• Reklama

Tutorial na szybki update zenfone 5

Tutorial na szybki update zenfone 5

Postprzez ddr » 27 sie 2014, o 15:25

Podziękowania dla Sebastianekkk czy komu tam kto mi o tym powiedział :-P.

Przed pierwszą aktualizacją sprawdzamy jaki mamy soft w ustawienia > informacje > informacje o oprogramowaniu i patrzymy na numer kompilacji. Tutek jest głównie dla osób które mają już SKU WW, aczkolwiek chyba da się zmienić SKU na WW poprzez wygranie V0625 WW, tego nie gwarantuję ;-). Są inne toutoriale na zmianę SKU. Zenfony z antelife przychodzą już ze SKU WW, z goldway podobno też.

1. Wchodzimy na stronę asusa: http://www.asus.com/pl/supportonly/ASUS_ZenFone_5/HelpDesk_Download/.
2. Przy sterownikach wybieramy system android.
3. Rozwijamy drzewko firmware.
4. Pobieramy aktualizację V0625(WW) (w pliku powinna być wersja V1.14.40.50 WW) i wypakowujemy.
5. Wrzucamy na pamięć telefonu, odpinamy i potwierdzamy aktualizację. Jeśli aktualizacja się nie rozpocznie to podpinamy i odpinamy aż do skutku.
6. Tak samo instalujemy najnowszy update, obecnie V1.17.40.16(WW).

Należy pamiętać o tym, żeby wgrywać soft ze SKU WW.

W przypadku błędu "installation aborted" wybieramy full wipe i zgłaszamy się w tym temacie. Nie zapomnijcie podać pełnego numeru kompilacji co by nie trzeba było się dopytywać przez 3 strony tematu...
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Reklama

Re: Tutorial na szybki update zenfone 5

Postprzez bartazzz » 27 sie 2014, o 15:35

od siebie dodam, że można rózwnież taki update zrobić bez komputera.Wystarczy dowolne połączenie następnie sprawdzić model, pobrać najnowsze oprogramowanie na telefon, rozpakować je we wbudowanym menedżerze plików, następnie wypakowany plik umieścić w głównym katalogu pamięci wewnętrznej. Po restarcie telefonu, aktualizacja sama się wykryje.
To info dla wszystkich, którym się nie chce szukać kabla i siedzieć przy kompie.

Aktualizacji nie trzeba wgrywać po kolei, można od razu pobrać najnowszy soft.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 93

Postprzez ddr » 27 sie 2014, o 15:54

U mnie najnowszy nie chciał wejść bez instalacji drugiego.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez bartasso » 27 sie 2014, o 20:44

a to nie jest tak, że po połączeniu z internetem komórki powinno samo wykryć ze jest update i sie spytać czy pobrac / zainstalować?
zamiast robić wszystko ręcznie?
bartasso

Postprzez ddr » 27 sie 2014, o 21:00

OTA chyba nie działa dla WW bo chciałem tak zrobić po wgraniu drugiej aktualizacji, ale nie znalazło nowszej wersji.
ddr
VIP

Postprzez bartazzz » 27 sie 2014, o 21:27

Ota nie działa. Ponoć ma być w kitkacie
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 93

Postprzez Yeezaldy » 28 sie 2014, o 21:42

Witam,

Mam pytanie odnośnie aktualizacji oprogramowania. Jestem całkowicie zielony w tych sprawach, więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż, otrzymałem dzisiaj telefon ze strony antelife.com i ma on następujący numer kompilacji: ASUS_T00F_WW_user_1.13.40.8_20140516_17063. Według twojego poradnika ściągnąłem aktualizację V0625(WW), rozpakowałem i wrzuciłem do pamięci telefonu, jednak telefon nie jest w stanie jej znaleźć. Teraz pytania do ciebie:

1. Czy żeby wgrać podane przez Ciebie aktualizację, telefon musi być zrootowany? (Może to głupie, ale wolę zapytać)
2. Po rozpakowaniu pliku w środku znajduje się kolejny, który jest zapakowany. Wrzucić to z folderem czy bez? Czy rozpakować też ten drugi? W jakie dokładnie miejsce to wrzucić? Poprzednio otworzyłem po prostu pamięć wewnętrzną i wrzuciłem zawartość do środka.
3. Czy aktualizacja telefonu jest w ogóle konieczna?

Pozdrawiam ciepło i liczę na odpowiedź.
Yeezaldy

Postprzez sylwekdm » 29 sie 2014, o 01:17

Jest konieczna bo wnosi poprawki do systemu. Pobrany plik rozpakowujesz raz, a drugiego rara rzucasz bez żadnego folderu w katalog główny pamięci telefonu sd. Jak wrzucisz plik to zresetuj telefon.
sylwekdm

Pochwały: 2

Postprzez Yeezaldy » 29 sie 2014, o 02:19

Katalog główny, czyli? Jak już mówiłem, plik wrzuciłem bezpośrednio na pamięć wewnętrzną. Jeżeli robię coś źle, proszę mnie poprawić.
Yeezaldy

Postprzez ddr » 29 sie 2014, o 06:39

Aktualizacja jest wskazana bo poprawia stabilność.
Rozpakowujesz tylko raz i ten plik zip w środku wrzucasz na pamięć telefonu, dla spokoju wyjmij kartę pamięci jeśli masz wsadzoną. Kart sim też nie powinno być. Po wygraniu odepnij telefon i powinno automatycznie wyskoczyć powiadomienie o aktualizacji. Roota się robi po update bo ten go kasuje.
ddr
VIP

Postprzez TwojPsycholog » 29 sie 2014, o 13:53

ddr napisał(a):Aktualizacja jest wskazana bo poprawia stabilność.
Rozpakowujesz tylko raz i ten plik zip w środku wrzucasz na pamięć telefonu, dla spokoju wyjmij kartę pamięci jeśli masz wsadzoną. Kart sim też nie powinno być. Po wygraniu odepnij telefon i powinno automatycznie wyskoczyć powiadomienie o aktualizacji. Roota się robi po update bo ten go kasuje.

Tylko pierw ją odmontuj w telefonie ;-)
Pośrednicze w zamawianiu telefonów z Chin ! Najniższe prowizje ! http://telchina.pl/kupno-telefonu-na-twoj-adres-t10812.html
TwojPsycholog

Pochwały: 9

Postprzez Sebastiankkk » 30 sie 2014, o 01:32

@ddr Dzięki za pamięć dopiero teraz piszę bo ciągle go testuje jak się użytkuje.
Sebastiankkk

Następna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje