• Reklama

Tv box do 40$ czy malina

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Tv box do 40$ czy malina

Postprzez malcu » środa, 28 września 2016, 08:56

Czesc,

Posiadam tv Philips 40pfl5008h
Ma smart tv ale jest mocno ubogi :/ w zasadzie korzystam tylko z YT, Ipli, Tvn Playera
Pomyslalem zeby to jakos rozbudowac zwlaszcza poprzez KODI.

Chcialem zakupic do niego jakiegos boxa na andku z Aliexpress tak max do 40$(wiem ze sie da cos sensownego w tej kwocie) ale nie bardzo ogarniam sie w tym temacie.

*Wypadaloby zeby dobrze wspolpracowal z Kodim ale tez mozna bylo skorzystac czasem z przegladarki(chociaz nie jest to priorytet) grac raczej nie bede od tego mam kompa i konsole.
*Zalezy mi by szedl kazdy format koniecznie FullHD bez "SCINEK", no i moze 4k?chociaz to nie konieczne (posiadam w domu 2gi tv z 4k)
*Koniecznie sensowne wsparcie dla danego boxa
*HDMI CEC! nie chce kolejnego pilota
*Musi dobrze chodzic po WIFI (mam 10mb lacze) bo tylko tak bedzie podlaczony
*procek min 4rdzeniowy
*wypadaloby juz ze 2gb ramu dla plynnosci dzialania???

Co mozecie polecic w tej kwocie??
Myslalem o Beelink MiniMXIII ?

Czy lepsza bedzie Malinka PI 3 jako centrum multimedialne? jesli tak to dlaczego ?

Pozdrawiam
malcu

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Tv box do 40$ czy malina

Postprzez piter26 » środa, 28 września 2016, 10:16

Cześć.
Ja od jakichś 6 miesięcy używam maliny + kodi. Rozwiązanie to pawie spełnia moje oczekiwania. Używam głównie do oglądania filmów z dysku (streeming jakoś do mnie nie przemawia), przeglądania zdjęć i słuchania muzyki. Kodi spisuje się dobrze ale:
- nie udało mi się znaleźć działającej przeglądarki,
- to samo z yt,
- niektóre wtyczki działają jak chcą - raz działają raz nie.

I z tego powodu zacząłem się ostatnio zastanawiać nad zakupem jakiegoś TVBoxa. Z czystej ciekawości by sprawdzić jak to będzie działać i czy będzie lepsze.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
piter26

Pochwały: 1

Postprzez eject » wtorek, 18 października 2016, 14:02

youtube mi działa normalnie na malinie, z tego co pamiętam musiałem coś pogrzebać ale to z 15 min googlania i 5 min konfigurowania.
Hevc h265 muli na malinie i to jest jej największy minus ;]
eject
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez bartazzz » wtorek, 18 października 2016, 14:24

ja myślę nad sunvell t95x . Czekam tylko na odpowiedź czy ma język polski
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez BUDZAK » wtorek, 18 października 2016, 14:29

A ja szczerze odradzam jakiekolwiek „TVboxy” mam dwa takie wynalazki pierwszy to był tronsmart MK 908 a teraz nie ucząc się na błędzie kupiłem Mini M8S II. I co mogę o nich powiedzieć pierwszy to już od początku nie nadawał się do użytku zwiechy co chwile zamykanie aplikacji tragicznie działające wi fi po mimo full zasięgu, drugi podobnie o ile sam system działa nawet stabilnie to wi fi wciąż jest tragiczne co chwilę rozłącza i prędkość jaką osiąga to max 10% tego co mam. Jak dla mnie nie da się tego używać wczoraj postanowiłem trochę powalczyć i oglądnąć parę odcinków anime i niestety 3 odcinki oglądnięte sprzęt zawieszony dwukrotnie przycinki co chwilę bo wi fi nie wyrabia a oglądałem na niskiej rozdzielczości. Reasumując jak chcemy mieć coś co działa to polecam podpiąć laptopa lub kupić uszkodzonego z rozbitą matrycą i mamy sprzęt do wszystkiego i o połowę zdrowsze nerwy.

Autor postu otrzymał pochwałę
BUDZAK

Pochwały: 3

Re: Odp: Tv box do 40$ czy malina

Postprzez zibciu » wtorek, 18 października 2016, 14:44

Mam sunvell t95x 4k (czy jakoś tak) - ten z 2gb Ramu. Służy jako media Player u dziecka (bajki z dysku). Testował go na YT. Lata be zarzutu. Spolszczenie systemu jest ale niekompletne. Nie ma dramatu.
Ponieważ jest to mój pierwszy TV Box nie mam porównania. Ale wszystko działa. Co prawda system czasem musi pomyśleć przy uruchamianiu albo zamykaniu aplikacji. Ale mi a zwłaszcza dziecku to nie przeszkadza

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2
zibciu

Postprzez bartazzz » wtorek, 18 października 2016, 14:47

JA też miałem problem z wifi w mk808b i był on nawet stabilny, dlatego teraz myslę o tv boxie i wchodzi w grę podłączenie tylko po kablu
bartazzz
VIP

Re: Odp: Tv box do 40$ czy malina

Postprzez bartazzz » wtorek, 18 października 2016, 14:55

zibciu napisał(a):Mam sunvell t95x 4k (czy jakoś tak) - ten z 2gb Ramu. Służy jako media Player u dziecka (bajki z dysku). Testował go na YT. Lata be zarzutu. Spolszczenie systemu jest ale niekompletne. Nie ma dramatu.
Ponieważ jest to mój pierwszy TV Box nie mam porównania. Ale wszystko działa. Co prawda system czasem musi pomyśleć przy uruchamianiu albo zamykaniu aplikacji. Ale mi a zwłaszcza dziecku to nie przeszkadza

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

dzięki za opinię. Jeśli nie łapie zwiech i Cię to nie wkurza to myślę że urządzenie udane, bo głownie one mają problem ze stabilnoscią. ja nie mam zamiaru używać tego do niewiadomo jakich zastosowań.
jak się sprawuje KODI i pilot/klawiaturka?
Ile za niego dałeś jeśli możńa wiedzieć? i skąd kupowałeś?
bartazzz
VIP

Postprzez mag12 » wtorek, 18 października 2016, 20:21

Kupiłem we wrześniu Nexbox A95X Amlogic S905X 2G DDR3 RAM 16G, działa fajnie, przeważnie KODI. Wiadomo wszystko zależy od źródla, trzeba sie pobawić z buforowaniem itd. Myfriend przysłał mi niezły soft, jak komuś się przyda to podaje linki:
https://mega.nz/#F!Bg8AiCrT!tFIzBZnwZlEsBnEX7qR5nA - soft
https://mega.nz/#!ko8yFTAS!1O19TtxY_XARlvNPS5LFKq5F_xe7MU0qTrFQWyrIMY0 - narzędzia.
Myślę że warto, płaciłem coś ok 140 zł w promocjach. Było też taniej. Pożera mało prądu, sprawdzałem maksymalnie do 5W. Polecam.
mag12

Pochwały: 2

Postprzez --==P==-- » środa, 19 października 2016, 02:00

BUDZAK napisał(a):... tragicznie działające wi fi po mimo full zasięgu ... to wi fi wciąż jest tragiczne ... bo wi fi nie wyrabia a oglądałem na niskiej rozdzielczości. Reasumując jak chcemy mieć coś co działa to polecam podpiąć laptopa lub kupić uszkodzonego z rozbitą matrycą i mamy sprzęt do wszystkiego i o połowę zdrowsze nerwy.

Z tego co piszesz realny wniosek powinien być "połączenie kablem", a nie jakieś porypane pomysły o laptopie z rozbitą matrycą :shock:
Mieszkam w bloku i każdy sąsiad ma wifi, więc wifi na 2,4GHz mi nawet do głowy nie przyszło. Dlatego w każdym pomieszczeniu (nawet łazienka, kuchnia czy korytarz) mam gniazdko RJ45 lub choćby schowaną gdzieś skrętkę.
Testowałeś te urządzenia "normalnie"?
--==P==--

Pochwały: 4

Postprzez bartazzz » środa, 19 października 2016, 10:40

wifi chyba nigdy nie działa dobrze w tych urządzeniach
bartazzz
VIP

Postprzez rodan77 » środa, 19 października 2016, 12:49

mag12 napisał(a):Kupiłem we wrześniu Nexbox A95X Amlogic S905X 2G DDR3 RAM 16G, działa fajnie, przeważnie KODI. Wiadomo wszystko zależy od źródla, trzeba sie pobawić z buforowaniem itd. Myfriend przysłał mi niezły soft, jak komuś się przyda to podaje linki:
https://mega.nz/#F!Bg8AiCrT!tFIzBZnwZlEsBnEX7qR5nA - soft
https://mega.nz/#!ko8yFTAS!1O19TtxY_XARlvNPS5LFKq5F_xe7MU0qTrFQWyrIMY0 - narzędzia.
Myślę że warto, płaciłem coś ok 140 zł w promocjach. Było też taniej. Pożera mało prądu, sprawdzałem maksymalnie do 5W. Polecam.

Mag,

Mógłbyś skrótowo opisać co ustawiałes z tym buforowaniem ?
A ten soft to co daje lepszego od tego co jest standardowo ?
rodan77
AKTYWNY

Pochwały: 36

Następna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo