• Reklama

Test inteligentnego zegarka No.1 D5. Tani dobry Smartwatch

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Re: Test inteligentnego zegarka No.1 D5. Tani dobry Smartwat

Postprzez KrisZgr » wtorek, 8 marca 2016, 18:54

Czy ktoś miał do czynienia z tym zegarkiem
http://pl.aliexpress.com/item/2016-Free ... 582ccf0512

Jakieś ciekawe promocję widzieliscie
KrisZgr

Reklama

Postprzez elephant_ml » piątek, 15 kwietnia 2016, 11:19

Czy u Was też żeby zaktualizować pogodę dla danej miejscowości, to za każdym razem musicie włączać GPS? Kartę virgin mobile mam wsadzoną i aktywną. Przecież w smartfonie widget pogodowy aktualizuje się bez odpalania GPS.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
----------------

Marcin
elephant_ml

Pochwały: 2

Postprzez marx » piątek, 15 kwietnia 2016, 18:41

Lokalizuje cię na podstawie GPS
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez Gravis » piątek, 15 kwietnia 2016, 19:01

@marx używasz tego zegarka na co dzień ? Jak sie sprawuje? Jak po dluzszym korzystaniu? Jakies nowe plusy czy minusy? Jak z bateria?
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez ddr » piątek, 15 kwietnia 2016, 19:40

Miałem, sprzedałem, zabawka mało użyteczna. Brakuje mi podstawowej funkcji, czyli tryb słuchawki bluetooth. Druga przykra sprawa to skromna pamięć dla aplikacji.
Bateria trzyma tak na 1 - 1,5 dnia.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez elephant_ml » piątek, 15 kwietnia 2016, 20:05

marx napisał(a):Lokalizuje cię na podstawie GPS

Chyba nie do końca o to chodzi. GPS musi być odpalony, ale żadnej satelity znaleźć nie musi. To tak jakby w Wieliczce na dole odpalić. Zasięg GSM jest, ale satelity na pewno nie znajdzie. Na xda wyczytałem że do działania informacji pogodowej musi być odpalone WiFi. Nie musi być połączone z żadną siecią, ale musi mieć status aktywne. Pierwszy raz aktualizowałem pogodę w domu i na pewno nie złapało mi żadnego satelity przez 2 stropy, a zaktualizowała się w kilka sekund.

Ja na razie cieszę się tym zegarkiem tak trochę na siłę. Szkoda mi go wywalić po 2 dniach używania. Już jak go kupiłem a zanim jeszcze przyszedł do mnie, to wiedziałem że te całe jego funkcje to o kant dupy potłuc. Dzwonić się za jego pośrednictwem z telefonu połączonego przez BT nie da. Stałego pomiaru pulsu nie ma, więc i z aplikacjami to wykorzystującymi również nie współpracuje. Czyli do biegania, na rower lub innego czynnego sportu się za bardzo nie nadaje. Poza tym pomiar pulsu raz się uda a dwa razy nie. Ręka nieruchomo i czekać. Endomondo niby działa, ale obsługa na takim wyświetlaczu to tragedia. Nawet obszar Mapy google miałem problem powiększyć lub pomniejszyć. Palców zbyt wielkich raczej nie mam.
Jedno co mnie pozytywnie zaskoczyło to czas działania na jednym ładowaniu baterii. Wytrzymał ponad 48 godzin, w tym czasie (średnio co godzina) sprawdzałem czas przez wybudzenie przechyleniem ręki, przeprowadziłem kilka testowych rozmów i ogólnie bawiłem się ustawieniami. W nocy też miałem go na ręce, więc pewnie też się wybudzał.
Postaram się dzisiaj jeszcze zrootować go i może wrzucić alternatywny ROM- może to coś poprawi i przekona mnie jakoś bardziej do niego, ale raczej będę się już rozglądał za czymś bardziej funkcjonalnym do sportu.
----------------

Marcin
elephant_ml

Postprzez pjaczewski » piątek, 15 kwietnia 2016, 20:31

Do elephant_ml

A czy muzyka działa na słuchawkach BT?
Oraz czy można rozmawiać przez słuchawki BT z zainstalowaną kartą sim w zegarku ?

Wysłane z mojego Letv X500 przy użyciu Tapatalka
pjaczewski

Postprzez elephant_ml » piątek, 15 kwietnia 2016, 20:57

Szczerze to słuchawek BT się na razie nie dorobiłem (nie miałem takiej potrzeby). Teraz zamawiam z chin okulary z wbudowanymi słuchawkami BT. Jak jeszcze będę miał do tej pory ten zegarek to sprawdzę. Na chwilę obecną mogę jedynie sprawdzić połączenie z słuchawką BT Nokii.
----------------

Marcin
elephant_ml

Postprzez Gravis » piątek, 15 kwietnia 2016, 22:40

ddr napisał(a):Miałem, sprzedałem, zabawka mało użyteczna. Brakuje mi podstawowej funkcji, czyli tryb słuchawki bluetooth. Druga przykra sprawa to skromna pamięć dla aplikacji.
Bateria trzyma tak na 1 - 1,5 dnia.

Dzieki, wypatruje za czyms i mysle nawet wydac te 50$, ale jakos nie moge znalezc nic sensownego. Przerobilem Mibanda i iwown i5+ i przyszla pora na zygor, ale jakos kiepsko na rynku, albo ceny z kosmosu
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez pjaczewski » sobota, 16 kwietnia 2016, 19:45

elephant_ml napisał(a):Szczerze to słuchawek BT się na razie nie dorobiłem (nie miałem takiej potrzeby). Teraz zamawiam z chin okulary z wbudowanymi słuchawkami BT. Jak jeszcze będę miał do tej pory ten zegarek to sprawdzę. Na chwilę obecną mogę jedynie sprawdzić połączenie z słuchawką BT Nokii.

To sprawdź proszę czy przez Słuchawkę bez problemu można prowadzić rozmowy oraz czy muzyka działa np tidal, lub wbudowany odtwarzacz zasada działania jest ta sama tylko mono :)

Wysłane z mojego Letv X500 przy użyciu Tapatalka
pjaczewski

Postprzez Bravo89 » czwartek, 21 kwietnia 2016, 16:05

Witam,
posiadam D5 od wczoraj,
- posiada slot na SIM wbrew temu co tu nie raz wyczytałem w komentarzach, może i nie wygodne dojście bo ktoś kto ma duże dłonie, na pewno nie będzie miał lekko :-)
- bezproblemowo się połączył z Honor 6
- po ponownym włączeniu tel. odrazu się łączy
- mapy google nie są fabrycznie ale poprzez google market raz dwa się instaluje oraz działa bardzo sprawnie
- pulsometr działa, wydaje się dokładny
- krokomierz również dobrze działa, nie reaguje na sam ruch ręki siedząc czy po prostu stojąc
- barometr w kilkanaście sec. również działa dość precyzyjnie
- youtube działa płynnie, testowałem z czystej ciekawości :-)
- jak go naładuje (bateria jak w recenzji Marka) to sprawdzę czy są jakies aktualizacje
- zamówiłem kartę virgin, za całe 5zł i 365 dni aktywna :-) jak dojdzie to napiszę jak działa, bez karty TYLKO dostaje powiadomienia o połączeniu, smsach, mailach itp
- kalendarz się synchronizuje i pokazuje, że jest coś na dany dzień zaplanowane, żeby zajrzeć co, trzeba użyć telefonu, mimo wszytsko bardzo fajna opcja
Działa bardzo płynnie, przy fabryznej folii gorzej się operuje. Jak tylko znajdę i naładuje słuchawkę BT to i to przetestuje.

PYTANIA:
1) Zastanawia mnie, czy jest opcja mierzenia fazy snu tym zegarkiem? Testował ktoś? jeśli tak to z jaką aplikacją będzie dobrze funkcjonował?
2) czy jest opcja sterowania aparatem w telefonie? jako "guzik" do zrobienia zdjęcia

W komplecie bardzo mnie zaskoczyły dodatki:
- zapasowe śrubki, śrubokręcik po to aby dojść bezproblemowo do slotu karty SIM oraz dodatkowa folia poliwęglanowa ochronna na szybkę

Pamiętajcie, że jest to zegarek, nie oczekujcie od niego tego czego oczekujecie od smartfona.. Smartwatch d5 ma informować, powiadamiać o jakiejś akcji a nie być smartfonem z paskiem na ręke..
Bravo89

Postprzez ddr » czwartek, 21 kwietnia 2016, 23:12

@up
On właśnie ma być smartfonem z paskiem na rękę, tak został zaprojektowany.

2. Jak testowałem ten zegarek to jakieś 2 apki się trafiły, które coś takiego umożliwiały.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin