• Reklama

Towar z wadą - propozycja sprzedawcy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Towar z wadą - propozycja sprzedawcy

Postprzez brazil » 27 lis 2013, o 10:21

Witam,

Czytam forum od jakiegoś czasu i wydaje mi się, że już ktoś pisał o tym problemie, ale nie mogę tego znaleźć.
Odebrałem przesyłkę i okazało się że towar ma wadę w materiale. Zrobiłem zdjęcię i wysłalem sprzedawcy. Odpisał, że przeprasza i że wyśle nową sztukę, a ja żebym odznaczył w ali, że przesyłkę odebrałem.
Rozumiem, że jeśli zaznaczę, że odebrałem przesyłkę to nie będę miał możliwości otwarcia sporu i chińczyk nie będzie miał "bacika" i w zasadzie nie będzie musiał mi wysyłać towaru. Czy dobrze rozumiem? Czy można ufać sprzedawcy? (chyba pytanie retoryczne :) ) No i być może ktoś z was ma jakieś podobne doświadczenia i mógłby coś poradzić.

Dzięki.
brazil

Telefon:: htc

Reklama

Re: Towar z wadą - propozycja sprzedawcy

Postprzez Robbo » 27 lis 2013, o 10:58

Oczywiście masz rację. Różni są Chińczycy, nie wiesz na jakiego trafiłeś.
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez fake4r » 27 lis 2013, o 11:12

Nic nie zaznaczaj właśnie bo oni właśnie tak kombinują. Zrób open dispute, po to jest ta opcja.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez lukkki » 27 lis 2013, o 11:21

Nie ma co się dogadywać poza tymi "przyciskami" Aliexpress bo wtedy dochodzenie swojego może być dużo trudniejsze, a wręcz niemożliwe.
lukkki
VIP

Pochwały: 13

Postprzez zriel » 27 lis 2013, o 11:26

Jak masz jeszcze cza to zapobiegawczo otwórz spór(jak czas się kończy to odrazu go eskaluj), jeśli stwierdzisz że nie opłaca się towaru odsyłać i czekać na nowy to żądaj częściowej refundacji.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez brazil » 27 lis 2013, o 23:02

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Ponieważ zostało mi jeszcze ponad 40 dni, więc postanowiłem pociągnąć temat nie otwierając sporu. Napisałem do chińczyka, że niczego nie potwierdzę dopóki nie dostanę nowego towaru (bo tak obiecał w pierwszej odpowiedzi), wyślij mi numer trackingu, dzięki za zrozumienie bla bla bla. Po paru godzinach dostałem od niego numer :) No cóż teraz czekam na przesyłkę... zobaczymy. Zawsze jeszcze pozostaje nieotwarty spór.
brazil

Postprzez brazil » 9 sty 2014, o 10:50

Witam, temat się skończył więc chciałbym się podzielić wnioskami. Jak się okazało ali po tym jak otrzymałem przesyłkę (na podstawie info z trackingu) skraca pozostały czas na otworzenie sporu do kilku dni (czterech?). Niestety zanim się zorientowałem czas ten upłynął i automatycznie potwierdzono zrealizowanie zamówienia, więc straciłem możliwość otworzenia sporu. Na szczęście chińczyk okazał się uczciwy (nie to żebym miał jakieś uprzedzenia :)) i nowy towar do mnie dotarł.
Rada na przyszłość - w tak oczywistych sprawach zawsze otwierać spór (w pozostałych - dopytać sprzedawcy i otworzyć spór :) )

Temat do zamknięcia. Dzięki
brazil

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI