• Reklama

TV-box Pipo X8, domowe centrum multimedialne

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Re: TV-box Pipo X8, domowe centrum multimedialne

Postprzez slavo22 » 28 wrz 2015, o 12:47

Raczej nie, gniazdo ładowania ma na ładowarkę i nie ma baterii. Ale czemu chcesz go z powerbanku zasilać? Brak gniazdka?

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 52

Reklama

Postprzez baranoslav » 19 paź 2015, o 16:40

Witam społeczność forum.

Zastanawiam się nad tym tabletoboxem, albo wersją X9 z większym ekranem.

Nie mam telewizora, a chciałbym używać tego urządzenia jako tabletu. Dlatego koniecznością byłoby przebudowanie go, zamontowanie akumulatora, spłaszczenie, tj zmiana ułożenia elementów w środku... Sporo roboty. Wciąż zastanawiam się czy warto, ale są potencjalne zalety. Przede wszystkim porty USB, pozwalające podłączyć klawiaturę, myszkę, pady do gier, dyski zewnętrzne itd. Po dołożeniu baterii, byłaby możliwość kompletnego odłączenia go od zasilania, co rozwiązałoby dość powszechny problem samoistnego zżerania baterii. Co o tym myślicie?

Przy okazji małe pytanie do ewentualnych posiadaczy.
Czy jest możliwość korzystania z niego w ustawieniu pionowym, tj antenką do dołu?
baranoslav

Postprzez katny » 19 paź 2015, o 16:46

A nie lepiej kupić np tablet chuwi vi10 który ma baterie, windowsa i androida, wyjście hdmi i bodajże dwa porty USB?

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
katny

Pochwały: 2

Postprzez Caminero » 27 paź 2015, o 08:55

marxx, jęśli urządzenie podpinamy pod TV to obraz wyświetlany jest z obu odbiorników, czy można przygasić z Pipa?
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez Uwek » 9 lis 2015, o 14:48

Caminero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jest możliwość wyboru np. wybór głównego ekranu lub klonowanie ekranu w Windows.

Byłem posiadaczem PIPO X8 z 64GB przez 2 tygodnie, jednak sprzedałem go ponieważ jak dla mnie brakuje mu jednej rzeczy - wyjścia SPDIF.
Z tym wyjściem w wersji X9, czyli z większym ekranem (którą również zamówiłem ale niestety dotarła z uszkodzonym ekranem) byłoby to super urządzenie, które znakomicie sprawdziło by się jako domowe centrum rozrywki i odtwarzało np. pliki muzyczne FLAC HD (24/192). Oczywiście można podłączyć zewnętrzny DAC pod USB ale to już nie jest to samo + kolejne urządzenia i bałagan w kablach. Poza tym w obudowie X9 znajduje się tyle miejsca, że bez problemu można by zamontować tam 2.5 calowy dysk SATA - szkoda, że tego również nie przewidział producent ...

I jeszcze jedna uwaga - z zainstalowanym Windowsem 10 urządzenie to działa o wiele lepiej i łatwiej jest uzyskać bezproblemową współpracę z KODI czy w trybie BitPerfect :)
Uwek

Pochwały: 1

Postprzez Flyagaric » 9 lis 2015, o 21:44

Z tym slotem na HDD, to nie jest tak prosto.
Procek natywnie nie obsługuje SATA. Jest tylko wsparcie USB. NA rynku jest tylko jeden box z tym procem, który ma slota 2.5'' i jest to zrealizowane po USB. W sumie to wystarcza jeśli system faktycznie stoi na eMMC, wtedy ten w kieszeni służy jako bank danych. Póki co, to jednak tylko Beelink na to wpadł, a box kosztuje ponad 100$, choć ma tylko 16GB dysku.
Niestety, nawet z tym eMMC sprawa nie jest oczywista:
http://twojepc.pl/news33622/Recenzja-VO ... -64GB.html
Wynika z tego, że zamiast eMMC tkwi tam wersja pendrive'a, to każe mi przypuszczać, że więcej producentów tak robi.

Powoli dojrzewam do kupna miniPC Tronsmarta - wyjdzie drożej, ale ja mam po szufladach masę części, które się tu przydadzą, a i licencja na Windę 8 się znajdzie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez bumbum » 20 lis 2015, o 15:44

Bardzo by mnie ciekawiło czy pójdzie postawic na tym urządzeniu Openelec? Od dłuzszego czasu próbuje znaleźć informację na temat tej mozliwości, ponieważ mam obecnie openelec na micro ITX. Tutaj gdyby szło, to nie dość ze urządzenie małe i zgrabne, posiada swoją pamięć minimum 32gb co dla Openelec jest całkowicie wystarczające i na dodatek do słuchania muzyki nie trzeba włączac telewizora bo X8 ma swój ekran dotykowy.

Czekam z niecierpliwością az ktoś pokusi się na zainstalowanie Openelec.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez eject » 23 lis 2015, o 10:47

na pewno można zainstalować kodi ze sklepu play, to jest jakaś różnica?
eject
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez bumbum » 24 lis 2015, o 11:29

To że mozna kodi zainstalowac to normalne. Ale zobacz ile uruchamia się android czy windows z kodi? Do tego ile musisz wykonać czynności, włączyc urządzenie, poczekac aż uruchomi się system android, kliknąć na Kodi i czekac aż się uruchomi. Openelec to system skrojony z linuxa typowo pod media center. Po kliknięciu "power" uruchamia się około max 15 sekund. Działa też zdecydowanie szybciej bo nie obciąza systemu dodatkowy system android. Obsługa jest nieporównywalnie lepsza. mam openelec na urzadzeniu które sam zbudowałem na bazie płyty mini ITX i obudowy HTPC, jednak brakuje mi tego wyswietlacza, no i pipo jest mniejszy, zgrabniejszy.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez wpc » 9 lip 2016, o 12:53

Jaką max kartę pamięci można zainstalować, na stronie sklepu piszą że max 32gb, ale może ktoś sprawdził większą?
wpc

Pochwały: 10

Postprzez natita2 » 1 sie 2016, o 22:27

Bardzo ciekawe, moze sie skusze :D
natita2

Postprzez maciaas87 » 8 sie 2016, o 15:22

czy nie ma problemu z podpięciem dysku hdd np. 1TB lub dwóch naraz (500GB + 1TB) ? starczy mu prądu ?
maciaas87

Poprzednia strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo