• Reklama

Telefony ~150$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefony ~150$

Postprzez AnimalPL » 7 sie 2015, o 08:50

nastar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Skoro bierzesz jednak 5,5 cala pod rozwagę to może chociaż zerknij na recenzje Lenovo K3 Note -> http://www.gizchina.com/2015/07/08/leno ... vice-date/
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Reklama

Postprzez Flyagaric » 7 sie 2015, o 12:05

nastar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Elife ma gorsze wsparcie - tego się nie da ukryć. KitKat wyszedł z 3-miesięcznym opóźnieniem. Lollipop już ma ponad miesiąc opóźnienia i firma nie ma w zwyczaju informować o postępach. Dobre softy pochodzą od indyjskiej części firmy, chińska nawet nie wie co jest grane.
Ich soft nazywa się Amigo i nie jest tak mocno zmieniony jak MIUI - nakładka jest leciutka i śmiga pięknie. Nie doświadczyłem ani jednej zwiechy, czy laga, a fon jest dość wypchany. Lekkie opóźnienie ma oryginalny dialer (taka specyfika), ale tego łatwo można zmienić, więc to żaden problem. Mi się jeszcze nie chciało, więc chyba tak uciążliwe to nie jest. To że 2550mAh bateria radzi sobie tak dobrze to też chyba zasługa optymalizacji softu (KK). Oryginalnie fony przychodzą z JB, który jest wyraźnie gorszy. Wgranie KK było banalne.
Jakość spasowania - jak pisałem: klasa premium - bez ściemy. Metalowe elemanty są ok, ale tylko dopóki nie zostaną porysowane, bo potem wyglądają gorzej niż porysowany plastik (kto miał Samsunga Wave, ten wie). Przód fonu wygląda baaardzo elegancko. Tył już mniej - fortepianowy plastik błyszczy się.

Oba fony zamawiałbym w spemall.com - jak do tej pory najlepsze doświadczenia. Pod warunkiem jednak, że zamawiasz DHLem. Kosztuje to tylko 11$, z czego 10$ będziesz miał skompensowane kodem jeśli tylko zarejestrujesz się na ich forum dyskusyjnym. Jeśli wybierasz DHLa, to spemall zaniża koszt telefonu i opisuje go jako poserwisowy. Nie dostałem VAT, mimo, że paczka odwiedzała urząd celny. Po 4-ech dniach był u mnie. Bardzo dobre opinie dostaje też sklep banggood, ale tych fonów nie mają. Nie polecam gearbest - skasowałem zamówienie kiedy okazało się, że nie mają fonów na stanie i sprowadzają je dopiero po zakupie na ich stronie ... Dużo też ściemniają.

AnimalPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Również fajna opcja. Nie jest tak dobrze wykonany jak pozostałe dwa, ale ma już Lollipopa (i to dopracowanego i fajnie zoptymalizowanego). Ma też obsługę LTE (ale bez Band 20... ). 16GB, ale jest slot SD (Mi3 nie ma slotu, E7 go nie potrzebuje przy 32GB).
Robi przyzwoite (może nawet lepiej niż przyzwoite) zdjęcia. Jednak jako, że to MTK, a nie Snap, to GPS spisuje się gorzej niż w wyżej wymienionych.
Jeden z bardziej udanych Lenovo.

Pochwały przyznane za posta: 2
Ostatnio edytowano 7 sie 2015, o 14:04 przez Flyagaric, łącznie edytowano 2 razy
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez KarlosW » 7 sie 2015, o 12:31

^^i to jest podpowiedź..
KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Postprzez nastar » 7 sie 2015, o 19:25

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Cholerka... zamówiłem z rana Mi3... ze stronki 1949deal.com. Z rozmowy z kimś tam od nich, wysłać mają jutro. Dam znać jeśli tak będzie. Zobaczymy w ile dojdzie - darmowa wysyłka. Wziąłem też od razu jakiś cover metalowy na plecki, razem jakoś 180$.

Nie wiem czy słusznie Mi3 wybrałem, czas pokażę. Lubię mieć aktualizację oraz stwierdziłem, że te 5" w zupełności mi wystarczy.

Dla kolegi wyżej, wychodzi na to, że powinieneś wybrać E7, jeśli tak Ci na aparacie zależy. Na 1949deal.com masz białego za około 150$.
nastar

Telefon:: Xperia Neo

Postprzez AnimalPL » 7 sie 2015, o 19:35

Wez pod uwage ze kolega wyzej napisal:

"-bateria która wytrzyma od rana do wieczora na intensywnym użytkowaniu ".

nie jestem przekonany czy bateria - (mAh) 2500 - wytrzyma od rana do wieczora. Gionee ma 5,5 cala a bateria nie jest chyba zbyt rewelacyjna jak na taki duzy ekran. Reszta parametrow jest oczywiscie bardzo dobra.....
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Postprzez nastar » 7 sie 2015, o 20:18

Tak, ale jak to mówią... nie można mieć wszystkiego :)

Ja dalej poszukuję 2giego telefonu. Może w coś w weekend znadję.
nastar

Postprzez Flyagaric » 7 sie 2015, o 20:56

AnimalPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bateria daje radę. Przed wszystkim ma te swoje nominalne 2500. No i jak pisałem, ROM dobrze zoptymalizowany i nieźle się trzyma - sam byłem zaskoczony. Byłem parę dni na zadupiu, gdzie sygnał jest słaby, a o necie można zapomnieć. Powyłączałem dane, wifi i sieć ustawiłem na 2G na stałe. Mimo, że używałem tylko do rozmów i nawet pogrywałem to wytrzymał prawie 4 dni.
Z drugiej strony, to nie wiem co macie na myśli mówiąc 'intensywne użytkowanie' - w odtwarzaniu youtuba na okrętkę żaden nie wytrzymuje całego dnia.
Ostatnio edytowano 7 sie 2015, o 21:57 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez ZachodniChinol » 7 sie 2015, o 21:22

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Napisałem jak u mnie wygląda "intensywne używanie",
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
czyli to co robię codziennie z telefonem. Chodzi o to, żeby wytrzymał te no powiedzmy 18h :-)

p.s. a ten E7 ma dobrą diodę LED? i czy ma AF i stabilizację obrazu?
ZachodniChinol

Telefon:: galaxy s II

Postprzez CatchMe » 13 sie 2015, o 09:48

Po miesiacu zastanowien, zamowilam Mlais M7 i Umi Iron. Zobaczymy co to za maszynki :)
CatchMe

Telefon:: Inew

Postprzez Flyagaric » 13 sie 2015, o 13:27

ZachodniChinol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ma diodę lED, dobry AF, ale prawdziwej fizycznej staby obrazu nie posiada. Zdaje się, że jest to tylko jakoś softowo udawane - niemniej - radzi sobie świetnie.
Flyagaric
VIP

Postprzez nastar » 22 sie 2015, o 13:42

Mi3 w domu od środy. Zamówiona w piątek 07/08. Zatem przyszedł dość szybko.
Na dzień dobry dostał najnowsze, polskie MIUI.
Bateria daje radę około 1dnia (gps, wifi/dane, trochę smsów, rozmów, dużo ściągania z neta ostatnio oraz przeglądania neta).
Mam jakieś problemy z zasięgiem... Ale mam wrażenie, że to moja karta, ma swoje lata i wymaga raczej wymiany.
Jedyny minus to widoczne w ostrym świetle kropki na ekranie... ponoć tak ma być :(
nastar

Postprzez KarlosW » 23 sie 2015, o 14:00

KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?