• Reklama

THL 2015A czy elephone P4000?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

THL 2015A czy elephone P4000?

Postprzez XnIcRaM » 6 paź 2015, o 22:46

Cena (bez VAT): do około 130$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4.5 - 5 (ostatecznie 5.5)
Ilość RAM/ROM/Procesor: minimum 2GB/8GB+/64bit 4core lub wiecej
Dual/Single sim: nieistotne
Preferowane marki: nieistotne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): 4G (1800/800) oraz dobry aparat i bateria która wytrzyma cały dzień bez ładowania przy w miarę intensywnym użytkowaniu

Opis: Zastanawiam się między THL 2015A a elephone P4000 wysłucham każdej opinii za lub przeciw a także rozważę każdy inny model

Dziękuję za wszelką pomoc w wyborze
XnIcRaM

Telefon:: smarki
ROM: sROM

Reklama

Re: THL 2015A czy elephone P4000?

Postprzez TLasky » 7 paź 2015, o 12:24

Żaden z podanych nie będzie miał bardzo dobrego aparatu. W tej klasie cenowej popatrz na Meizu M2 (normalny, nie Note). Jeśli priorytetem jest bateria to świetne wrażenie zrobił na mnie Mlais MX, ale aparat taki se ;-). Meizu ma baterie 2500 mAh więc na dzień starczy, tylko poczytaj o Flyme nim kupisz ;-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez wacie72 » 7 paź 2015, o 13:19

Kolega "marcinx" (czytane od tyłu) zadał jedno jedyne i jego pierwsze pytanie-post nie siląc się nawet przeglądnąć to forum gdzie jest cały wątek o telefonach w cenie do 130$.
Również wymienione przez niego telefony są tutaj opisane.
Moim zdaniem temat do wywalenia.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 37
Telefon:: Xiaomi Redmi Pro

Postprzez XnIcRaM » 7 paź 2015, o 18:03

Nie ma to jak się trafi ktoś bardzo pomocny komu wydaje się że zjadł wszystkie rozumy i za swój obowiązek uważa pouczanie każdego w każdym miejscu. Jednak ja w przeciwieństwie do kolegi (lub koleżanki) "wacie72" (swoją drogą sprawia wrażenie osoby nadspodziewanie bystrej dopatrując się iż mój nick na forum można przeczytać od tyłu) za nim zadałem pytanie forum przeszukałem nie tylko patrząc po nazwach tematów. W CAŁYM wątku poświęconym telefonom do 130$ nie ma nawet słowa wzmianki o telefonie THL 2015A a na całym forum jest jeden temat dotyczący tego telefonu ale są w nim tylko informacje które podaje producent a jak napisałem wyżej oczekuje opinii (użytkowników) a nie parametrów podanych przez producenta bo te znam dobrze.

Reasumując powyższy post napisany przez "wacie72" jet do wywalenia, autorowi dziękuję za szczere chęci jednak nie takiej pomocy oczekuję jednocześnie proszę kolejnych inteligentów którzy mają do powiedzenia (napisania) tyle co kolega wyżej o nie zabieranie głosu w tym temacie. Liczę tylko na rzetelne informacje od osób które miały w ręku wymienione przeze mnie telefony lub mają w ręku coś co uważają za lepszy wybór w tej cenie.

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Aparat nie musi być jakiś super hiper bo mam lustrzankę do robienia "super" zdjęć, chodzi o to aby po prostu robił dobre, ostre zdjęcia na których pikseloza jest widoczna dopiero po znacznym powiększeniu a nie już bezpośrednio na ekranie telefonu :) Jeśli chodzi o baterię to nie jest ona priorytetem, chodzi tylko o to żebym nie musiał go ładować w pracy bo telefon wytrzymuje bez ładowania cały dzień tylko pod warunkiem że w ogóle go nie używam. Wiem że z tymi bateriami w chińczykach różnie bywa, miałem już nawet takiego który baterię miał niby 2500 a wystarczała na 15min rozmowy. Bateria dla mnie powinna wytrzymać bezproblemowo 16h bez ładowarki a podczas tych 16h 30min rozmawiałbym przez telefon, 30 minut korzystałbym z internetu (poczta jakieś newsy itp) obejrzałbym z jeden filmik 5-10min np na YT oraz zrobiłbym kilka zdjęć (być może z lampą)

Jeśli chodzi o Meizu M2 to trochę w nim boli mnie brak częstotliwości 800 przy 4G oraz nie wyjmowalna bateria i przynajmniej według specyfikacji Meizu M2 ma gorszą optykę niż THL 2015A
XnIcRaM

Telefon:: smarki
ROM: sROM

Postprzez wacie72 » 7 paź 2015, o 19:39

Skoro sam widzisz że tak mało jest o tych modelach na forum to znaczy że są one mało popularne (czytaj , nie warte zainteresowania ) , a już skoro kolega sephot napisał kilka zdań o Thl-u i się nim nie zachwycił , nie znalazł w nim nic ciekawego to warto mu zaufać i poszukać czegoś innego.
Co do innych modeli ponownie polecam odpowiedni wątek.

I nie napinaj się tak Marcin , gdyby każdy chciał zadawać pytanie na które już jest tutaj odpowiedź to to forum było by wielkim "śmietnikiem" z "milionem" tematów.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 37
Telefon:: Xiaomi Redmi Pro

Powrót do Jaki telefon kupić ?