• Reklama

TOP 3 budżetowych telefonów

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: TOP 3 budżetowych telefonów

Postprzez Thyler » 10 sty 2015, o 02:23

Czy ktoś miał w posiadaniu zarówno Doogee 850 jak i Redmi 1S i potrafi się wypowiedzieć na temat:
a) aparatu,
b) wydajności,
c) jakości,
d) ogólnego wrażenia?
Thyler

Telefon:: Lenovo

Reklama

Postprzez Bajur » 10 sty 2015, o 14:56

Thyler napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I jak tu człowiek ma być mądry... 8MP w Redmi w takim razie jest lepsze niż 13MP...
Redmi trochę wykracza poza budżet z tego, co widzę.

Czyli: Redmi 1s, ZTE v5, Doogee 850, ale czy w takiej kolejności? Na to wygląda...

To nie megapiksele robią zdjęcia. Więcej tych cyferek nie jest równe lepszej jakości.
Bajur

Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy Tab 8.9

Postprzez bartazzz » 10 sty 2015, o 21:47

Mam Redmi na co dzień. Mialem też przez chwilę dg850
Aparat robi bardzo dobre zdjęcia ostre jednak ja słaba lampę. Redmi dobre zdjęcia troche podciaga barwy ale mi to odpowiada
B miui lubi dużo ramu dg850 mialem krotko ale ich soft sprawia wrażenie zoptymalizowanego i jest czysty
C jakosc na podobnym poziomie dg jest klonem mi4 z metalowa ramką wiec wygląd ma bardzo dobry i jest bardo dobrze
D ogólne wrażenia z dg850 mam bardzo pozytywne brakuje diody powiadomien. Trzeba pogrzebac przy gps. Wąskie ramki i jakość wykonania robi robotę. O redmi już napisano co tylko się da
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Thyler » 10 sty 2015, o 22:23

To jeszcze takie pytanko, bo chyba jestem zdecydowany na Redmi...
Jak to jest z tymi nazwami? Bo widzę Xiaomi Redmi/ Red Rice/ Hongmi 1s... wszystkie to samo, czy jak to jest?
Thyler

Postprzez Lector » 10 sty 2015, o 22:26

Tak, trzy nazwy jeden telefon :D
Obrazek
Lector

Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi Mi4 LTE
ROM: MIUIPolska

Postprzez filozof71 » 11 sty 2015, o 06:44

Thyler napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Myślałem, że wiecie, ale napiszę jak dzieciom w przedszkolu: magicznie podawana ilość pikseli nie świadczy o jakości aparatu. To sztucznie podbijany parametr. Zwiększanie liczby pikseli bez zwiększenia rozmiaru matrycy czujnika powoduje, ze na piksel przypada mniejszy strumień światła i bardziej widoczne są szumy. Ilość pikseli ma znaczenie tylko jak chcesz oglądać zdjęcia z odległości 20 cm na dużym monitorze lub kadrować fragment zdjęcia. Aparat to : optyka, jasność obiektywu, sterowanie zoomem, pomiar światła, redukcja szumów, algorytm kompresji, balans bieli, stabilizacja optyczna i wiele wiele innych.

podr Filozof71

Autor postu otrzymał pochwałę
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez bartazzz » 11 sty 2015, o 11:41

filozof71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Myślałem, że wiecie, ale napiszę jak dzieciom w przedszkolu: magicznie podawana ilość pikseli nie świadczy o jakości aparatu. To sztucznie podbijany parametr. Zwiększanie liczby pikseli bez zwiększenia rozmiaru matrycy czujnika powoduje, ze na piksel przypada mniejszy strumień światła i bardziej widoczne są szumy. Ilość pikseli ma znaczenie tylko jak chcesz oglądać zdjęcia z odległości 20 cm na dużym monitorze lub kadrować fragment zdjęcia. Aparat to : optyka, jasność obiektywu, sterowanie zoomem, pomiar światła, redukcja szumów, algorytm kompresji, balans bieli, stabilizacja optyczna i wiele wiele innych.

podr Filozof71

Trzeba to gdzieś podczepic razem z wytłumaczeniem dlaczego antutu to nie wszystko
bartazzz
VIP

Postprzez snajp » 11 sty 2015, o 18:43

Kup wersję z końcówką 1S, bo to jest nowsza wersja z lepszym prockiem
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Postprzez bartazzz » 11 sty 2015, o 22:01

Lub 2s
bartazzz
VIP

Postprzez Thyler » 12 sty 2015, o 19:18

Chinatronic
Ten będzie dobry? Bo widzę, że przy opcji kupna są dwie możliwości: Redmi 2 White i Redmi 1S Grey
Thyler

Postprzez snajp » 13 sty 2015, o 11:15

Chinatronic bym sobie odpuścił, bo będziesz długo czekał na paczkę. Polecam ten sklep, natychmiastowa wysyłka.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 16032.html
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Postprzez SeventyThree » 13 sty 2015, o 12:06

Najlepsze są bąble pod folią na zdjęciu aukcyjnym z powyższego linku ... czyli jak dostaniesz tak przyklejoną folijkę, to się możesz bujać z reklamacjami :roll:
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo A806
ROM: 16GB

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?