• Reklama

Tradycyjne golenie - akcesoria.

Podziel siE udanymi zakupami na aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cen? Najlepsze znaleziska, pokaż zakupy. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Tradycyjne golenie - akcesoria.

Postprzez mrergie » 12 lip 2014, o 16:35

telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Reklama

Postprzez spamowisko » 13 lip 2014, o 14:22

Obecnie używam tradycyjnej maszynki kupionej bodajże w Rossmanie - taka plastikowa czarna Wilkinsona kupiona za kilkanaście złotych. Ale przymierzam się do czegoś lepszego. Polecicie jakąś solidną tradycyjną maszynkę?
spamowisko

Postprzez victor44 » 13 lip 2014, o 14:30

gillette z mikrosruba, ale to lata 80/90 ;)
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez spamowisko » 13 lip 2014, o 14:46

Ale można gdzieś to jeszcze kupić?
Wysłane z Lumii 520
spamowisko

Postprzez anduril » 13 lip 2014, o 15:43

Paweel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Polecam Rimei. Dużo lepsza od Rossmannowego Wilkinsona, golę się już chyba rok i nie widzę potrzeby kupowania drogiej maszynki (no chyba że z powodów pozafunkcjonalnych).
Przykładowy link:
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 21559.html

Z tego co pamiętam, można dostać nawet taniej (na dealextreme?). Jest też tańsza o parę centów wersja bez plastikowego pudełka.
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez spamowisko » 13 lip 2014, o 17:47

Wygląda fajnie ale ma wadę taką samą jak mój Wilkinson - sposób wymiany żyletki. Czyli przy wymianie trzeba zdjąć tą górną część. A ja celowałbym w maszynkę, w której ta górna część otwiera się jak wrota - wiecie o co chodzi :-)
spamowisko

Postprzez victor44 » 13 lip 2014, o 17:58

tylko cos takiego polecam, ale jak mowie ciezko dostac kolekcjonerzy wiedza o czym mowie
Obrazek

sa dwie wersje jedna czarna druga taka jak na zdjeciu, nie obraz sie @anduril, ale to co dales linka to chyba masz male wymagania co do golenia...
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez anduril » 13 lip 2014, o 22:15

Akurat jedyne moje wymagania dotyczą stosunku jakości golenia do ceny... jest to maszynka która goli dobrze, a za te pieniądze nawet świetnie - i tyle.
Nie jest to "biżuteria" jak Muhle czy Jaeger, niewiele też w tym duszy, jak w pięknym klasyku wklejonym przez Ciebie... ;)

Początkujący szukający czegoś lepszego niż powszechnie polecany Wilkinson Classic, za te same pieniądze, na Rimeju się nie zawiedzie.
Zresztą to nie tylko moja opinia, spora część forum brzytwa.org ma podobne zdanie :)
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez Paweel » 14 lip 2014, o 00:48

Ale się temat rozkręcił.

A co do dyskusji.

Nie znam tego rimei ale jeśli podobny do wilkinsona (przynajmniej ceną) to powiem że to maszynka dobra na początek, na spróbowanie.
Nie trzeba wydawać większej kasy na maszynkę z duszą lub reprezentacyjną aby spróbować, zacząć golić się tradycyjnie.
A próby są potrzebne.

Sam spróbowałem kilka maszynek zanim wybrałem odpowiednią.
Teraz mam trzy, starego klasyka gillette z lat 50 (ładna lekka i krótka maszynka), rozkładaną z regulacją naprężenia żyletki, i jaggera.

Cóż, gillette ładna, lekka ale za lekka przez co muszę delikatnie dociskać do twarzy, i przez to nie za wygodna.
rozkładana, ciężka główka a przez to nie można precyzyjnie nie można docisnąć.
jagger idealny jak dla mnie.

Więc trzeba próbować i żądnej nie wykluczać, cena czy klasyka nie musi przekładać się na komfortowe i wygodne golenie.
Paweel

Pochwały: 8

Postprzez kubisiak1 » 4 sie 2014, o 22:57

Forum istnieje. Polecam.

[hide]Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj![/hide]
kubisiak1

Postprzez eteri » 4 sie 2014, o 23:13

victor44 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mój ojciec taką się goli, co prawda czasami się zatnie, ale ogólnie sprawnie i gładko mu to idzie ;) Ja golę się maszynką Gibellini z Lidla za 20zł i tylko dokupuje ostrza (4szt) za 20zł, gdy się zużyją :)
eteri
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez kubisiak1 » 5 sie 2014, o 12:53

Polecam Wilkinson classic :) piekny zestaw. Teraz sobie po tym kupiłem niedawno pierwsza maszynkę na żyletki z prawdziwego zdażenia. :) Muhle R89
kubisiak1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić