• Reklama

Tradycyjne golenie - akcesoria.

Podziel siE udanymi zakupami na aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cen? Najlepsze znaleziska, pokaż zakupy. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Tradycyjne golenie - akcesoria.

Postprzez Paweel » 6 paź 2014, o 13:08

Po kilku tygodniach użytkowania przedstawiam moje zakupy na ali odnośnie akcesoriów do golenia.
Zakupiłem dwie rzeczy.
1. Miska do urabiania piany:
http://www.aliexpress.com/item/7-2cm-Durable-Smooth-Double-Layer-Stainless-Steel-Mens-Shaving-Mug-Bowl-Cup-Free-Shipping/1910742150.html
Opis:
Miska ze stali nierdzewnej. Rozmiarami malutka (ale wg mnie taka jak powinna być). Ładnie urabia się w niej pianę i nie zajmuje dużo miejsca. Wykonana bardzo starannie. nie jest wykonana z jednego kawałka materiału ale z blachy odpowiednio przetłoczonej. Dzięki temu jest lekka i super wykonana. Co do samej jakości pierwsza klasa. Bardzo dobrze wypolerowana i wykończona. Nawet po kilku tygodniach nie pojawiły się rysy, mam wrażenie że powierzchnia jest jeszcze czymś pokrywana bo nawet mycie jest super szybkie i nic nie przywiera do ścianek. nie tworzą się zacieki po wodzie lub mydle. Ja daję 10/10 bo za tą kasę w polsce ciężko kupić coś takiego.
Cena w Polsce (orientacyjna) to około 30-50pln (podobne bo takich nie widziałem)
Sprzedający ok. Przesyłka szybka i bezproblemowa.

2. Pędzel go golenia (włosie borsuka)
http://www.aliexpress.com/item/Black-pure-Badger-hair-Shaving-Brush-Knot-20-64mm/1606087991.html

Opis:
Pędzel ( a właściwie samo włosie) wykonany bardzo dobrze. Dlatego włosie bo rączkę wykonywałem sam. prawdziwe włosie borsuka (łatwo to poznać gdy suszy się pędzel, syntetyczne włosie zatrzymuje wodę, naturalne nie). Po rozpakowaniu delikatny zapach naturalnego włosia, ale z czasem minął. Pędzel gęsty, poszczególne włosy dobrze zalane żywicą. W ciągu kilku tygodni użytkowania (codziennie) wypadło tylko kilka włosów, więc i jakość ok. Daję 10/10. Miałem wcześniej pędzle kupione w Polsce (oczywiście nie z taką rączką) i były trochę mniej gęste. Cena od 50 do 100 pln za cały pędzel w Polsce. Te kupione w Polsce nie wytrzymywały 1.5 roku. Ten zobaczymy.
Sprzedający ok. Przesyłka szybka i bezproblemowa.

Poniżej zdjęcie.
Obrazek
Paweel

Pochwały: 8

Reklama

Postprzez spamowisko » 6 paź 2014, o 20:11

Rączka tego pędzla wygląda trochę kiepsko, jakby nie była wykończona. Ogólnie gratuluję zakupu :)
Co to za maszynka w tle?
spamowisko

Postprzez Paweel » 6 paź 2014, o 22:58

Rączka miała tak wyglądać. czy niedokończona, nie patrzyłem na to tak.
a co do maszynki to Edwin Jagger.
Paweel

Postprzez kaol » 15 sty 2015, o 15:34

co myślicie o tym zestawie?

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na forum wspominano o maszynce Rimei, a ta jest tania i na aukcji na taką właśnie wygląda.

Od razu wspomnę, ze nigdy nie goliłem się tradycyjnie, więc nie chce wydawać dużych pieniędzy na coś co może mi się nie spodobać.
Cały zestaw to koszt 7,04$ warto się w to bawić? myślę, że te 35zł mogę wydać. Jest coś lepszego do tej ceny?
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez anduril » 15 sty 2015, o 22:14

Jeśli chodzi o zmiękczacz (bo chyba odpowiedź w końcu nie padła, to polecam krem do golenia LIDER (zielony), do kupienia w każdej drogerii. Dwa złote kosztuje czy coś koło tego. Wystarcza jakoś na kilkanaście tygodni.
Żaden żel/pianka z puszki nawet nie ma startu.

EDIT: Ło kuna, Rimej za <$2... :O "Będzie pan zadowolony..." ;)
Dorco są w porządku, ale mi bardziej w Rimeju leżą Isany z Rossmana, w promocji są chyba po 4 zł/10 szt, więc bez dramatu. Nie mam też pewności co do pędzla od chińczyka, bo to loteria... ja mam Isanowski z dzika (Rossmann PL) - na początek jak najbardziej OK i Isanowski z borsuka (Rossman DE) - bdb.
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez kaol » 15 sty 2015, o 22:54

victor44 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja mam coś podobnego ciężkie i własnie otwiera się jak wrota. Tylko trochę się sypie bo stare. Fajnie się tym goli tyle, że trochę trzeba przejechać po twarzy bo słabo wyłapuje, a żyletkę miałem nową

Mam też w domu pędzle tylko jak sprawdzić czy jest dobry? Jak się to sprawdza?
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Postprzez anduril » 15 sty 2015, o 23:09

Jak już masz jakiś pędzel (i nie śmierdzi ;) to używaj. Póki da się nim wyrobić pianę to jest dobry. Lepsze tylko dają szybciej i przy mniejszym wysiłku pianę i są milsze dla twarzy. Ale nie ma pośpiechu... poćwiczysz, kupisz lepszy.
anduril
AKTYWNY

Postprzez kaol » 16 sty 2015, o 23:34

Zakupiłem dziś krem do golenia LIDER ( koszt 3zł w Lewiatanie) zapach taki jak płyn do mycia naczyń, ale lekko odmieniony całkiem przyjemny zapach :D

Co do używania kremu i pędza. Rewelacja :D ubijanie piany i nakładanie pędzlem bardzo mi się spodobało i jest przyjemne ;)
Ale problem jest z samym goleniem. Założyłem nową żyletkę robiłem to ostrożnie, a i tak nie ogoliło jak trzeba ;/
Goliłem się 3 razy raz z włosem później 2 razy pod włos. Nie ogoliło tak dokładnie jak maszynka z 3 ostrzami. No i jeszcze na szyj krem pociekła ^^

Zastanawiam się nad pędzlem i maszynką z 3 ostrzami bo jak tak to wygląda to chyba zrezygnuje.
A szkoda bo przyjemnie się trzyma maszynkę z żyletką. Lubię ten cięższy metal w dłoni niż lekki plastik.
kaol
AKTYWNY

Postprzez sstoks » 17 sty 2015, o 14:46

kaol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Hm ja tez zawsze robię 3 przejścia pierwsze w włosem , drugie od z boku do środka twarzy i dopiero 3 pod włos, cały towar tj. maszynkę pędzel i krem do golenia zakupiłem w sklepie "faceteria".Żyletki w bardzo dobrej cenie są na aledrogo NRD-owska myśl technologiczna Tryton 100szt za 18zł po jednym goleniu wywalam.
Fajne jest forum odnośnie tradycyjnego golenia " brzytwa org"
sstoks

Postprzez Paweel » 17 sty 2015, o 21:17

kilka wskazówek, może się przydadzą.
Z doświadczenia wiem, i stosuję już bardzo długo. Golenie w dwóch przejściach, pierwsze z włosem, drugie pod włos. i tyle. Potrafię się ogolić tak dobrze jak trój ostrzową. Pianę urabiam z kremu lub z mydła. jak krem to albo lider albo wars. (imho ten drugi wg mnie jeszcze lepszy). Na początku był lider a teraz tylko wars lub mydło. Kremem uzyskujemy łatwiejszą i obfitszą pianę. z mydłem ciężej ale też wykonalne. Pianę urabiajcie do konsystencji bitej śmietany, dojdziecie do wprawy nawet jak na początek trudno. Zyletki najlepsze z rossmana. ( w przystępnej cenie, bo można kupować i fathera albo merkura), ale te z rossmana za cenę 4.99 lub 3.99 bezkonkurencyjne. Oczywiście grunt to dobra maszynka, ale tu już tylko kilku producentów lub jakieś okazy kolekcjonerskie.
Paweel

Postprzez anduril » 17 sty 2015, o 21:43

kaol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wieloostrzówka + krem to też rozwiązanie.
Ale dla Twojej wiadomości - mi udało się ogolić bez zacięć już za 3 razem, ale bez podrażnień dopiero po ~miesiącu, a na pupę niemowlaka po dwóch. Wszystko wymaga nauki... sposób przygotowania twarzy, "mokrość" piany, rodzaj żyletki, kąt trzymania, siła nacisku, opanowanie "topografii" twarzy pod względem kierunku rośnięcia włosów, samo przyzwyczajenie się skóry do agresywniejszego golenia... cierpliwości, trzeba ćwiczyć :)
Dużo podpowiedzi które mogą Ci oszczędzić bólu i nauki na własnych błędach - tak jak już przedmówca wspomniał na forum brzytwa/org.
anduril
AKTYWNY

Postprzez anduril » 17 sty 2015, o 21:49

Paweel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trzeba też nabrać doświadczenia i nauczyć się co "lubi" nasza skóra ;) Dla mnie na przykład było niesamowitym odkryciem to, jaka jest różnica w goleniu ze spłukiwaniem pomiędzy przejściami, a bez... albo jaką robotę robi kilkanaście sekund lodowatego prysznica bezpośrednio po skończeniu golenia, przed potraktowaniem spirytem (do tego nie wszyscy tolerują spiryt, dla niektórych bezalkoholowe są lepsze).

Poczytać, eksperymentować i cierpliwości! :D

A - i nie żonglować non stop sprzętem. Nie da się wyćwiczyć skilla jeśli ciągle zmieniamy kilka parametrów wpływających na efekt golenia. Dobrze się golić można i Wilkinsonem z Rosmanna (ale Rimei DUŻO lepszy).
anduril
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić