze$iuuu

Telefon:: Lg l5

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo