• Reklama

Towar niezgodny z opisem-dispute z chińczykiem o ROLEXA =)

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Towar niezgodny z opisem-dispute z chińczykiem o ROLEXA

Postprzez existe » 22 sie 2014, o 00:15

filozof71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

na czy opierasz zalozenie ze te zdania sa prawdziwe ? znasz go ? chwali sie tym ?
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Reklama

Postprzez Zupa1 » 22 sie 2014, o 00:16

Witam,

Eskaluj spór, nie wysyłaj mu zegarka ani nie gódź się na żadne rekompensaty.

Załącz zdjęcia przy wypełnieniu formularza dispute i napisz że otrzymany zegarek jest niezgodny z opisem na Ali. Przy odrobinie szczęścia oddadzą ci całą kasę.

Piszę to bo miałem przypadek z okularami. Kupiłem 2 pary okularów Porsche na Ali w opisie 100% oryginały. Po otrzymaniu przesyłki okulary były jak oryginał z jednym małym wyjątkiem, brak logo Porsche :-) Po reklamacji Chińczyk odpisał mi że to tańsza wersja oryginału :-) i zwróci mi 2$. Nie zgodziłem się Otworzyłem spór, załączyłem zdjęcia i Ali zwróciło mi w całą kasę. Żeby było śmiesznie 3 dni po pierwszym zamówieniu domówiłem jeszcze jedne u niego, też przyszły bez logo. Muszę znowu otworzyć spór.

Śmiało walcz o swoje i nie daj się wykiwać Chinolowi.
Zupa1

Pochwały: 6
Telefon:: IOcean x7HD

Postprzez jacek666b » 22 sie 2014, o 00:16

filozof71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nawet gdybym był bogatym ojcem nie kupiłbym synowi Rolexa. Takie zegarek IMHO podkreśla prestiż osoby, która go nosi a więc musi sobie na ten prestiż zapracować. A chęć posiadania takiej zabawki jest dla mnie poniżająca. Autor tego wątku poniżył się w moich oczach. Poza tym jaki jest sens nosić Rolexa jak się nie ma całej reszty? Takie coś się kupuje na końcu, jak się już ma inne, bardziej podstawowe rzeczy: dom, samochód, oszczędności. Widząc przeciętnego leszcza z Rolexem od razu będę widział,że nie jest oryginalny, Myślę że są dobre podróbki Rolexa, tylko one też swoje kosztują.

Niech żyje wiocha i pozerzy!

Kolego, słoma z bucików Ci wyleciała. Twój nick mówi wszystko.
onet czat na Ciebie czeka, pokój: co zabrać w słoiki w niedzielę od mamusi
jacek666b

Telefon:: Nokia Asha 302
ROM: stock

Postprzez jacek666b » 22 sie 2014, o 00:20

Zupa1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Hehe dobre :-)
Mam zamówienie na taki zegarek, więc pewnie zamówię jeszcze jeden-ciekawe czy wyjmą folię spod szkła ;-)
Jeszcze jeden dzień i 20 godzin do końca sporu, i wtedy spróbuję zrobić tak jak mówisz.
Dziękuję za pomoc, i czekam na odpowiedzi na pozostałe pytania.
jacek666b

Postprzez kapao0 » 22 sie 2014, o 00:24

Wszystko załatwiaj przez dispute! Nie wierz im na słowo, bo zostaniesz z niczym albo jeszcze będziesz do tyłu ;)
@filozof71 Co z Ciebie za filozof, skoro nie wiesz, że każdy może robić ze swoimi pieniedzmi to co mu się podoba, nosić to co chce itp itd? Płacisz Jego rachunki? Utrzymujesz go? Nie? To po co się bierzesz za ocenianie ludzi? Jeszcze trochę i ludzie tutaj tak Cię pokochają, że zaczną rzucać kamieniami byle byś tylko poszedł "filozofować" gdzie indziej ;)

@edit. Jeśli wysyłasz zegarek to później podajesz numer trackingowy na ali. Masz dowód wysłania paczki na dany adres, więc nie bedzie mógł napisać, że wyslales nie tam gdzie trzeba albo wcale. Zawsze możesz się zwrócić do ali i jak sprzedawca zacznie coś kręcić, to na pewno Ci pomogą :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 22 sie 2014, o 00:28 przez kapao0, łącznie edytowano 1 raz
kapao0
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: OnePlus 5
ROM: OxygenOS

Postprzez jacek666b » 22 sie 2014, o 00:28

Spokojnie, już poszedł filozofować na samosia.pl
jacek666b

Postprzez filozof71 » 22 sie 2014, o 00:38

jacek666b napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wysyłając coś dostajesz numer trackingowy i możesz zobaczyć czy przesyłka jest odebrana. Jak powie, że nie odebrał pytasz pocztę, poczta przekazuje godzinę i datę odbioru. Jak nie to reklamujesz przesyłkę i dostajesz zwrot zgodnie ze standardem lub taki na jaki była ubezpieczona przesyłka. Nie mam w tym zakresie doświadczenia zagranicznego. Dlaczego bierzesz się za rzeczy, które Cię przerastają? Poucz się, popracuj uczciwie, nie szukaj drogi na skróty. Ja nie ufasz Chińczykowi zrób na Ali Open Dispute jeśli jeszcze możesz.

pozdr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez filozof71 » 22 sie 2014, o 00:42

jacek666b napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Proporcjonalnie do rangi przedmiotu w zaspokajaniu potrzeb. Dom, samochód, zabezpieczenie w postaci oszczędności, potomstwo, wychowanie i kształcenie potomstwa a na końcu drobne dodatki. A to, że istnieje taka patologia, że nie masz własnego konta a kupujesz Rolexa - to patologia.

Nie ma doświadczenia, ale ja bym najpierw określił koszt wysyłki z ubezpieczeniem na wartość zegarka lub standardowe ubezpieczenie na wypadek zaginięcia przesyłki. Potem bym się zastanowił czy się opłaca wysyłać czy starać o partial refund. A jak się domyślam to jakieś grosze. Jak się zrobi coś od początku bez głowy to ciężko o dobrą radę. Pytałeś przed zakupem kogoś gdzie można kupić dobre podróbki Rolexa u solidnego sprzedawcy? Jaki feedback miał przedmiot w chwili kiedy kupowałeś? Więszkość osób podaje linki do akucji.

pozdrawiam Filozof71
Ostatnio edytowano 22 sie 2014, o 00:48 przez filozof71, łącznie edytowano 1 raz
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Postprzez jacek666b » 22 sie 2014, o 00:43

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Powiadasz drogi filozofie, że nie posiadasz doświadczenia zagranicznego? Hmm..
Masz rację, biorę się za rzeczy które mnie przerastają, jedną z nich jest schodzenie do tak niskiego poziomu jaki sobą reprezentujesz.
Przepraszam, już nie będę sobie wszczykiwał marihuany.
Zrobiłem otwarcie sporu (z zagranicznego open dispute) i zobaczymy za dwa dni co dalej powie Pan Chinol.
jacek666b

Postprzez filozof71 » 22 sie 2014, o 01:56

kapao0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I tak mam już taki zamiar. Oprócz wielu pozytywów jak wartościowych ludzi spotkanych tutaj, zdobycie od nich cennej wiedzy i orientacji w temacie poznałem także częściowo trochę inny przekrój naszego społeczeństwa: drobnych cwaniaczków, ciułaczy, pozerów, oszustów i innych leszczy kupujących tanie podróby. Ludzi pozbawionych honoru, rozsądku i odpowiedzialności. Niby takie proste wartości, ale jak ktoś jest baranem to żadna szkoła ani życie go nic nie nauczy i gdzieś się te wartości gubią. Dla mnie sprawa jest prosta: mam potrzebę zakupu, pytam, rozpoznaję temat, myślę, szukam dobrej oferty, akceptuję zasady serwisu, podejmuję ryzyko, i biorę to ryzyko na klatę. Kto sam jest skłonny do kombinowania i oszukiwania prędzej przewidzi ruch innego podobnego oszusta. Myślałem, że forum skupia się bardziej na porównywaniu parametrów, merytorycznych, testach, ale i tak wielu ludzi kupuje telefony bez WCDMA 900. Myślałem, ze moderatorzy będę usuwali pytania typu "cześć kupiłem podróbę i teraz się dowiedziałem że to podróba i jak nie zapłacić za przesyłkę zwrotną". W ostatnich dniach były aż dwa takie posty. Skoro taki ma być poziom tego forum i taki target użytkowników to nawet nie musisz mnie namawiać.

pozdrawiam Filozof71
filozof71
AKTYWNY

Postprzez filozof71 » 22 sie 2014, o 02:06

Proponuję także WSZYCZKNĄĆ sobie trochę rozumu.
I szanuj Chińczyków ciężko pracujących żebyś mógł tanio coś kupić :-)

pozdrawiam Filozof71
filozof71
AKTYWNY

Postprzez jacek666b » 22 sie 2014, o 08:51

Nie wiem czy zauważyłeś, ale zamieściłem wątek w dziale AliExpress.
Poza tym od razu wiedziałem, że to podróba- pewnie w tym momencie jesteś mocno zaskoczony bo sam byś na to nie wpadł.
Nie denerwuj się- rok szkolny tuż tuż, usiądziesz w ławce i pofilozofujesz z kolegami na tym samym poziomie, a na razie proponuję samosia.pl-tam się dowiesz co jest teraz na czasie do kupienia, i czy podróby są dobre czy fuj.

Poza tym napisałeś gdzieś: Wiedziałem że Chińczyk ściemnia, ale wuazałem że cena jest atrakcyjna. (cytat)
Więc nie zgrywaj tutaj mądrodupego.
Kochany filozofie, przeczytaj proszę tego posta tyle razy żeby trafił do Twojego umysłu i powiedz do widzenia
jacek666b

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić