• Reklama

Tradycyjne golenie - akcesoria.

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Tradycyjne golenie - akcesoria.

Postprzez fake4r » 19 sty 2015, o 18:17

Zaintrygowany waszym wątkiem o goleniu postanowiłem nabyć tradycyjną maszynkę i polecaną wcześniej Rimei. Ale tak rozglądałem się i trochę poczytałem i dopłaciłem do Weishi 9306-FL, FL - czyli dłuższa rączka.
Z zarostem u mnie jest różnie, raz się golę, raz podgalam, a nie raz i w ogóle przez dłuższy czas. W sumie w swojej "karierze" używałem różnych sprzętów. Miałem Gillette Mach 3, miałem elektrycznego Philipsa z 3 głowicami, ostatnio jednorazówki Gilletta niebieskie itp. Przyszedł czas wypróbować i tradycyjną maszynkę :) Mam nadzieję że coś z tego będzie.
fake4r
VIP

Pochwały: 203
Telefon:: Redmi 3

Reklama

Postprzez anduril » 19 sty 2015, o 20:22

Łożeż... kopia Gilette Superspeed za grosze :O No to mam następny zakup w planach :)
Gdzie kupowałeś? Taniej niż tu?
http://www.aliexpress.com/item/Safety-R ... 29892.html
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Postprzez fake4r » 19 sty 2015, o 20:49

Tak tutaj bo nie znalazłem nigdzie taniej. A te z krótką rączką nie podobały mi się.
fake4r
VIP

Postprzez Albin » 25 sty 2015, o 01:12

Daj znać jak wrażenia :)
Albin
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Jiayu G4S

Postprzez fake4r » 25 sty 2015, o 01:25

Nie ma problemu, z tym że nie goliłem się nigdy taką tradycyjną maszynką, ani też nie widziałem innej tego typu maszynki jak u ojca dawniej - jakaś stara prl, tak że moja opinia może być nieobiektywna ;)
W każdym bądź razie, przesyłka już jest w ruchu.
fake4r
VIP

Postprzez fake4r » 30 sty 2015, o 16:39

Dziś dotarła paczuszka z maszynką Weishi, maszynka bez żadnego opakowania po prostu zawinięta w folię ochronną. Jakość wykonania dobra, chociaż nie mam porównania z innymi tego typu maszynkami oprócz starej prl-owskiej. Nie ma się czym za bardzo zachwycać bo to maszynka za 10$ ani też nie ma na co narzekać. Mi się podoba, po prostu fajna maszynka. Żyletka po zainstalowaniu siedzi dość głęboko od bocznych krawędzi, przez co trzeba ją dość dobrze przyciskać do skóry. Myślałem że żyletka będzie bardziej na wierzchu i że trzeba będzie strasznie uważać żeby się nie pociąć, ale nie. Powiem tyle że goliło się bardzo przyjemnie :) Bez żadnego zacięcia. Jeszcze muszę sobie sprawić jakiś pędzel i sprawdzone żyletki. Aktualnie czekam na dostawę żyletek Dorco również z Chin. Polecali je na którymś forum na temat golenia, więc sprawdzę. Zamówiłem na próbę 10sztuk za 1,08$. Ogólnie jestem zadowolony z maszynki i pewnie w przyszłości będę chciał zapodać lepszy sprzęt :)
fake4r
VIP

Postprzez BBR » 30 sty 2015, o 22:36

To i ja dorzucę do tematu swoje 3 grosze. Mam już jakieś pół roku maszynkę RiMei. W 100% spełnia moje oczekiwania. Na początku zamierzałem się nią nauczyć golić i później kupić coś droższego typu Edwin Jagger lub Muhle ale po pół roku stwierdzam że skoro z tej jestem zadowolony to po co wydawać ponad 100zł na inną. Najtaniej wychodzi na DX i ma etui.

http://www.dx.com/p/rimei-men-s-manual- ... MvbUC7N0ig

Jak ktoś chce zacząć przygodę z goleniem tradycyjnym to polecam :) Za te pieniądze możemy w PL kupić co najwyżej plastikowego Wilkinsona, który nie ma odpowiedniej wagi i możemy się tylko zniechęcić do tradycyjnego golenia.
BBR

Telefon:: Nokia

Postprzez anduril » 31 sty 2015, o 02:07

To nie jest najtaniej. Ktoś powyżej wrzucał z aliexpress za bodaj $1,80 (sic!). Ale ja też jakoś tyle kiedyś dałem, jeszcze nie znając Ali ;) Maszyna zacna.

@f4ker - spróbuj Isany z Rossmanna jeśli nie próbowałeś, mi w Rimeju bardziej leżą niż Dorco.
A co do wystawania żyletki - poeksperymentuj z tym: http://www.brzytwa.org/forum/index.php?topic=2546.0 u mnie się super sprawdziło (zresztą moją opinię znajdziesz gdzieś w tamtym wątku ;) ).
anduril
AKTYWNY

Postprzez fake4r » 31 sty 2015, o 09:01

No dzięki za podpowiedź, na razie zostaję przy standardowym ustawieniu bez modyfikacji bo goliło bardzo ładnie. A żyletki sprawdzę. Wiesz może jaka jest ich cena za paczkę?
PS. Ty mój nick też pisz poprawnie, no chyba że to odwet za ostatnie dni ;)
fake4r
VIP

Postprzez anduril » 31 sty 2015, o 09:59

Haaaa, pardon fake4r. Nieumyślnie... bardzo rzadko mi się to zdarza ale byłem mocno niedospany ;D
http://www.rossnet.pl/Produkt/Isana-Men ... szt,116683
Tylko nie pamiętam czy to jest cena w promocji czy bez promocji, bo są dwie i zależy jak trafisz :)
anduril
AKTYWNY

Postprzez fake4r » 31 sty 2015, o 10:19

Spoko, podejdę może dziś i sprawdzę. Wczoraj na szybko kupowałem polsilvery w kiosku to po 1,70zł za sztukę :roll:
fake4r
VIP

Postprzez konto2 » 31 sty 2015, o 23:14

Pochwalę się moją kolekcją maszynek:)
Obrazek
W zestawie 2 chińczyki - Rimei i Weishi, dosyć dobre, choć łagodne.

Na start polecam maszynkę nr 1 - Wilkinson Sword, razem z 10 ostrzami kosztuje ok 12zł w Polsce:)
Jest tak wyprofilowana, że ciężko się nią zaciąć. Z wad - po roku dostaje dużych luzów.

Krem - jeśli ktoś lubi zapach na "dziadka" to Wars lub Lider:)
Używałem również takich w kostce, ale najlepszy okazał się Nivea KREM DO GOLENIA. Dobrze komponuje się z wodami po goleniu, w przeciwieństwie do tańszych, a starcza na parę miesięcy.

Ogółem polecam przejście na żyletki, nie zrażać się początkowymi zacięciami, dopracować technikę i zobaczyć ile frajdy to daje:)
konto2

Telefon:: ASUS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić