• Reklama

Telefony z Chin pytanie co do orginałów...

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefony z Chin pytanie co do orginałów...

Postprzez damian354 » 21 gru 2011, o 22:14

Pytanie odnośnie takich orginałów !
[hide]
http://www.aliexpress.com/product-fm/42 ... alers.html
[/hide]
czy moge to zamowic czy będą jakies konsekwencje ? jak to jest z takimi modelami ? znaczy to chyba jest podróba ale jak to jest?
Ostatnio edytowano 21 gru 2011, o 22:26 przez damian354, łącznie edytowano 1 raz
damian354

Reklama

Postprzez marx » 21 gru 2011, o 22:25

zamówić możesz, ale w przypadku rewizji przesyłki stracisz towar i zapłacisz za jego zniszczenie.
Ponadto firma której naruszono znak towarowy może wystąpić o odszkodowanie, w przypadku sprowadzenia sporej ilości to bardzo prawdopodobne.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez adamfon » 21 gru 2011, o 23:41

nawet jakbyś kupił skarpetki z logo Nokia, byłaby to podróba, oczywiście wiedząc, że Nokia nie produkuje skarpetek :-)

ale tak poważnie, sprowadzając cokolwiek z logo znanej marki, czy oryginał czy podróbkę, to jeżeli nastąpi rewizja paczki to towar idzie na ekspertyzę do przedstawicieli danej firmy i jeżeli stwierdzą, że jest to oryginał to żadnych przeszkód nie ma, ale jeżeli podróbka to kończy się na paru tysiącach kary

i jeżeli trafisz na "ludzkich" celników, którzy wyjaśnią, podpowiedzą co zrobić to można liczyć na szczęście, ale są też tacy służbiści, że nawet za jedną sztukę potrafią uprzykrzyć życie :-)

moja podpowiedź jest taka:

jeżeli przyjdzie do Ciebie pismo z Urzędu Celnego, że masz oclić, itp. a wiesz, że tam jet coś podrobionego to najlepiej karz zwrócić przesyłkę do nadawcy. Ja tak zrobiłem i szczerze powiedziawszy pogodziłem się ze stratą tych kilkudziesięciu dolarów (umówiłem się z Chińczykiem, że wyśle mi produkty nie markowe, bez logo, tyle, że on odliczy sobie koszty wysyłki jakie poniósł za pierwszym razem, a ja dostanę mniej produktów, czyli i tak będę stratny, ale nie aż tak jakbym miał dostać karę) :-)
adamfon
AKTYWNY

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI