• Reklama

Telefunken ENJOY TE1 - Uwalony NVRAM

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Telefunken ENJOY TE1 - Uwalony NVRAM

Postprzez patrix1234 » czwartek, 3 marca 2016, 19:48

Witam, poszukuję pomocy w naprawie NVRAM w Telefunkenie ENJOY TE1.
Może zacznę od początku. Telefon zakupiłem jakiś czas temu w salonie sieci Plus. Posiadał on androida 4.4.2. Ostatnio znalazłem poradnik na XDA, traktujący o portowaniu androida 5.0 na m.in mt6572, wszystko było w porządku, nawet MTKDroidTool dał mi recovery. Właśnie w tym miejscu stał się mój problem. Gdzieś wyczytałem, że przy procesorach MTK wraz z wgrywaniem recovery przez SPFlashtool'a trzeba flashować preloadera. Użyłem preloadera romu z needrom.com, jest tam 4.4.2-plus, czyli wydawało by się, że idealny dla mojego telefonu. Jak się okazało, rom był uszkodzony. uwalony preloader. po kilku godzinach walki, przyjął 4.4.2-plus z preloaderem z 4.2 (też był na needrom.com, lecz wcale nie chce się flashować). Jak go odcegliłem okazało się że nie mam IMEI, czyli uwaliłem NVRAM. Można go poskładać przy użyciu MTKDroidTool, ale potrzeba roota. 4.4.2 plusowski za żadne skarby nie chce się poddać rootowi. Przy tej kombinacji romów telefon nie przyjmuje recovery. Proszę o pomoc w postawieniu NVRAM na nogi i z góry dziękuję. Pozdrawiam PatriX
patrix1234

Reklama

Re: Telefunken ENJOY TE1 - Uwalony NVRAM

Postprzez patrix1234 » wtorek, 12 kwietnia 2016, 15:58

Taktycznie podbijam
patrix1234

Powrót do INNE MARKI