• Reklama

Telefony refubrished

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefony refubrished

Postprzez mblazejewski » 5 sie 2014, o 12:44

Mam pytanie odnośnie telefonów typu REFUBRISHED (odnowionych}, czy może ktoś z Was miał okazję mieć taki telefon. Ogólnie to dziwna sprawawa z tymi odnowionymi telefonami, bo są to starsze modele, ale w całkiem niezłej cenie. Co ciekawe Orange w ofercie dla klientów indywidualnych tez posiada takie telefony.

Oglądałem na Youtube folimiki "unboxing" telefonów refubrished i wyglądają jak nowe, folie na wyświatlaczach na obudowach itp. Telefon jak nowy, tylko pudełko zastępcze zazwyczaj. Telefony mają roczną gwarancję wiec na upartego można za kilkanaście złotych do chin odesłać.

Jak ktoś ma jakieś doświadczenie z takimi telefonami to proszę o radę.

pozdrawiam
mblazejewski

Pochwały: 6
Telefon:: Samsung Galaxy Trend

Reklama

Re: Telefony refubrished

Postprzez alienv » 5 sie 2014, o 13:15

parę osób kupiło, opinie są bardzo różne. jeśli lubisz ryzyko i Ci się nie śpieszy to możesz brać, ale loteryjność jest bardzo duża i szanse na to że po miesiącu tel padnie są całkiem spore
alienv
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Postprzez Robbo » 5 sie 2014, o 13:21

Ja kupowałem 2 LG G. Wyglądały jak nowe w jednym tylko tylna klapka trzeszczała. Zero rys, żadnych wad.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez mblazejewski » 19 sie 2014, o 23:42

Ostatecznie zdecydowałem się na telefon typu refubrished... wybór padł na Motorola Razr Xt 910...
myślałem nad innymi cudami ale z racji promocji na aliexpress telefon z normalnej ceny 95$ był do zakupienia przez chwilę za 66$ i przy wykorzystaniu kuponu rabatowego zapłaciłem za telefon 59$ czyli jakieś 60% ceny normalnej. Boje się lekko telefonów typu refubrished, ale ocenie go dopiero jak do mnie dotrze... jestem póki co pozytywnej myśli czytając opinie na forach w różnych krajach i filmikach z youtube'a... Stwierdziłem że brakuje takiego filmiku z polskiej strony o telefonach typu refubrished, więc jak do mnie dotrze i zachowam spokój to zrobię unboxing na filmiku na youtube z drobnym komentarzem. Może to pozwoli jakoś pomoże innym w podjęciu decyzji o telefonach refubrished bo ja czuje się osobiście jak króliczek doswiadczalny... pozdrawiam
mblazejewski

Pochwały: 6
Telefon:: Samsung Galaxy Trend

Postprzez szymi » 19 sie 2014, o 23:52

jest chyba różnica czy refubrished był robiony w serwisie danego producenta czy też u chinskiego mietka w garażu dający jak najtańsze zamienniki danych części, a pewni tym refubrished z ali bliżej do wersji 2
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez existe » 20 sie 2014, o 02:21

szymi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a ogolnie to co miales na mysli piszac te wypociny ? ze mietek z garazu to cos ?
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez szymi » 20 sie 2014, o 07:53

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a ogolnie to co miales na mysli piszac te wypociny ? ze mietek z garazu to cos ?

a ty co miałeś na myśli stawiając spację przed znakiem zapytania? naucz się pisać...
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez sidek1992 » 20 sie 2014, o 15:32

Ja kupowałem telefon odnowiony HTC Incredible S. I nie polecam, telefony te maja ukryte wady i szybko Ci się ukarzą. Tak telefon jak nowy folia ochronna + dodatkowa na wymianę, gwarancja no wiadomo albo odsyłasz do Chin albo nie o ile sprzedawca się odezwie. Obudowa trzeszcząca nie wykonana z materiału jak oryginalna ale wygląd 1:1. Miał taką jakby antypoślizgową warstwę na tylnej obudowie i po nie całych 2 tygodniach zaczęła się ścierać. Po otwarciu tylnej klapki widoczne rysy po śrubokrętach, podważaniu. Aparat w porównaniu z oryginalnym jak za mgłą (a był 8mpx i w oryginale bardzo dobre zdjęcia wiele fajnych efektów) + jak się ktoś przyjrzał był krzywo zamontowany. Soft wgrany aby spolszczony i to nie 100%. Po wgraniu oficjalnego poprawa na baterii o dziwo działała 3 dni, przed ledwo 1 dzień. A co się ujawniło w trakcie nie włączający się po naciśnięciu klawisza odblokowania ekran zostawał czarny mimo podświetlania się klawiszy powrót, menu. Najgorsze było to, że jak ktoś dzwonił akurat wtedy się najczęściej nie chciał włączać ekran i nie dało się odebrać jedynie odrzucić.

Moje zdanie ostrzegam i to bardzo przed kupnem. Z 10 zepsutych i miliona innych najtańszych części jakieś małe kitajce zrobią jeden pełen ukrytych wad wychodzących po miesiącu lub później telefon " refubrished "

Edit: akcesoria wszystkie szkoda gadać ale najlepsze to, że każdy owinięty taśmą z logiem HTC i w woreczku HTC kartonik również HTC.
sidek1992

Telefon:: Jiake
ROM: 4.2.2

Powrót do Jaki telefon kupić ?