• Reklama

Test pendrive Sandisk Extreme z Chin. Warto.

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Test pendrive Sandisk Extreme z Chin. Warto.

Postprzez marx » poniedziałek, 28 września 2015, 12:14

Powszechnie panuje przekonanie ze w Chinach nie należy kupować żadnych nośników pamięci, postanowiłem zweryfikować te poglądy. Zakupiłem pamięć przenośna Sandisk Extreme USB 3.0 oraz Dysk SSD Netac N5S
Obrazek

Zacznę od pendrive Sandisk Extreme, który to oferuje interfejs USB 3.0. Teoretyczna przepustowość łącza wynosi 5 Gb/s, zapewnia ogromny wzrost szybkości przesyłu danych w stosunku do poprzedniego interfejsu USB 2.0 Oczywiście prędkości uzyskiwane przez Pendrive sandiska są znacznie mniejsze. Producent deklaruje prędkość zapisu do 170MB/s i prędkość odczytu do 190MB/s.

UNBOXING

BUDOWA
Warto podkreślić solidną budowę pendrive, nic nie skrzypi, wykonany jest z czarnego plastiku, w większości matowego. Nośnik pamięci może pracować w szerokim zakresie temperatur, od 0° do +45°C. O pracy urządzenia informuje nas niebieska dioda znajdująca się wewnątrz. Złącze USB całkowicie chowa się w obudowie, a mały uchwyt umożliwia przypięcie smyczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

SPECYFIKACJA
SanDisk Extreme USB 3.0 32 GB
Podstawowa specyfikacja:
Wymiary: 70,87 mm x 21,34 mm x 11,43 mm
Dostępne pojemności: 16GB, 32GB i 64GB
Deklarowana prędkości zapisu i odczytu: 170 MB/s i 190 MB/s
Kompatybilność: USB 3.0, 2.0
Gwarancja: dożywotnia (producenta)

BEZPIECZEŃSTWO
Sendisk Extreme oferuje swym nabywcom oprogramowanie SanDisk SecureAccess umożliwiające przechowywanie plików i folderów w przestrzeni chronionej hasłem przy użyciu 128 bitowego szyfrowania AES. Pozwala nam to zabezpieczyć poufne dane przed dostępem osób niepowołanych. Każdorazowa próba odczytu tych danych wymaga podania wcześniej zdefiniowanego hasła.
Posiadacze SanDisk Extreme mają możliwość przechowywania swoich plików w chmurze. Producent udostępnia 2 GB przestrzeni dyskowej dostępnej w portalu YuuWaa. Jest to dodatkowe zabezpieczenie najcenniejszych plików na wypadek awarii pendriva. Nasze dane są jeszcze bardziej bezpieczne, a dostęp do nich można uzyskać z każdego miejsca na świecie.

WYDAJNOŚĆ
Testy wydajności przeprowadziłem na kilku benchmarkach, jak można było się spodziewać duże pliki mogą być przesyłane z prędkością podana przez producenta, ale dużo plików o mniejszym rozmiarze jest kopiowane z mniejsza prędkością.
Uśredniając można przyjąć że odczyt z nosnika pamięci odbywa się z prędkością 150MB/s, zaś zapis to 85MB/s

ATTO BENCHMARK
Obrazek
ATTO BENCHMARK dał następujące wyniki : zapis 95MB/s, odczyt średnio 158MB/s

Benchmark AS SSD
Obrazek
W benchmarku AS SSD wyniki są stosunkowo słabe , zapis 81.94 MB/s odczyt 147.7 MB/s

Benchmark HDTunePro
Obrazek
Benchmark HDTunePro pozwolił na odczyt z prędkością 124.7 MB/s

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DOSTĘPNOŚĆ
Przy zakupie pamięci niezwykle istotne jest gdzie dokonamy zakupu. Wielu chińskich sprzedawców oferuje pamięci z fałszywa pojemnością i niskimi prędkościami zapisu i odczytu. Ja mojego Pendrive mam ze pewnego sklepu Gearbest.com gdzie kosztuje on 16$ za 16GB, 27$ za 32GB i 45dolarów za 64 GB pamięci.
http://www.gearbest.com/usb-flash-drives/pp_235756.html

PODSUMOWANIE
Na powyższym przykładzie można stwierdzić że nie taki diabeł straszny jak go malują, Można bez większego problemy kupić w Chinach pamięć przenośna czy tez dysk twardy który nie jest podróbką. Ważne jest gdzie dokonujemy zakupu, czytajmy tez dobrze opis. Często sprzedawcy piszą że pamięć jest w 100% prawdziwa i została przebadana programem H2testW. To daje nam duże prawdopodobieństwo ze nabędziemy pamięć o prawdziwej pojemności i z zadeklarowana klasa prędkości. Opinie na aliexpress wystawiane przez kupujących są często nieprawdziwe, bowiem sprzedawcy w zamian za dobrą opinię zwracają nam 100% wpłaty za pamięć podrobioną. Tu więcej o tym: https://www.youtube.com/watch?v=0echgcztXBQ

A wracając do pamięci Sandisk Extreme, pamięć osiąga bardzo dobre wyniki, prędkość spada podczas przesyłu wielu małych plików o rozmiarze nie większym niż kilka megabajtów. Zapis odbywał się z prędkością 85 MB/s, natomiast odczyt 150 MB/s. Jest to zjawisko jak najbardziej naturalne dla wszelkich pamięci i dyskw SSD.
Na zakupie w Chinach zyskujemy około 30%
POLECAM

-bardzo duże prędkości odczytu i zapisu danych
-dobra jakość wykonania i ergonomiczna budowa
-2 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej w chmurze
-szyfrowanie danych zapisanych w pamięci urządzenia
-kompatybilność z USB 2
marx
Administrator

Pochwały: 191

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Test pendrive Sandisk Extreme z Chin. Warto.

Postprzez Gravis » poniedziałek, 28 września 2015, 12:21

Pozostaje jeszcze kwestia opłacalności takiego rozwiązania. Kartę MicroSD Class 10 64GB da się kupić za 89zł. Do tego czytnik USB 3.0 i mamy 64GB pamięci po USB 3.0 z gwarancją w PL.
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez radier » poniedziałek, 28 września 2015, 12:44

radier
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 28 września 2015, 13:19

Gravis napisał(a):Pozostaje jeszcze kwestia opłacalności takiego rozwiązania. Kartę MicroSD Class 10 64GB da się kupić za 89zł. Do tego czytnik USB 3.0 i mamy 64GB pamięci po USB 3.0 z gwarancją w PL.

Dochodzi koszt sprawdzonego czytnika - zwykle będzie to najsłabsza częśc zestawu. Nietrafiony zakup może być raczej kagańcem na szybką kartę niż dobrym rozwiązaniem.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 51

Postprzez Gravis » poniedziałek, 28 września 2015, 13:20

Kingston robi dobre czytniki ;) a jeszcze sprawdziłem i pendrive USB 3.0 Kingstona 119zł warto z chin?

Wysłane z mojego NX507J przy użyciu Tapatalka
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Postprzez marx » poniedziałek, 28 września 2015, 14:08

Gravis napisał(a):Pozostaje jeszcze kwestia opłacalności takiego rozwiązania. Kartę MicroSD Class 10 64GB da się kupić za 89zł. Do tego czytnik USB 3.0 i mamy 64GB pamięci po USB 3.0 z gwarancją w PL.

nie sądzę aby jakakolwiek karta w czytniku dała prędkości jak sandisk Extreme, to jeden z szybszych pendrive na rynku.
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 28 września 2015, 14:24

marxxx napisał(a):nie sądzę aby jakakolwiek karta w czytniku dała prędkości jak sandisk Extreme, to jeden z szybszych pendrive na rynku.

^ To raz.
A dwa: Kingston robi dobre produkty, ale wcale nie najszybsze. Ich popularne produkty są wręcz wolne. Tylko wybrane drogie serie pendrive'ów są szybkie. Co do czytników, to już w ogóle nie mam rozeznania, ale jak marxxx pisze, dla topowych kart to może być tylko kaganiec.
Flyagaric
VIP

Postprzez fake4r » poniedziałek, 28 września 2015, 14:30

Jedynie plus kart jest taki że można wykorzystać je w innym celu nie tylko jako pendrive ale w urządzeniu typu kamerka, telefon etc.
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez Gravis » poniedziałek, 28 września 2015, 14:32

Moim zdaniem to nie jedyny plus.. używam na codzień i prędkości są OK ;) noszę z kluczami. Tylko kartę mam inną ;)

Obrazek
Gravis
VIP

Postprzez fake4r » poniedziałek, 28 września 2015, 14:35

Być może. Dobry czytnik i karta dadzą zadowalające rezultaty nie gorsze niż pendrive. A przy ty będzie to bardziej użyteczne.
fake4r
VIP

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 28 września 2015, 14:41

fake4r napisał(a):Być może. Dobry czytnik i karta dadzą zadowalające rezultaty nie gorsze niż pendrive. A przy ty będzie to bardziej użyteczne.

I koło się zamyka, bo dobry czytnik to dodatkowe koszty.

@Gravis:
Bardzo bym prosił kolegę, o podanie modelu karty używanej i odczyty z Atto.
Flyagaric
VIP

Postprzez fake4r » poniedziałek, 28 września 2015, 14:42

No chyba że jest już w zestawie ;)
fake4r
VIP

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin